דר צבי מרום, מנכל באטמ קרדיט: יח"צ

נגיף הקורונה

באטמ החלה באספקת בדיקות מבוססות רוק ובדיקות מהירות לקורונה

הועד האולימפי האיטלקי ישתמש בבדיקות הרוק במשחקים האולימפיים בטוקיו; בחברה צופים שהטכנולוגיה של אבחון באמצעות דגימות רוק תשמש לאבחון מחלות זיהומיות נוספות מלבד הקורונה

חדשות ספונסר 18/05/2021 12:12

א+א-

חברת באטמ הדואלית החלה באספקת שתי בדיקות דיאגנוסטיות חדשות לקורונה. החברה מעדכנת כי הועד האולימפי האיטלקי בחר בבדיקות RT-PCR מבוססות הרוק שלה לשימוש במשחקי האולימפיים הצפויים ביפן.

 

הלקוחות הראשונים לבדיקות מבוססות הרוק הן רשויות בריאות ציבוריות באיטליה העושות שימוש בבדיקות בבתי ספר ובתי אבות בהם ישנה תועלת בדגימה לא פולשנית ללא פגיעה ברמת הדיוק. השימוש בבדיקות יורחב לקבוצות נוספות עם עלייה בהיקף הייצור.

 

כמו כן, הבדיקות ישמשו את הועד האולימפי האיטלקי בשביל המשחקים האולימפיים שנקבעו להתחיל בחודש יולי ביפן. זאת בהמשך לבחירה של הועד האולימפי האיטלקי בשתי מעבדות שיספקו את הבדיקות למשחקים, אחת מהן עושה שימוש בלעדי בערכות RT-PCR של הקבוצה לקורונה, כולל הבדיקה החדשה מבוססת רוק.

 

בבדיקה החדשה הנבדק יורק לצינור איסוף קטן במקום דגימה באמצעות מטוש המוכנס לעומק אפו או לועו של הנבדק. הבדיקה מבוססת על בדיקת ה RT-PCR של הקבוצה הכוללת יכולת זיהוי של חמישה (4+1) גנים, המאפשרת גילוי גם כאשר יש עומס נגיפי נמוך והיא בעלת רגישות וספציפיות של 100%.

 

איסוף הדגימה אינו מצריך צוות רפואי מיומן, במיגון גוף מלא, ומציע יתרונות בהיבט של מהירות איסוף דגימות כמו גם עיבוד במעבדה והיות התהליך בעל עלות-תועלת גבוהה בהשוואה לתהליך RT-PCR לבדיקות סטנדרטיות, מבוססות כיח. הקבוצה מייצרת את הבדיקות באתר אדלטיס, חברת הבת, ברומא, איטליה ומגבירה בהתמדה את תפוקת הייצור.

 

כמו כן, מודיעה החברה על השקה מסחרית של בדיקת RAPiDgen לקורונה, בדיקה מהירה המספקת תוצאות תוך 8-15 דקות. הבדיקה מאבחנת אנטיגנים של קורונה, באמצעות גישת lateral flow, בדגימות הנאספות בעזרת מטוש באף.

 

הבדיקה מורכבת ממכשיר איסוף עצמי קטן ומטוש: לאחר איסוף הדגימה מהנחיר, מוכנס המטוש לפתח במכשיר, פתח זה נמצא בתוך קונוס ננעל עם הכנסת המטוש לתוכו וסיבובו, בניגוד לבדיקות מהירות אחרות בהן הנבדק נדרש לבצע את הבדיקה באמצעות טפטוף נוזל אחד או יותר מהילה שלו וטפטופו על גבי פס הבדיקה. בדיקת RAPiDgen לקורונה עברה בדיקות אימות בבתי חולים בישראל ובאירופה והציגה רגישות של 95%.  

 

הבדיקה פותחה על ידי חברת הבת אדלטיס ו-Gamidor Diagnostics, שהיא חלק מקבוצת Gamida for Life B.V., שותפתה של באטמ בחברה הכלולה אדור דיאגנוסטיקס. הבדיקה המהירה תשווק באירופה ואזורים גיאוגרפים נוספים תחת מותג רפיד גן אדלטיס ונמכרת בהסכם חלוקה ברווחים עם גמידור. הייצור החל במתקן של גמידור בישראל עם הזמנות ראשונות לרשויות בריאות ציבוריות. מתקיים מו"מ להקמת קו ייצור לבדיקה זו באירופה.

 

ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ, ציין: "אני שמח על הביצועים של הבדיקות הדיאגנוסטיות שלנו – מסחרית ורפואית. הבדיקות שלנו לאבחון קורונה הציגו יתרונות בהשוואה לאחרות הנמצאות בשוק בהיבטי דיוק, קלות שימוש ועלות-תועלת.

 

עם השקת הבדיקות מבוססות רוק והבדיקות המהירות, אנו מציעים כעת סל שלם של בדיקות היכולות לספק פתרון מקיף להתמודדות עם המגפה. אנו ממשיכים לקבל ביקוש חזק לבדיקות הקורונה. יש לנו את הכבוד בכך שהוועד האולימפי האיטלקי ישתמש בבדיקות הרוק שלנו כדי לתמוך במסע האולימפי של איטליה.

 

במקביל, אנו מצפים כי טכנולוגיה זו, המאפשרת אבחון מדויק באמצעות דגימות רוק, יכולה לשמש לא רק לאבחון קורונה. בדיקה כזו יעילה מאוד ופשוטה לביצוע במיוחד לזיהוי בו זמני של מספר פתוגנים הפוגעים במערכת הנשימה לדוגמה שפעת, דלקת ריאות, הצטננות קשה וכיו"ב. אנו ממשיכים לפעול יחד עם שותפינו, אקדמיים ועסקיים, לפיתוח פתרונות אבחון חדשניים נוספים שאנו סבורים שהם בחזית המאבק כנגד מחלות זיהומיות".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה