לאומי פרטנרס: ”טבע ממשיכה להתייצב מבחינה פיננסית אך הסיכונים עדיין גבוהים”

"משאירים את ההמלצה על "החזק" ומורידים את מחיר היעד ל-12.5$, מחיר המשקף אפסייד של 20%"

מערכת ספונסר 28/04/2021 17:14

א+א- 1

מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס, מגיבה לדוח הכספי שפרסמה חברת טבע, משאירה את ההמלצה על "החזק" ומורידה את מחיר היעד ל-12.5$, מחיר המשקף אפסייד של 20%:

"טבע מציגה רבעון חלש יחסית, תואם את התחזיות המוקדמות; חברת טבע מציגה ברבעון הראשון של 2021 רווח נקי למניה, על בסיס NON GAAP של 0.63 דולר מול 0.76 דולר ברבעון המקביל ומול תחזיות שוק של 0.60 דולר. הכנסות החברה ברבעון קטנו בכ - 9% למול הרבעון המקביל, בעיקר כתוצאה מהשפעות משבר הקורונה אשר הביא לירידה בביקורים אצל רופאים ובבתי מרקחת, מה שהביא לירידה בהיקף המרשמים הנמכרים בחנויות הפיסיות בעיקר באירופה. הירידה במכירות קוזזה חלקית על ידי שיפור במכירות תרופת האוסטדו ובתרופות הגנריות בשוק האמריקאי. מכירות התרופות הגנריות בארה"ב (כולל מוצרי ביוסימילר) רשמו כאמור עלייה ברבעון, בעיקר כתוצאה ממכירות הגרסה הגנרית ל - Truvada, מכירות תרופת ה - TRUXIMA, וכן ממכירות משאף הפרואייר, תחת גנריקה מאושרת.

החוב נטו של החברה הצטמצם לרמה של כ - 23.2 מיליארד דולר. החברה הציגה ברבעון תזרים נקי (FCF) של 59 מיליון דולר בלבד, כתוצאה מעלייה עונתית בהון החוזר. מגמה זו צפויה להתאזן בהמשך השנה והחברה עדיין עומדת מאחורי היעד שהוגדר לתזרים פנוי של 2 - 3 מיליארד דולר ב-2021.
החברה אשררה את התחזית לשנת 2021, בה היא צופה הכנסות של 16.4 - 16.8 מיליארד דולר , רווח למניה של 2.5 - 2.7 דולר ותזרים מזומנים פנוי של 2.0 - 2.3 מיליארד דולר. החברה צופה שיפור מתון בשיעורי הרווחיות, בשל המשך הצמצום בהוצאות. החברה הדגישה כי תוצאות 2021 יהיו מוטות למחצית השנייה של השנה, במיוחד ברווח הנקי ובתזרים, בשל השפעות חומרי גלם ומלאי והשקות צפויות. הרבעון הראשון, שפורסם היום, צפוי להיות הרבעון החלש בשנה זו.

בחודש החולף נפתח משפט ראשון בסדרת המשפטים הצפויה בפרשת האופיודים בקליפורניה. בשל התנהלות המשפט החברה נמנעה מלהגיב על התקדמות במגעים להסדר כולל. כפי שציינו בעבר, בשל ההיקף הגבוה של התובעים ואיתם האינטרסים, התהליך מורכב מאד וקשה להעריך כיצד יסתיים ומה יהיו ההשלכות על החברה. בפרשיית תיאום המחירים, החברה כזכור כפרה בהאשמות, ומיועדת לעמוד למשפט פלילי מול משרד המשפטים וכן צפויה לדין אזרחי. אין כרגע תאריך למשפט כזה והסוגיה צפויה להמשך מספר שנים.

בשורה התחתונה, טבע ממשיכה להתייצב מבחינה פיננסית אך הסיכונים עדיין גבוהים, במיוחד לאור מצבה הפיננסי, וקיים חוסר ודאות ממשי לגבי ההתפתחויות בצד המשפטי. יחד עם זאת, התארכות הסוגיות המשפטיות תומכת ביכולת החברה להמשיך ולשפר את מצבה הפיננסי, כשהיא מייצרת תזרים מזומנים פנוי (לפני תשלום קרן חוב) של מעל 2 מיליארד דולר בשנה. על אף האמור, בשל חוסר הוודאות הרב המעיב מאד על החברה ועל התנהגות המניה, והחשש הממשי מפני התממשות ההליכים המשפטיים נגד החברה לכדי קנסות מהותיים, אנו מותירים את המלצת ההשקעה על החזק, ומורידים את מחיר היעד ל - 12.5 דולר למניה. בשל המנוף הגבוה, רגישות המנייה לשינויים ולחדשות גבוהה מאד, ותנודתיות המניה צפויה להישאר גבוהה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בנסדק לא מבינים את זה?

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    Peri1963 28/04/2021 17:18