שי כהן, מנכ"ל סטורג' דרופ קרדיט: אורי כהן

אנרגיה ירוקה

מיזם האנרגיה של גדי איזנקוט נכנס לבורסת ת”א

עסקת המיזוג של מדיוי עם חברת האנרגיה המתחדשת סטורג’ דרופ הושלמה; החברה גייסה 17.5 מיליון ש"ח מקבוצת משקיעים ותתחיל להיסחר לפי שווי של כ-230 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 22/07/2021 15:57

א+א- 5

מדיוי וחברת האנרגיה המתחדשת, סטורג’ דרופ (StorageDrop), השלימו את עסקת המיזוג, כאשר בין המשקיעים בחברה נמנים גופים מובילים, וביניהם לאומי פרטנרס חתמים, דוראל אנרג’י טק ועוד - ולצידם יו"ר החברה, הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט, וסגנו מר יונה פוגל, מנכ"ל פז ויו"ר בתי הזיקוק. את ההנפקה הובילה לאומי פרטנרס חתמים.

 

סטורג’ דרופ חתמה בחודש מרץ על הסכם מחייב לעסקת מיזוג עם חברת מדיוי הבורסאית במסגרתו יועברו מלוא (100%) מהון המניות המונפק של סטורג’ וכלל פעילותה לרבות הידע והקנין הרוחני שלה לידי מדיוי ובתמורה יוקצו לבעלי המניות של סטורג’ דרופ מניות שליטה בחברה. העסקה אושרה באספה הכללית ברוב של 99.98%. 

 

החברה תחל להיסחר לפי שווי של כ-230 מיליון ₪ (בדילול מלא). לדברי גדי אייזנקוט, יו"ר הדירקטוריון, "עבודה רבה לפנינו. ההזדמנות היא עצומה והדרך ברורה – כעת עלינו מוטלת חובת ההוכחה".

 

ביוני 2021 התקשרה סטורג’ דרופ בהסכם השקעה עם חברת לאומי פרטנרס חתמים ודוראל אנרגיה, שבמסגרתו יוקצו לשני המשקיעים מניות רגילות של החברה כנגד סכום של כ-6 מיליון ש"ח שישקיעו השניים (דוראל ולאומי פרטנרס חתמים, תשקיע כל אחת עד 3 מיליון שקל).

 

משקיעים נוספים הם קרן ההשקעות אורקום אסטרטגיות ויונה פוגל, סגן יו"ר החברה, שיעמידו יחד השקעה של 8.75 מיליון שקלים. כך שהליך הגיוס הכולל במסגרת העסקה יגיע לכ-17.5 מיליון שקלים.

 

בצמרת הנהלתה של סטורג’ דרופ עומד יו"ר הדירקטוריון הטרי הרמטכ"ל לשעבר רא"ל (במיל’) גדי אייזנקוט, ולצידו מובילים את סטורג’ דרופ, סגן יו"ר החברה, יונה פוגל שכיהן במשך 13 שנה כמנכ"ל קבוצת פז ויו"ר דירקטוריון חברות הבת שלה. מנכ"ל ומייסד החברה הוא שי כהן, בעל ניסיון עשיר בתחום האנרגיה המתחדשת, והיועץ המדעי של החברה הוא פרופ’ גרשון גרוסמן, העומד כיום בראש פורום האנרגיה במוסד נאמן בטכניון.

 

סטורג’ דרופ מתמקדת בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות לאגירת אנרגיה ירוקה. החברה מפתחת שתי מערכות אגירת אנרגיה נפרדות למטרות שונות: הראשונהHyDrop  , מערכת אגירת אנרגיה באוויר דחוס לייצור חשמל במתקני אנרגיה מתחדשת, דוגמת שדות פוטו-וולטאיים (סולריים), והשנייה CoolDrop  , מערכת אגירת אנרגיה לאספקת קירור תעשייתי ומיזוג אוויר למבנים במגזר העסקי והפרטי.

 

HyDrop מיועדת לאגור אוויר בלחץ גבוה, בשעות שבהן הביקוש לחשמל נמצא בשפל, והמרת האוויר הדחוס לאנרגיה חשמלית בהתאם לצורך. טכנולוגיית CoolDrop הינה חדשנית ופורצת דרך בעולם הקירור, ומבוססת על שימוש בקררים טבעיים שאינם פוגעים בסביבה. טכנולוגיה זו תגדיל את היעילות והתרומה של אנרגיות מתחדשות לטובת הפחתת הפליטות בארץ ובעולם. יתרה מכך, מערכת הקירור תייצר קור וחשמל בו זמנית, ומשכך היא אידיאלית כמערכת גיבוי בזמן חירום.

 

מערכות החברה שבפיתוח מתוכננות כך שאורך החיים שלהן יהיה גבוה – 30 שנה ומעלה. לפי תחזית החברה, סטורג’ דרופ תחל למכור מערכות בישראל במהלך שנת 2022. סטורג’ דרופ פועלת ממשרדי החברה ברחובות.

 

החברה פועלת בימים אלה להקמת שתי מערכות האגירה, שטח הניסויים ממוקם מול מרכז אקדמי פרס ברחובות. מערכת אגירת האנרגיה לייצור חשמל תהיה בגודל של כ-100 קילוואט-שעה. בנוסף, החברה פועלת להקמת מערכת אגירת קור בהספק של 5 טון קירור וזמן אגירה של כ-3 שעות.

 

הצפי לסיום בנייתן הינו הרבעון האחרון של השנה. החברה מתכננת במקביל הקמה של מערכת אגירה אנרגיה לייצור חשמל בגודל מסחרי בנמל אשדוד, ונמצאת במגעים עם שתי חברות גלובליות להקמת מערכת אגירת הקור בהספק של 200 טון קירור ונפח אגירה המתאים למספר שעות.

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אולי תגיב עניינית.

  במקום להתקיף בלי להתייחס למה שנאמר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 23/07/2021 01:12

 2. 2
  סליחה מכבודו

  אבל מה אתה מבלבל את המוח עם גיבוב של שטויות?|18|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  zion00 22/07/2021 17:01

 3. 3
  מתי נהרג מח"ט בצה"ל?

  ואוגדונר? ואלוף? אלה אירועים ש(כמעט) לא קורים וטוב שכך. איזנקוט הסתכן עד דרגת רס"ן ואולי סא"ל, האיש הזה שהסתכן איננו עוד, האיש שאתה רואה זה כבר אדם שבנה את תהילתו על גבם של אחרים שהסתכנו ועל כישוריו הפוליטיים הלא מבוטלים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  dorki 22/07/2021 16:36

 4. 4
  להפך כל הכבוד לו

  שהוא בוחר לעשות כסף מזה ולא מסחר בנשק שזו דרך הרבה יותר קלה והרבה יותר רווחית יש לו נכס שהוא עבד קשה וסיכן את החיים שלו בשבילו שזה דרגת רב אלוף לגיטימי לגמרי שהוא ישתמש ברקורד הזה לצורך עסקי
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  dumuzi 22/07/2021 16:20

 5. 5
  עצוב ועלוב

  שרמטכ"ל לשעבר - כל רמטכ"ל - מוכר את השם שלו לחברות דה מיקולו כאלה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  dorki 22/07/2021 16:15