עמית גרין – מנכל יוניקורן טכנולוגיות קרדיט: יח"צ

יוניקורן: חברת הפורטפוליו שירהטק רכשה חברת בינה מלאכותית אירופאית

החברה הנרכשת תשמש מרכז לפעילות החברה באירופה לאספקת פתרונות מבוססי AI בתחום ה- Industry 4.0; יוניקורן השקיעה 5 מיליון שקל בשירהטק לפי שווי של 58 מיליון שקל לפני כשלושה חודשים

חדשות ספונסר 21/07/2021 10:20

א+א- 3

יוניקורן טכנולוגיות, שותפות השקעה בחברות טכנולוגיה בעלות פעילות מחקר ופיתוח, מדווחת כי חברת הפורטפוליו (מוחזקת בכ-6%) בתחום ה-Industry 4.0, שירהטק, חתמה על מסמך עקרונות מחייב לרכישת חברה אירופאית (100%).

 

החברה האירופאית נמצאת במדינה מתועשת מובילה באיחוד האירופאי ויש לה כבר היום לקוחות וקניין רוחני חזק בתחום הבינה מלאכותית (AI - Artificial Intelligent) שיתרום לקניין הרוחני הקיים של שירהטק. הטמעת פעילות החברה בשירהטק תחל באופן מיידי.

 

החברה הנרכשת תהפוך לשער הכניסה של שירהטק לאירופה, ותפנה בעיקר לכלכלות המובילות החברות ב-EU בהן ישנם עשרות אלפי מפעלים וקווי ייצור מיושנים, הרלוונטיים להטמעה של הטכנולוגיה שלה ושל שירהטק. בנוסף, תשתמש החברה הנרכשת מרכז הפעילות האירופאי בתחומי טכנולוגיה, מכירות ושירות לצורך אספקת פתרונות מבוססי AI בתחום ה-Industry 4.0 ושימוש בחיישנים הייחודים של שירהטק.

 

שירהטק סבורה כי רכישת החברה תאפשר לה לקצר את מחזור המכירה ללקוחות חדשים באירופה, תוך חיזוק הפריסה הגיאוגרפית שלה והמיצוב הגלובלי שלה בתחום מתן פתרונות מבוססי AI. 

 

עורכי הדין שמלווים את שירהטק בעסקה הם עו"ד דרור תורן ועו"ד שחר רוזנטל ממשרד וקסלר-ברגמן ושות’

 

לאחרונה דיווחה יוניקורן כי בפעם שלישית תוך פחות משנה, היא מציפה ערך משמעותי בחברת פורטפוליו. על פי דיווח מלפני כחודש, שירהטק התקשרה בהסכמי השקעה של כ-20 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 100 מיליון שקל, לפני הכסף, עם קרן SIBF2 (Southern Israel Bridging Fund Two) וכן עם משקיע אסטרטגי שהינו לקוח בינלאומי של החברה. לפני כשלוש חודשים השקיעה יוניקורן 5 מיליון שקל, תמורת כ- 7% מהחברה לפי שווי של 58 מיליון שקל לפני הכסף.

 

הצפת ערך נוספת היא עסקת ההשקעה בסטריקס, שפיתחה תחנות עגינה אוניברסליות לרחפנים. יוניקורן השקיעה 550 אלף דולר בחברה לפי שווי של 3 מיליון דולר, לפני הכסף, לסטריקס. לאחרונה ביצעה השקעה נוספת של 550 אלף דולר, לאור עמידה של סטריקס באבן דרך ולפי שווי של 9 מיליון דולר, לפני הכסף, לסטריקס.

 

בחברת סייברוואן השקיעה שותפות יוניקורן לפי 84 מיליון ש"ח (לפני 2 הנפקות בסך מצרפי של 47 מיליון שקל) וכעת שווי סייברוואן הינו 220 מיליון ש"ח, המהווים תשואה של כ-68% לשנה. ליוניקורן 4 חברות פורטפוליו נוספות בהן היא מקדמת מהלכים דומים.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מסכים חלקית

  אני גם משתגע מהשותפויות האלה. לא ברור לי עדיין איך לבלוע את הצפרדע הזו. מצד אחד, שווי נמוך ויש מזומנים בקופה ככה שזה בהחלט קורץ. מצד שני, משקיעים בחברות שיש עוד זמן עד שיעשו אקזיט או הצפת ערך. אין יעדים מוגדרים לדברים האלה, לכן בהכרח השותפויות האלה כרגע בשלב שהן שורפות מזומנים. מספיק שיעשו השקעה מאסיבית אחת ושווי המזומנים נ חתך משמעותית. מה גם שדמי הניהול נוגסים בחלק משמעותי במיוחד אם תיהיה הצלחה. לטווח ארוך אני מסכים שיכול להיות אפ סייד מטורף. אבל צריך באמת לשבת על הפורטפוליו ולבחון כמה החברות שהשקיעו בהן יכולות באמת להתרומם. בהצלחה חבר! החזקתי בעבר, יצאתי כי בלבל אותי העסק.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  LiGi 21/07/2021 11:28

 2. 2
  ירדה 30 אחוז כמעט בכמה ימים

  במחזורים עלובים, כל מה שעלתה במחזורים גבוהים. הבעיה שם היא הסחירות לטוב ולמוטב. מחזיק אופציה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  מוטי97 21/07/2021 10:33

 3. 3
  השותפות נסחרת בשווי שלדעתי

  נמוך , יש לה מספר השקעות כרגע שכל אחת מהן בעתיד יכולה לעשות אקזיט, או הצפת ערך משמעותית, ובנוסף- יש להם עוד מזומן בקופה לעוד השקעות. אני מחזיק שם כהשקעה ארוכת טווח ולא למסחר, מאמין שבסוף זה ישתלם. דעתי בלבד אף אחד לא יודע מה יהיה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  המשקיע המחושב 21/07/2021 10:23