תום שפרן, מנכל סולגרין קרדיט: אייל טואג

המלצות אנליסטים

IBI: השנה האחרונה היוותה קפיצת מדרגה עבור סולגרין

בית ההשקעות משיק סיקור ראשוני על סולגרין בהמלצת תשואת יתר ובמחיר יעד של 41.2 ₪ למניה, אפסייד של 17.5%; "הפעילות בארה"ב תהווה פלטפורמה ליצירת ערך עתידי לחברה

חדשות ספונסר 27/06/2021 12:12

א+א-

בית ההשקעות IBI משיק סיקור ראשוני על חברת סולגרין. האנליסטית לנה וייסביין מסבירה שסולגרין פועלת בתחום האנרגיה המתחדשת החל משנת 2015. נכון להיום, לחברה 23 מגה וואט נכסים מניבים של מערכות קטנות ובינוניות, כ-48 מגה וואט נכסים בהקמה במסגרת הליכים תחרותיים שלישי ורביעי ופרויקטי גגות.

 

בנוסף לכך, זכתה סולגרין במכרז שני של רשות החשמל לפרויקטי PV בשילוב אגירה בהיקף משמעותי של כ-210 מגה וואט. כמו כן, השנה האחרונה היוותה קפיצת מדרגה עבור סולגרין עם הרחבת פעילותה מעבר לגבולותיה של ישראל, בתחילה לשוק באיטליה ובהמשך לארה"ב דרך רכישת אחזקות בחברה מקומית.

 

בימים אלה עושה סולגרין את צעדיה הראשונים באיטליה. הפעילות מתוכננת להתבצע בשני מישורים. במישור הראשון תבוצע רכישה והשבחה של נכסים מניבים בהיקף של כ-70 מגה וואט המאופיינים בתעריפים גבוהים השייכים לאסדרות ישנות, רובן מהשנים 2010-2011.

 

במישור השני, יפותחו פרויקטים קרקעיים בהיקף של כ-200 מגה וואט. נציין כי ענף האנרגיה המתחדשת באיטליה הינו מפותח, הן מבחינת ייזום הפרויקטים והן מבחינת מימונם והקמתם. נתוני הקרינה הטובים והתעריפים הגבוהים ביחס לשכנותיה האירופאיות הופכות את איטליה למעניינת בעיני יזמים.

 

באפריל האחרון השלימה סולגרין את רכישת חברת Kuubix Energy העוסקת בתחום ה-Residential Solar. מתווה ההשקעה כולל העמדת הלוואות המירות ורכישת מניות אשר ביחד צפויות להסתכם בכ-104 מיליון דולר וישולמו בהדרגה במהלך 2021-2022 בהתאם לעמידה ביעדים.

 

בנוסף לתחום ה-residential שצומח בקצב גבוה ברחבי ארה"ב, בכוונת סולגרין להשתמש בפלטפורמה של Kuubix לפיתוח פרויקטים בתחום ה- Commercial & Industrialאשר מבוססים על הסכמי מכירת חשמל ארוכי טווח.

 

סקטור האנרגיה המתחדשת בארה"ב נהנה מרוח גבית המגיעה עם בחירתו של ביידן לנשיא המדינה וקידום תוכנית התשתיות שלו במידה ותאושר בקונגרס. מדובר בתוכנית גורפת לשדרוג תשתיות המדינה תוך כדי יצירת מקומות עבודה.

 

הנושאים החשובים ביותר עבור הסקטור, הם כמובן הארכה נוספת של הטבות המס (ITC/PTC), הטבות ישירות ליזמים כאלטרנטיבה להטבות מס, תמריצים לבניית רשת ההולכה וכמובן היעד המאתגר להביא את סקטור החשמל לנטול פחמן עד שנת 2035.

 

הערכת שווי של IBI כוללת את הפעילות בישראל ובאיטליה ואת צבר הפרויקטים המצויים בשלבי פיתוח שונים. הפעילות בארה"ב בשלב זה נלקחה בחשבון בהתאם לעלות הרכישה. לאור ההארכה של הטבות המס, השנתיים הקרובות צפויות להיות שנות צמיחה מהותית בתחום האנרגיה המתחדשת בארה"ב. וייסבין מסבירה שב-IBI מצפים גם להתפתחותה המהירה של Kuubix בשנתיים האלה ומניחים שהפעילות האמריקאית תהווה פלטפורמה ליצירת ערך עתידי עבור סולגרין.

 

בשורה התחתונה – ההמלצה של IBI היא בתשואת יתר ובמחיר יעד של 41.2 ש"ח למניה, המהווה אפסייד של 17.5% על מחיר הפתיחה של המניה הבוקר.

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. סולגרין

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה