חנן שניידר, מנכל מילניום פוד-טק קרדיט: שלומי הראל

שטראוס ומילניום פודטק משתפות פעולה בהשקעה בחברות פוד טק

שתי החברות ישקיעו בחברות פורטפוליו של חממת דה קיטצ’ן של קבוצת שטראוס; מהדוחות הכספיים עולה כי ההשקעות בחברות החממה תרמו כ-30 מיליון ₪ לרווחי שטראוס ברבעון הראשון

חדשות ספונסר 07/07/2021 12:12

א+א- 1

שותפות המו"פ מילניום פוד-טק, שהונפקה לפני פחות משנה, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חממת דה קיצ’ן (The Kitchen) של קבוצת שטראוס, החממה הוותיקה בישראל בתעשיית הפוד-טק.

 

במסגרת שיתוף הפעולה בין שתי החברות סוכם, שהשקעות מסוימות בחברות פורטפוליו יעשו באמצעות תאגיד למטרה מיוחדת "SPV" שיוקם על-ידי החממה ושותפות מילניום פודטק. בכל SPV החממה תהיה בעלת השליטה ויתרת הזכויות יוחזקו על ידי השותפות.

 

חממת דה קיצ’ן (The Kitchen) החלה את פעילותה בשנת 2014, השקיעה והקימה עד כה 19 חברות ומיזמים בתחום הפוד-טק, בהתמקדות במיזמים טכנולוגיים בשלבים מוקדמים שרלוונטיים לתשיית המזון לאורך כל שרשרת הערך.

 

החממה ייצרה שיתופי פעולה עסקיים ואופרטיביים עם חברות המזון, גופי ההשקעה והשחקנים המובילים בתעשיית המזון העולמית, ומהווה מנוע צמיחה משמעותי של שטראוס. היא נתמכת על ידי רשות החדשנות במסגרת תוכנית החממות הטכנולוגיות לקידום תעשיית ההון סיכון והיזמות בישראל.

 

חברות הפורטפוליו של החממה גייסו עד כה מעל 72 מיליון דולר ויצרו מעל 100 מקומות עבודה חדשים. שטראוס נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 11 מיליארד שקל. מהדוחות הכספיים שפרסמה קבוצת שטראוס בחודש שעבר עולה כי השקעותיה בחברות החממה תרמו כ-30 מיליון ₪ לרווח שלה ברבעון הראשון של 2021.

 

מילניום פוד-טק, שמנוהלת על ידי חנן שניידר המנכ"ל וגיא רוזן היו"ר, מתמקדת בהשקעות בתעשיית הפודטק ומתמקדת בחברות שפועלות בתחומים הבאים: תזונה מותאמת אישית, תחליפי חלבון, הפחתת פסולת מזון ושאריות, אריזות חכמות, בינה מלאכותית ורכיבי מזון חדשים.

 

השותפות גייסה עד כה לקופתה 94 מיליון שקל. עד כה השקיעה מילניום ב 4 חברות: סבוריט (SavorEat) שפיתחה מערכת לייצור תחליפי בשר מבוססי רכיבים צמחוניים ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 150 מיליון שקל; פיתולון (Phytolon) שעוסקת במחקר ופיתוח של צבעי מאכל טבעיים עבור תעשיית המזון; טיפה (Tipa) שעוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות אריזה מתכלים המיועדים לשוק האריזות הגמישות; TripleW שפיתחה תהליך תעשייתי לייצור חומצה לקטית מפסולת מזון; ולאחרונה דיווחה על מזכר הבנות להשקעה בחברה בתחום תחליפי הביצה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    חייבים TAB לשוק FOODTECH!!!

    שטראוס אדום אדום רמי לוי ויש עוד חברות אוכל בינלאומיות שמושקעות גם. מה הם מבינים שפה לא רואים בפוטנציאל שוק הזה!!
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    RedHead69 07/07/2021 09:30