חנן שניידר, מנכל מילניום פוד-טק קרדיט: שלומי הראל

מילניום פוד-טק: חברת הפורטפוליו TripleW זכתה במענק של 2.2 מיליון אירו

החברה מייצרת חומצה לקטית שמקורה בפסולת מזון, לשימוש במגוון מוצרים; האיחוד האירופי יתמוך בקונסורציום של חברות מתעשיית ה- bio-basedבהיקף כולל של 6.7 מיליון אירו

חדשות ספונסר 20/07/2021 09:58

א+א-

טריפל דאבליו, אחת מחברות הפורטפוליו של שותפות המו"פ הציבורית מילניום פוד-טק, זכתה במענק של כ-2.2 מיליון אירו מהאיחוד האירופי.

 

המענק ניתן במסגרת תוכנית ה- Bio-based Industries Joint Undertaking, שהיא תוכנית משותפת לאיחוד האירופי ולקונסורציום של חברות מתעשיות ה- bio-based (תעשיות המבוססות על מוצרים או תהליכים סביבתיים).

 

במסגרת התוכנית, הוחלט לממן מענק בסכום כולל של כ-6.7 מיליון אירו לקונסורציום של חברות, אותו הובילה טריפל דאבליו, העוסקות, בין היתר, בפיתוח מוצרי צריכה יום-יומיים כגון חומרי ניקוי ואריזות מפסולת מזון ומפסולת חקלאית, בעזרת תהליכים ביוטכנולוגיים, וזאת במסגרת פרויקט WASTE2FUNC.

 

טריפל דאבליו תקבל מהאיחוד האירופי סכום ראשוני של כ-650 אלפי אירו מהמענק באופן מיידי, כאשר יתרת הסכום תועבר בשלבים, על בסיס עמידה בתוכנית פיתוח. החברה לא תידרש להחזיר את סכום המענק.

 

טריפל דאבליו, שהיא אחת מחברות הפורטפוליו של שותפות המו"פ הציבורית מילניום פוד-טק, מייצרת חומצה לקטית שמקורה בפסולת מזון, לשימוש במגוון מוצרים. אחת השותפות הבולטות בפרויקט הינו מותג חומרי הניקיון הבינלאומי Ecover, שצפוי לבחון לראשונה חומרי ניקיון המבוססים על חומצה לקטית מפסולת מזון שבכוונת טריפל דאבליו לייצר באתר הייצור באנטוורפן שבבלגיה.

 

באתר זה הוקם מתקן ייצור בתוך אחד ממתקני טיפול פסולת המזון הגדולים באירופה של חברת Group op de Beeck, גם היא שותפה בפרויקט. המטרה העיקרית של הפרויקט הינו להאיץ את כניסתם לשוק של חומרים המיוצרים מפחמן מתחדש, שיחליפו בהדרגתיות חומרים שמקורם בנפט וגז (דלק מאובן) במוצרי צריכה.

 

מילניום פוד-טק, שמנוהלת על ידי חנן שניידר המנכ"ל וגיא רוזן היו"ר, מתמקדת בהשקעות בתעשיית הפודטק ומתמקדת בחברות שפועלות בתחומים הבאים: תזונה מותאמת אישית, תחליפי חלבון, הפחתת פסולת מזון ושאריות, אריזות חכמות, בינה מלאכותית ורכיבי מזון חדשים. השותפות, שהינה הגדולה ביותר ומהפעילות ביותר מבין שותפויות המו"פ, גייסה עד כה לקופתה 94 מיליון שקל והיא משקיעה בעקביות את כספי הגיוס בחברות מבטיחות.

 

עד כה השקיעה מילניום ב 4 חברות: סבוריט (SavorEat) שפיתחה מערכת לייצור תחליפי בשר מבוססי רכיבים צמחוניים ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 150 מיליון שקל; פיתולון (Phytolon) שעוסקת במחקר ופיתוח של צבעי מאכל טבעיים עבור תעשיית המזון.

 

טיפה (Tipa) שעוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות אריזה מתכלים המיועדים לשוק האריזות הגמישות; TripleW שפיתחה תהליך תעשייתי לייצור חומצה לקטית מפסולת מזון; Aleph Farms שעוסקת בפיתוח בשר מתורבת, ולאחרונה דיווחה מילניום פודטק על מזכר הבנות להשקעה בחברה בתחום תחליפי הביצה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה