IPO

חברת הביוטכנולוגיה מטריסלף השלימה גיוס של כ-24 מיליון ש”ח

החברה עוסקת בפיתוח של פלטפורמה טכנולוגית של הנדסת רקמות; שווי החברה אחרי הגיוס עומד על כ-70 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 15/06/2021 12:12

א+א-

חברת מטריסלף העוסקת בתחום הרפואה הרגנרטיבית והנדסת הרקמות השלימה בהצלחה הנפקה ראשונית לציבור (IPO). החברה עוסקת בפיתוח של פלטפורמה טכנולוגית של הנדסת רקמות המאפשרת ייצור כל סוג של רקמה אנושית שמקורה בביופסיה שנלקחת מהמטופל (שתל אוטולוגי).

 

החברה גייסה 24 מיליון ש"ח ברוטו תמורת מניות ואופציות, לפי שווי של כ-70 מיליון ש"ח אחרי הגיוס, בהובלת רוסאריו קפיטל ובליווי של רו"ח טל נאור ורו"ח גיא פרמינגר מ- PwC , עו"ד יוני ליאון ועו"ד ויקטור תשובה.

 

מטריסלף מתמקדת כאמור בפיתוח שתלים אוטולוגים לבנייה מחדש של רקמות פגועות על ידי שימוש במרכיב תאי ומרכיב חוץ תאי. הכנת השתלים נעשית בטכנולוגיה המשלבת הידרוג’ל המיוצר בהליך ייחודי הכולל עיבוד פיסה של רקמת שומן תוך בטני הנלקחת מהמטופל עצמו ותאי גזע פלוריפוטנטיים אשר מיוצרים מתאים בוגרים הנלקחים גם הם מהמטופל עצמו.

 

הטכנולוגיה פותחה בעשור האחרון במעבדתו של פרופ’ טל דביר מאוניברסיטת תל אביב ובאמצעותה הודפס לפני כשנתיים הלב האנושי הראשון בהיסטוריה. מטריסלף מתכוונת להתמקד תחילה בהתוויה של טיפול במשותקים עקב פגיעה טראומתית בחוט השדרה.

 

עשרות אלפי אנשים ברחבי העולם סובלים מידי שנה מפגיעות בחוט השדרה אשר מובילות בדרך כלל לפגיעה בלתי הפיכה בפעולות התנועתיות, התחושתיות והאוטונומיות. עלות הטיפולים בפצועים אלו היא גבוהה ביותר ונכון להיום לא קיימת חלופה טיפולית לחולים בעלי פציעות בחוט השדרה.

 

מטריסלף מאמינה כי העובדה שאין חלופה טיפולית לנושא תאפשר לחברה לקבל מהרשויות הרגולטוריות הקלות שיכולות לחסוך לה זמן ומשאבים רבים, וכן להאיץ את פיתוח המוצר.

 

שוק הרפואה הרגנרטיבית הוא שוק צומח וגודל השוק הצפוי בשנים הקרובות מוערך בעשרות מיליארדי דולרים. הבידול של מטריסלף ביחס לחברות האחרות הפועלות בתחום הנדסת הרקמות הוא השימוש בהשתלה אוטולוגית (מהמטופל עצמו) שהיא בעלת סיכון נמוך יותר לגרום לתגובות חיסוניות לאחר ההשתלה, בניגוד להשתלה אלוגנאית בה הגוף מזהה את התאים המושתלים כרקמות זרות.

 

החברה מונה כעת 8 עובדים ופועלת מנס ציונה. יו"ר דירקטוריון החברה הוא דורון בירגר אשר שימש בעבר כמנכ"ל אלרון ויו"ר גיוון אימיגינג.

 

במועצה המדעית המייעצת חברים ד"ר אקהרד פון קוץ שהיה עד לאחרונה סגן נשיא חברת באייר העולמית ופרופ’ ניקולאס תיאודור, פרופ’ לנוירוכירורגיה, אשר מנהל את יחידת עמוד השדרה בבית החולים גונס הופקינס במרילנד ארה"ב.

ד"ר אסף טוקר, מנכ"ל מטריסלף, מסר: "אנחנו נרגשים מאוד מהצלחת ההנפקה שהסתיימה עם ביקושי יתר גדולים ושמחים להביא בשורה של חדשנות ותקווה למשותקים עם פגיעה בחוט השדרה. צוות החברה ממוקד במטרה לאפשר לאנשים משותקים לחזור לתפקוד באמצעות השתלים שאנו מפתחים.

 

אנו מודים למשקיעים על האמון הרב בחברה. תמורת ההנפקה תשמש אותנו להאיץ את פעילות המחקר והפיתוח של החברה ולהתקדם לקראת ניסוי בטיחות קליני שלב I/IIa לטיפול בשתל נוירונלי אוטולוגי בבני אדם עם פגיעה טראומתית בחוט השדרה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה