עמית זאב, מנכל דור אלון היוצא קרדיט: טל פלינט

דוחות כספיים

אחרי הפסד של 33 מיליון ש”ח, דור אלון עברה לרווח של 41 מיליון ש”ח ברבעון הראשון

למרות הסגר והגבלות הנסיעה במהלך הרבעון הראשון של השנה, ה-EBITDA עלה לכ-131 מיליון ש"ח לעומת 59 מיליון ש"ח ברבעון המקביל; גידול של 21% במכירות חנויות הנוחות של החברה

חדשות ספונסר 25/05/2021 12:12

א+א-

חברת דור אלון מפרסמת היום את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2021, שבמרביתו המשק היה נתון לסגרים והגבלות תנועה בעקבות משבר הקורונה. למרות זאת, אסטרטגיית גיוון מקורות ההכנסה של דור אלון והפיכתה עם רכישת השליטה בה ע"י מוטי בן משה, מחברת דלק לקבוצת אנרגיה, קמעונאות ונדל"ן מוכיחה את עצמה בתוצאות רבעון זה.

 

במהלך הרבעון החברה יותר מהכפילה את ה-EBITDA לכ-131 מיליון ש"ח, לעומת 59 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד ורשמה זינוק של 50% ברווח הגולמי ל- 260 מיליון ש"ח, לעומת 173 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי המיוחס לבעלים ברבעון הגיע לכ-41 מיליון ש"ח, לעומת הפסד של כ-33 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

"דור אלון ממשיכה לצמוח תוך שמירה על האיתנות הפיננסית שלנו" אומר יו"ר דירקטוריון דור אלון, ישראל יניב ומדגיש כי החברה ממשיכה להפגין יזמות עסקית בתחומי פעילות מגוונים בכל שלושת הנדבכים עליהם היא מושתתת: שיווק אנרגיה וייצור חשמל, קמעונאות ונדל"ן. אנחנו נהנים ממגוון מקורות מימון ומקפידים על תזרים מזומנים יציב.

 

אנו זוכים לאמון רב משוק ההון ומתחילת השנה ועד למועד פרסום הדוח, השלמנו גיוסים של אגרות חוב סדרות ז’ ו-ח’ בהיקף של למעלה מ- 410 מיליון ש"ח. הודות למשאב האנושי המצוין שהחברה התברכה בו אנחנו צומחים גם בימים שהם מורכבים יותר לפעילות במשק הישראלי ומציגים רווח נאה על אף ההגבלות על הפעילות במשק שהביאו לקיטון של כ-16% במכירות הדלקים במתחמי התדלוק והירידה הניכרת במכירות הדס"ל, בעקבות הירידה בהיקף הטיסות, בהשוואה לחודשים המקבילים אשתקד" אומר יניב. 

 

מנכ"ל דור אלון, עמית זאב, מציין כי עם הסרת הסגר שהוטל בחודשים ינואר פברואר 2021 , חלה התאוששות מהירה במכירות הדלקים עם צמיחה כמותית בשיעור של כ-7% ביחס לכמות שנמכרה בתקופה המקבילה ב-2019 – טרום המגפה.

 

"אנחנו מאמינים שאסור "לבזבז" משברים. אנחנו ממשיכים לפתח את העסקים הקיימים, מרחיבים את רשת מתחמי התדלוק של דור אלון ומגבירים נוכחות של רשת הסופרמרקטים האורבניים שלנו  am:pm בגוש דן ומחוצה לו. המשכנו לפרוש את עמדות ההטענה האולטרה מהירות לרכב חשמלי ובחודש ינואר השנה, התחלנו לספק דלקים לרשות הפלשתינאית. אנו מפתחים פעילות הסעדה עם כניסה לשותפות בקבוצת BBB. גם בתקופת הסגר הגדלנו את מכירות מוצרי הגריל והפנאי באמצעות אמגזית.

 

דור אלון ממשיכה בפיתוח והקמה של מתחמי הנדל"ן שלה ובכלל זה, את אלוני ים בהרצליה פיתוח ואת אלוני כפר סבא. במקביל אנו ממשיכים כמובן לבחון, הזדמנויות עסקיות סינרגטיות נוספות".

 

בחלוקה למגזרי פעילות ניכר גידול של יותר מ-30% ב-EBITDA של פעילות קמעונאות המזון של החברה ל-12 מיליון ש"ח ברבעון הראשון של 2021 לעומת כ-9 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. החברה רשמה גידול של 24% במכירות חנויות הנוחות של החברה בהשוואה לשנת 2019 (לפני מגפת הקורונה) עם הטמעת קונספט ה"מיני סופר אלונית" ב-73 מתחמי התדלוק שלה.

 

פעילות תחנת הכוח בקרית גת, של בהספק של 75MW , ממשיכה לייצר תזרים יציב ובזמינות של כ-98% בתקופה.

 

לדור אלון נדל"ן מניב של כ- 22 אלף מטר במעל 30 אתרי נדל"ן ביניהם מתחם "אלון עין שמר". שווי הנדל"ן בספרי דור אלון, ליום 31.3.2021, עמד על כ-800 מיליון ש"ח. שיעור התפוסה של נכסיה המניבים המהותיים של החברה עומד על כ-100%, כאשר במהלך מרץ 2021 חזרו הנכסים להנבה מלאה.

 

ההון של החברה בסוף הרבעון הסתכם לסך של כ- 1.1 מיליארד ש"ח. שווי השוק של החברה נכון למועד פרסום הדוח עומד על כ-1.32 מיליארד ש"ח , דור אלון חילקה דיבידנד בהיקף של 50 מיליון ש"ח, אשר שולם לאחר תקופת הדוח.

  1. מניות בכתבה
  2. דור אלון

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה