אקסיליון: לא אושר פיילוט בצרפת, המניה נופלת

חברת Transdev עימה נחתם מזכר הבנות להקמת עיר דיגיטלית תאומה וניהול מערך התחבורה בעיר ריימס בצרפת, לא קיבלה את הסכמת הגורמים בעיר ותנסה לקדם את הפרויקט בעיר אחרת

פולי טל 21/06/2021 12:12

א+א- 1

אחרי שדיווחה בחודש ינואר השנה על חתימת מזכר הבנות לא מחייב עם קבוצת Transdev להקמת פיילוט ל"עיר דיגיטלית תאומה" וניהול מערך התחבורה בעיר ריימס בצרפת, מעדכנת היום אקסיליון שהפיילוט לא אושר על ידי הגורמים המוסמכים בעיר ריימס.

 

קבוצת Transdev עדכנה את אקסיליון שבעקבות דחיית הפיילוט על ידי העיר ריימס, היא שוקלת לקדם את ביצוע הפיילוט בעיר אחרת בצרפת, אולם אין כל ודאות שהדבר אכן יקרה או יבוצע במתכונת דומה.

 

בפיילוט אמורה היתה אקסיליון לספק מצלמות מבוססות בינה מלאכותית שיותקנו על רכבי תחבורה ציבורית שמפעילה Transdev בריימס, כאשר באמצעות המידע שנאסף מהמצלמות הללו תיבנה עיר דיגיטלית תאומה ויופקו דוחות בדבר מצב התחבורה בעיר במטרה לשפר את התחבורה הציבורית, להפחית את זיהום האוויר ולהגביר בטיחות בנסיעה.

 

Transdev היא חברה צרפתית ואחת מחברות התחבורה הגדולות בעולם המפעילה ציי תחבורה ציבורית של למעלה מ-20 אלף כלי רכב בהם אוטובוסים, מוניות ואף רכבות קלות.

 

בשבוע שעבר פרסמה חברת פרוסט וסאליבן אנליזה מעודכנת על החברה בה העריכה שעיכוב בסגירת עסקאות על רקע משבר הקורונה בעולם מעיב על התקדמות החברה, כמו גם עלייה בהוצאות החברה על פיתוח ומחקר.

 

האתגר המרכזי, כתבו אנשי פרוסט בסאליבן בסקירתם, הוא בשלב התחלת המכירות. אנו מזהים קושי גובר בסגירת עסקאות שכן כלל לקוחות החברה הם מוסדיים בעיקרם (עיריות, מדינות וכו’), ומחזור המכירה מולם ארוך יחסית. לאור המציאות שנוצרה עקב התפרצות נגיף הקורונה, אותם לקוחות, בעיקר בשוק האמריקני, ממקדים את משאביהם בנושאים הקשורים בבריאות ומלחמה בנגיף הקורונה, ופחות בנושאים שהיו יותר על הפרק בעבר כמו תעבורה עירונית.

 

בתחילת חודש יוני הודיעה החברה שהחליטה לעצור בדיקות ופעולות לרישום המניה בנאסד"ק לאור שינויים בתנאי השוק. בהמשך החודש דיווחה שבעיר אספן בקולורדו ובמחוז Pitkin החליטו גם הם שלא להתקדם עם ביצוע פרויקט העיר הדיגיטלית

 

אקסיליון הונפקה בבורסת תל אביב בנובמבר 2020, ובתחילת שנת 2021 שיקף מחיר המניה שלה שווי של 1.3 מיליארד ש"ח. מאז צנחה המניה בכ-75%, היום בעקבות ההודעה היא נופלת ב-12% נוספים ושווי השוק שלה עומד על 250 מיליון ש"ח בלבד

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. אקסיליון

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יש משהו שכן אושר?

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    הבנאי 21/06/2021 13:54