אליזבט בארט, נשיאת ומנכ"לית יורוג'ן קרדיט: יח"צ

יורוג’ן: ההכנסות נטו מהמוצר Jelmyto הסתכמו בכ - 13 מיליון דולר

הנשיאה ליז בארט: "הוכחה ברורה לעוצמת הפלטפורמה שלנו, חיזוק למחויבות שלנו לחולל מהפכה בסרטן אורולוגי"

מערכת ספונסר 04/08/2021 16:43

א+א-

יורוג’ן פארמה, חברת ביוטכנולוגיה העוסקת בפתרונות חדשניים לסוגי סרטן ייחודיים ומחלות אורולוגיות, פרסמה היום את התוצאות הכספיות לרבעון השני לשנת 2021, בליווי דברי הנשיאה והמנכ"לית ליז בארט: "ביורוג’ן אנו עובדים מדי יום להשגת המטרה שלנו של שינוי מהותי באופן בו מטופלות מחלות סרטן אורולוגיות, משום שאנו מאמינים שהמטופלים זכאים לחלופות טובות יותר מאשר פרוצדורות פולשניות או ניתוחים חוזרים שנועדו לטפל בהישנות המחלה. Jelmyto הינה התרופה הראשונה מבין התרופות המועמדות שלנו אשר הדגימה את שינוי הפרדיגמה המאפשר טיפולים חדשניים יותר. ההכנסות האיתנות שהצגנו ברבעון השני מחזקות את אמונתנו בערך של טיפול חדש זה לחולים מבוגרים הסובלים מסרטן בדרכי השתן העליונות ברמת ממאירות נמוכה. זה מספק בסיס חזק והוכחה ברורה לעוצמת הפלטפורמה שלנו ומחזק את המחויבות שלנו לחולל מהפכה בטיפול בסרטן אורולוגי ברחבי העולם במקביל לקידום צנרת המוצרים שלנו בתחומים קריטיים של אורו-אונקולוגיה וסוגי סרטן ייחודיים".

מהתוצאות הפיננסיות של הרבעון השני עולה כי ההכנסות נטו מהמוצר Jelmyto הסתכמו בכ - 13 מיליון דולר, ומייצגות גידול של יותר מ-70% בהכנסות בהשוואה לרבעון הראשון של 2021.

הוצאות מחקר ופיתוח ברבעון הסתכמו בכ - 12.1 מיליון דולר, לרבות תשלום מבוסס מניות שאינו במזומן בסך של כ - 1 מיליון דולר. זאת, לעומת סך של כ - 8.1 מיליון דולר, לרבות תשלום מבוסס מניות שאינו במזומן של כ - 1.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב - 2020.

הוצאות מכירה, הנהלה וכלליות ברבעון השני, הסתכמו בכ - 22.3 מיליון דולר, לרבות תשלום מבוסס מניות שאינו במזומן בסך של כ - 5 מיליון דולר. זאת, לעומת כ - 24 מיליון דולר, לרבות תשלום מבוסס מניות שאינו במזומן של כ - 5.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

מימון התחייבות פיננסית ששולמה מראש: יורוג’ן דיווחה על הוצאות מימון הקשורות להתחייבות ל - RTW Investments בסך 3.1 מיליון דולר לרבעון השני. כפי שדווח בעבר, בהתאם לכללי החשבונאות המקובלים בארה"ב, החברה צופה הוצאות מימון בהיקף של כ - 12 עד כ - 15 מיליון דולר הקשורות לעסקת RTW, מתוכן תשלום במזומן בשנת 2021 של כ - 9.5% מהמכירות נטו של Jelmyto, שיוכרו לאחר סגירת העסקה במאי 2021.

יורוג’ן דיווחה על הפסד נקי בסך של כ - 26.2 מיליון דולר, או הפסד נקי למניה בסיסי ומדולל של כ - 1.17 דולר, ברבעון השני של 2021. זאת, לעומת הפסד נקי של כ - 31.3 מיליון דולר, או הפסד נקי למניה בסיסי ומדולל של כ - 1.44 דולר בתקופה המקבילה בשנת 2020.

יתרות המזומנים, שווי המזומנים וניירות ערך סחירים של החברה נכון לסוף יוני 2021, הסתכמו בכ - 129.3 מיליון דולר.

החברה חוזרת על תחזיתה להוצאות תפעוליות בשנת 2021, בטווח של כ - 155 עד כ - 165 מיליון דולר, לרבות תשלום מבוסס מניות שאינו במזומן בטווח של כ - 24 - 28 מיליון דולר, בכפוף לתנאי השוק.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה