IPO

ארגו השלימה הנפקה ראשונה לציבור וגייסה כ-216 מיליון שקל

הגיוס נעשה לפי שווי של כ-1.27 מיליארד שקל לחברה; בעלי המניות הקיימים, ביניהם קרן הגידור ספרה, רכשו מניות בהנפקה בכ-35 מיליון שקל שהם כ-18% מהיקף הגיוס

חדשות ספונסר 11/05/2021 13:39

א+א-

חברת ארגו, העוסקת ברכישה וניהול של מבני מגורים במגזר "מגורי האיכות", מבנים לשימור במרכזי ערים בגרמניה, השלימה הנפקה ראשונה לציבור בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

 

החברה גייסה כ-216 מיליון שקל לפי שווי של כ-1.27 מיליארד שקל, ונהנתה מביקושי יתר בהיקף של כ-564 מיליון שקל - פי 2.6 מהיקף ההנפקה. בעלי המניות הקיימים, ביניהם קרן הגידור ספרה, רכשו מניות בהנפקה בהיקף של כ-35 מיליון שקל (כ-18% מהיקף הגיוס).

 

ארגו מכרה כ-3.1 מיליון מניות, המהוות כ-20% ממניות החברה, לפי מחיר של כ-70 שקל למניה. המסחר במניה צפוי להתחיל בשבוע הבא לאחר חג השבועות.

 

בין בעלי המניות של החברה טרם ההנפקה ניתן למנות את הפניקס (19.4%), כלל ביטוח (19.4%), קרן הגידור ספרה (8.5%), וארקין אחזקות (6.6%). שיעורי האחזקה של בעלי המניות הם לאחר ההנפקה.

 

הנהלת החברה הכוללת את גל טננבאום ואופיר רחמים מחזיקה לאחר ההנפקה בכ-11.5% מהון החברה, והינה בעלת ניסיון של מעל ל-17 שנה בתחום הנדל"ן בגרמניה (לשעבר המנכ"לים המשותפים של בראק אן.וי. ממועד הקמתה ב-2005 ועד 2018).

 

יוסי דורי, מנכ"ל כנף ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים מסר: "אנחנו שמחים ומברכים על השותפות עם ארגו וצוות היזמים. כלל השקיעה בארגו בכמה הזדמנויות בשנים האחרונות מתוך מטרה להגדיל חשיפה לנדל"ן למגורים באזורים אטרקטיביים באירופה, ואמונה גדולה בצוות שמוביל את החברה. כלל ממשיכה לפעול למציאת הזדמנויות ושותפויות מסוג אלו, אין ספק שההנפקה המוצלחת מניבה תשואה אטרקטיבית לחוסכים שלנו."

 

חגי שרייבר, משנה למנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי בהפניקס חברה לביטוח מסר: "ארגו היא דוגמא נוספת לשיתוף פעולה של הפניקס עם יזמים מהמעלה הראשונה שלקחו מזומן והפכו אותו בזמן קצר לחברה צומחת וריווחית. אני רוצה להודות לגל ואופיר על העבודה הקשה, המיקצועיות והשקיפות המלאה. ההנפקה היא רק ציון דרך אחד המעיד על בשלות במסע המשותף".

 

ארגו החלה את פעילותה ב- 2018 ועוסקת ברכישה, השכרה, ניהול והשבחה של מבני מגורים בערים לייפציג, דרזדן ומגדבורג ובפיתוח והסבה של שטחי משרדים בברלין. ערים אלה נהנות ממגמות כלכליות ודמוגרפיות חיוביות ארוכות טווח וכנגזרת מכך, מעודפי ביקוש מבניים ומגמת עליית מחירים יציבה.

 

שוק הנדל"ן למגורים בגרמניה, בעיקר בערים הגדולות, נהנה מביקושים ערים ארוכי טווח תודות למגמת אורבניזציה חזקה - גידול אוכלוסין בערים הגדולות כתוצאה ממעבר אל המרכזים העסקיים והתרבותיים בעיקר של צעירים בעקבות מקומות תעסוקה וכתוצאה מהגירה אל גרמניה בעיקר של מהגרי עבודה מדרום וממזרח אירופה.

 

ערי הפעילות בהן פועלת ארגו מתאפיינות בצמיחה כלכלית ודמוגרפית גבוהה וארוכת טווח. לייפציג אחת מעשר הערים הצומחות באירופה (ומדורגת ראשונה בגרמניה) עם גידול אוכלוסייה צפוי של 10.5% בעשר השנים הקרובות ודרזדן מדורגת בין 25 הערים הצומחות באירופה (הרביעית בגרמניה) עם גידול אוכלוסייה צפוי של 7.7% בעשר השנים הקרובות.

 

לאורך שנות פעילותה מציגה החברה צמיחת שכ"ד מנכסים זהים בטווח של 7%-9%, כאשר נתונים אלה גבוהים משמעותית ביחס לחברות מגורים בדאקס בשל העובדה, כי בנכסי החברה קיים פער של 46% בין שכ"ד למ"ר בהשכרות החדשות בהשוואה לשכ"ד "בחוזים ישנים".

 

בנוסף, החברה אינה מחזיקה במבני דיור סוציאלי ונכסי החברה הינם באזורים אורבניים, מרכזיים ואטרקטיביים. אסטרטגיית הרכישות של החברה מבוססת על רכישת נכסים בודדים במספר רב של עסקאות קטנות. החברה פיתחה מומחיות רבה באיתור נכסים עם פוטנציאל השבחה משמעותי. כל המבנים של החברה אינם כפופים למגבלות שכ"ד ספציפיות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה