מלאכי אלפר, מנכ"ל קבוצת בזן קרדיט: יח"צ

מלאכי אלפר ימונה למנכ”ל בזן

בתפקידו האחרון כיהן אלפר בתפקיד מנכ"ל פז בית זיקוק באשדוד; "בזן ניצבת בפני אתגרים רבים בתקופה שבה עולם האנרגיה עתיד להשתנות במהלך העשורים הקרובים"

חדשות ספונסר 21/06/2021 12:12

א+א-

דירקטוריון קבוצת בתי הזיקוק לנפט בחיפה (בזן) הודיע היום על מינויו של מלאכי אלפר לתפקיד מנכ"ל הקבוצה החל מה-1.8.21. אלפר, נשוי, אב לשניים וסב לנכדה ונכד, צבר ניסיון עשיר בתחום האנרגיה, פיננסים, טכנולוגיה ומכירות.

 

בתפקידו האחרון כיהן אלפר בתפקיד מנכ"ל ’פז בית זיקוק באשדוד’ בשנים 2008-2020. קודם לכן כיהן כמנכ"ל קליל תעשיות, מנכ"ל ויו"ר אדום–אדום (תנובה) ובתפקידי ניהול בכירים בפרוטרום ובחיפה כימיקלים. לאלפר תואר בהנדסה כימית מהטכניון והוא בוגר תוכנית הניהול המתקדם AMP של ביה"ס לניהול עסקים בהרווארד.

 

דירקטוריון הקבוצה בחר באלפר לאחר תהליך שנוהל ע"י ועדת איתור. אלפר יחליף בתפקיד את האלוף במיל’ משה קפלינסקי, שישמש כיו"ר החברה, לאחר שנבחר להחליף את יו"ר בזן הפורש, עובדיה עלי.

 

יו"ר בזן הפורש עובדיה עלי: "אנחנו שמחים על בחירתו של מלאכי אלפר לתפקיד מנכ"ל הקבוצה. מלאכי מביא איתו ניסיון עשיר הן בתחום האנרגיה והן בתחום הניהול. לאחר תהליך יסודי של ועדת האיתור, שבחנה מועמדים מוכשרים נוספים, הגענו למסקנה שמלאכי הוא האיש הנכון להוביל את החברה בשנים הבאות".

 

יו"ר בזן הנכנס, האלוף במיל’ משה קפלינסקי: "מלאכי הוכיח כישורי ניהול מצוינים בתפקידיו הקודמים, בייחוד כמנכ"ל בית הזיקוק באשדוד. ענף האנרגיה דינאמי מאוד ודורש השקעה באפיקי חדשנות כדי להתמודד עם אתגרי העתיד. אני שמח שמלאכי יהיה לצידי בהובלת הקבוצה בהמשך הצמיחה שלה".

 

מלאכי אלפר: "אני מודה על האמון מצד הדירקטוריון ובעלי השליטה בחברה. בזן ניצבת בפני אתגרים רבים בתקופה שבה עולם האנרגיה עתיד להשתנות במהלך העשורים הקרובים. אני משוכנע שיחד עם הנהלת החברה ועובדיה המסורים, נדע לנווט את החברה לשינוי המתבקש תוך שימור מקומה של הקבוצה כספקית האנרגיה המרכזית של מדינת ישראל".

 

המנכ"ל החדש יצטרך להתמודד, בין היתר, עם המאבק המתנהל להפסקת הפעילות של התעשייה הפטרוכימית בחיפה, כפי ש המליצה ועדת מנכ"לים בינמשרדית, בתקופה של לא יותר מעשור.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה