המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות קלות

מדד ת"א 35 עלה 0.24%, מדד ת"א 90 עלה בשיעור זהה. מקרב הסקטוריאליים: מדדי הטכנולוגיה בלטו כשעלו יותר מ - 1%, מדד הבנקים ירד 0.90%

מערכת ספונסר 23/06/2021 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית מתונה. מדד ת"א 35 עלה 0.24%, מדד ת"א 90 עלה בשיעור זהה, מדד ת"א 125 עלה 0.25%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדדי הטכנולוגיה הובילו את העליות כשטיפסו יותר מ - 1%. מדד הנפט והגז עלה 0.11% בדומה למדד הנדל"ן. מדד הבנקים ירד 0.90%.

מניות אלקו, פורמולה מערכות, נייס וקבוצת דלק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניות פועלים, לאומי, דיסקונט ובזק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אקסיליון שעלתה 9.56%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: פלסאון תעשיות, גילת, קבוצת דלק, דוראל אנרגיה, מקס סטוק, אלביט מערכות ודנאל.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אלקטריאון שירדה 6%, ואחריה ירדו מניות אוגווינד, פתאל החזקות, אקופיה, נפטא, סלקום, בזק ואקוואריוס מנוע.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.57 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח יום המסחר ביציבות, ובאירופה נרשמות ירידות של רוב השערים המרכזיים.

על פי שירות התעסוקה, שיעור תובעי האבטלה שאינם בחל”ת, גבוה כיום יותר ממספר השוהים בחל”ת. מדובר במהפך שמתרחש לראשונה מאז פרץ משבר הקורונה. השוהים בחל"ת מהווים 45% מתובעי האבטלה, בעוד האחרים מהווים 55%.

 לאומי שוקי הון: ”שנת 2021 צפויה להסתיים עם עליית מחירי הדירות בשיעור חד ספרתי גבוה. להערכתנו, בחודשים הקרובים הביקוש בשוק יישאר גבוה, בעוד שקצב הבנייה לא צפוי לעלות באופן משמעותי".

אבוג’ן מודיעה על מינויה של שרית פירון ליושבת ראש דירקטוריון החברה. מרטין גרסטל, היו"ר הנוכחי, הודיע לדירקטוריון כי אינו מתכוון להציג את מועמדותו לבחירה מחדש, לאחר כהונה של קרוב לעשרים שנה בתפקיד.

 טבע קיבלה אישור ביפן לתרופה לטיפול מונע במיגרנה. משרד הבריאות, העבודה והרווחה ביפן אישר שימוש בהזרקת AJOVY כטיפול המונע מיגרנה בבגירים. הזריקה פותחה ביפן על ידי Otsuka באמצעות הסכם רישיון בלעדי.

קנסות של למעלה ממיליון שקלים הוטלו על חברות תקשורת בגלל זמני מענה במוקדים הטלפוניים. הוט מובייל, רמי לוי תקשורת, הוט נט ובזק בינלאומי חרגו מזמני המענה המותרים ברישיונן ועל כן נקנסו על ידי משרד התקשורת.

 שיכון ובינוי וסאנפלאואר יקבלו 47.3 מיליון אירו ממשלת ספרד. במסגרת פסק בוררות נקבע שספרד שינתה תעריפי חשמל בפרויקטים פוטו וולטאים ובכך פגעה במשקיעים. כל אחת מהחברות תקבל 50% מהסכום.

נגיד בנק ישראל פרופ’ אמיר ירון בוועדת הכספים: ”אין חשש להתפרצות אינפלציונית”. הנגיד העריך שבסוף 2022 ישראל תסגור את פער התוצר לעומת מגמתו טרום המשבר: "נמליץ לא להעלות מיסים בשנים 2021 – 2022, ולאפשר למשק לצמוח, אך גם לא להעלות את הגרעון המבני".

סל המוצרים הבסיסי הזול ביותר בחודש מאי: רמי לוי באינטרנט. מיני סופר אלונית מכרה את הסל הבסיסי במחיר היקר ביותר. פער המחירים בין הרשת היקרה והזולה עומד על 38%, שהם 304 ₪.

אפולו פאוור: מור השקעות והפניקס מימשו אופציות ב - 48 מיליון ₪. בתחילת אפריל הקצתה אפולו למוסדיים מניות בהיקף של 75 מיליון ₪ במחיר של 16 ₪ למניה וכללה גם אופציות לא סחירות במחיר 21 ₪ למניה בתוקף לשנה וחצי.

מנרה ונצ’רס פרסמה טיוטת תשקיף לקראת הנפקת מניות ראשונה בת”א. שותפות המו"פ מורכבת משתי קבוצות מתחום הפרייבט אקוויטי: קבוצת בארינבוים וקבוצת Intango . תגייס עשרות מיליוני שקלים כאשר יזמי השותפות מחויבים להשקיע לפחות 10 מיליון שקל.

בזק הודיעה כי ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בפלאפון ובזק בינלאומי. הסכסוך שיחול על כ - 3,000 עובדים נובע מסירובה של הנהלת שלוש החברות הבנות של בזק, לנהל משא ומתן משותף עם כלל עובדי הקבוצה.

תיקון עולם-קנביט רכשה 20% בחברת Gynica בכ - 5 מיליון ₪. החברה מפתחת תכשירים מבוססי קנאביס בתחום בריאות האישה; תיקון עולם-קנביט תספק שירותים למחקר ופיתוח מוצרים עתידיים, תממן מחקר קליני ותקים פס ייצור ייעודי לטובת המחקר.

דוראל אנרגיה ולאומי פרטנרס חתמו על הסכם השקעה בסטורג’ דרופ. לשני המשקיעים יוקצו מניות של החברה בהיקף של כ - 6 מיליון ₪ במחיר של 17 ₪ למניה. לדוראל תהיה אופציה לרכוש מסטורג’ דרופ מערכות אגירת אנרגיה ומערכות קירור.

 להב רוכשת 6 נכסים המושכרים לדקטלון בגרמניה תמורת כ - 26 מיליון אירו. הנכסים מניבים שכ"ד שנתי של כ - 2 מיליון אירו, תשואה שנתית של כ - 7.6%. לצורך השלמת העסקה קיבלה החברה הלוואה מבנק מקומי בהיקף של כ - 19 מיליון אירו לעשר שנים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה