מעיין בק, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס קרדיט: אורן דאי

לאומי פרטנרס על שופרסל: מותירים את ההמלצה על ’קניה’

"שופרסל הציגה ביצועים משופרים לעומת כלל השוק ברבעון הראשון. מעדכנים כלפי מעלה את מחיר היעד של המניה ל-31.1 שקל, המשקף פער של 14% ביחס למחיר השוק"

מערכת ספונסר 19/05/2021 12:12

א+א- 1

מעיין בק מרום, אנליסטית לאומי פרטנרס, מגיבה לפרסום דו"חות שופרסל ומציינת כי "תוצאות הרבעון הראשון היו מצוינות. הרבעון הנוכחי הושפע ממספר מגמות, בהן עיתוי חיובי של חג הפסח בשנה הנוכחית, השפעה חיובית של סניפים חדשים שנפתחו לאחר הרבעון הראשון 2020 ומנגד קיטון הנובע מהיחלשות מגפת הקורונה. מכירות הקבוצה ברבעון הנוכחי עלו ב - 0.5% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, רבעון בו פרצה מגפת הקורונה וחלה הסתערות על הסופרמרקטים. למעשה, שופרסל הציגה ביצועים משופרים לעומת כלל השוק, שירד לפי סטורנקסט ב-4% לעומת הרבעון המקביל".

בק הוסיפה כי "BE הציגה לראשונה רווח של 1 מיליון שקל לעומת הפסד של 8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של הקבוצה כולה ברבעון הנוכחי גדל משמעותית עקב התייעלות בהוצאות התפעוליות ועקב המעבר לרווח במגזר BE, ושיעור הרווחיות התפעולית המשיך לעלות ועמד על שיעור רווחיות שיא של 5.3% לעומת 4.6% ברבעון המקביל אשתקד".

לסיכום צויין ש"שופרסל חוזרת ואומרת כי השנה הקרובה לא תהווה שיא בהכנסות לאחר השיא בתקופת הקורונה, אולם מנועי הצמיחה שלה ומהלכי ההתייעלות יאפשרו לה לשמור על שיעור רווחיות תפעולית של 4% - 5%. אנו מעדכנים את מחיר היעד ל - 31.1 שקל למניה, פער כלכלי של 14% ביחס למחיר השוק של המניה, ומותירים את ההמלצה על ’קניה’".

  1. מניות בכתבה
  2. שופרסל

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    שופרסל

    חברה שבמשך שנים עושה את העבודה. ניהול נכון, פריסה טובה, חדשנות ומענה מהיר לשינויים בשוק הצריכה. תומך בהמלצות של מעיין

    אדבוקט 23/05/2021 08:04