פרנקלין טמפלטון: תשואות האג”ח הממשלתיות בסין הגיעו ל- 3.3% ב-2020

"סין קוראת למשקיעים; המטרה היא להפוך את סין לכלכלה הגדולה בעולם עד 2035"

מערכת ספונסר 19/07/2021 16:48

א+א- 1

"בשנה שבה נרשמו תזרימי שיא זרים לאג"חים סיניים, שנת 2020 הייתה גם שנה מלמדת עבורי בפן האישי, לאחר שראיתי את צמיחתה של כלכלת סין במהלך 40 השנים האחרונות", מציין האסטרטג הראשי בבית ההשקעות האמריקאי פרנקלין טמפלטון, סטפן דובר.

צוות פרנקלין טמפלטון מפרסם היום סקירה שבה בוחן את נושא האג"חים הממשלתיים של סין, והשפעתם של בנקים מסחריים וגורמים נוספים. ממסקנותיהם העיקריות:

במסגרת הגלובלית, המומחים בחברת הבת לניהול ההשקעות של פרנקלין טמפלטון, ברנדווין גלובל, "מאמינים שריבונות סין משתלבת טוב יותר ישירות לצד "אג"חים בטוחים" כמו האג"ח של ממשלת ארה"ב, ולא בתוך הקצאת חובות בשווים המתפתחים. עם זאת, ניתוח אג"ח בסין מתחיל בהכרה ברורה ששוקי ההון בסין אינם מונעים ע"י השוק בלבד".

עוד נכתב כי "כלכלת סין היא כלכלה היברידית אשר מונחית על ידי קובעי מדיניות והקצאות הון מבוססות שוק. חברת הבת של פרנקלין טמפלטון לניהול נכסים גלובליים, Western Asset, מסבירה כי ששת הבנקים המסחריים הגדולים ביותר בסין מסייעים לה להשיג צמיחה איכותית בכך שהם מעמידים חברות פרטיות במעמד שווה עם ארגונים בבעלות המדינה (SOEs)".

כמו כן צויין כי "אחד היתרונות האסטרטגיים הגדולים ביותר של סין הוא היכולת להגדיל ולפרוס טכנולוגיות במהירות, על מנת לשדרג את המערכת הפיננסית במדינה ולהגדיל את התחרותיות הארגונית. הדיגיטציה של מטבע הרנמינבי בסין (RMB) ותעשיות היי-טק כמו צגים מבוססי דיודות פולטות אור, המבוססות על חומרים אורגניים (OLED), הינם תחומים שבהם משאבי המדינה יכולים להפוך את החברות אשר בבעלות המדינה הסיניות למובילות עולמיות".

בסקירה הודגש גם נושא "גישת ה"ניהול מעלה-מטה" (Top Down Approach)" של סין, להגברת צמיחה איכותית, המייצרת גם פעולות רגולטוריות המשפיעות על ניתוח האשראי מלמטה-למעלה. בפרנקלין טמפלטון פיקסד אינקום (FT Fixed Income) סוקרים שורה של כללים מהשנים האחרונות שנועדו להפחית את הסיכון של תחום הנדל"ן בסין; פעולה זו משנה את פרופילי האשראי של יזמי נכסים פרטיים בכך שמספרם של חברות בבעלות המדינה בתחום זה עולה.

עוד בסקירה:

"בשנה סוערת עבור אגרות החוב הגלובליות, סין הציעה למשקיעים אלטרנטיבה מבריקה בשנת 2020: עם כלכלתה הגמישה, תשואות האג"ח הממשלתיות הגיעו ל- 3.3%. האג"ח הממשלתי בסין היה בעל התשואות הכוללות הגבוהות בעולם לשנת 2020. אחד היעדים העיקריים של ממשלת סין בעשור האחרון היה להפוך לשחקן דומיננטי בעולם; בשנת 2000, שוק האג"ח בסין עקב אחרי המדינות המפותחות כמו יפן וארצות הברית לפי גודלן. כיום, היקף שוק האג"ח בסין הוא השני לצד שוק האג"ח בארה"ב.
אחד המאפיינים הבולטים של כלכלת סין בשנת 2020 היה השימוש הממושמע שלה לפעול על מנת לצאת מהמצב הכלכלי שנגרם בעקבות מגפת הקורונה. מרבית הבנקים המרכזיים הגדולים בעולם הורידו את הריבית והגדילו את ההקלות הכמותיות, בעוד שממשלות רבות הגדילו באופן דרמטי את ההוצאות הפיסקליות ואת הגירעונות המשמעותיים שכבר היו. לעומת זאת, הבלימה המהירה של סין בתקופת המגפה העולמית הובילה אותה לחדש את נתיב הצמיחה שלה. הגישה הממושמעת של סין לגירוי פיסקלי, יחד עם תשואות אגרות חוב גבוהות יחסית, הובילו לשיא של תזרים השקעות זרות לאג"ח הממשלתיות של סין".


לסיכום, "יש להסתכל על 2021 ואילך על מנת להבין את התפקיד המשמעותי של הבנקים בקידום כלכלת סין. תחזיות הצמיחה של סין ב - 2021 הן מעל 6% צמיחה, כאשר היעד האגרסיבי של קרן המטבע הוא 8.4%. הצוות בפרנקלין טמפלטון סבור כי קרן המטבע הבינלאומית מייחסת חשיבות נמוכה מדי לכוונתה של סין לסגת מכלכלה בזבזנית הכוללת הלוואות והשקעות. האנליסטים בפרנקלין טמפלטון מאמינים שהמגמה של הבנקים בסין היא להעביר את השרביט לעסקים פרטיים על מנת שיובילו צמיחה בת-קיימא. לדוגמה, בנאום האחרון בנושא מדע וטכנולוגיה, ציין נשיא סין כי הוא הגדלת הוצאות המדינה בנושאי מחקר ופיתוח לא מוביל באופן אוטומטי לתוצאות. במקום זאת, גם סין צריכה להתגבר על חסמים מוסדיים לחדשנות. בעתיד, הפתרונות הכלכליים של סין יעסקו פחות בבזבוז כסף על פתרון בעיות, ויותר על עשיית סדר. מנקודת המבט של משקעי האג"ח, זו תהיה התפתחות מבורכת".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ואחרת כותרת כזו אתם רוצים מפולת

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אוריין 19/07/2021 16:51