דגנית ורד מונתה למנכ”לית שותפות המו”פ סמארט אגרו

עד לאחרונה היתה ורד שותפה בקרן ההון סיכון Capital Entrée והיתה אחראית על תחום הפוד-טק והאגרו-טק; סמארט אגרו גייסה 26 מיליון שקל והיא מתמקדת בהשקעה בחברות אגרו-טק ישראליות

מערכת ספונסר 18/04/2021 11:23

א+א-

דגנית ורד, 54, עד לאחרונה כיהנה כשותפה בקרן ההון סיכון Entrée Capital, מונתה למנכ"לית המו"פ סמארט אגרו ותחליף בתפקידה את עמרי רוטמן שפרש בתחילת החודש.

 

ורד מביאה עמה ניסיון של 30 שנה בתעשייה, מתוכן 5 שנים בתעשיית ההון סיכון, הן בהשקעות והן בניהול סטארט-אפים. בתפקידה האחרון כיהנה במשך שנתיים כשותפה בקרן ההון סיכון Entrée Capital, והייתה אחראית על תחומי הפוד-טק והאגרו-טק. ב

 

מהלך כהונתה השקיעה הקרן ב-4 חברות אגרו-טק. ורד מכהנת כיום כיו"ר סטארט-אפ הביוטכנולוגיה ViAqua Therapeutics וכחברת דירקטוריון מטעם Entrée Capital בסטארט-אפים Viridix ו-Arugga.

 

לפני כן, דגנית ורד עמדה בראש חטיבת המו"פ בחברת "הזרע" וכסגנית נשיא למחקר ופיתוח בחטיבת החומרים הפעילים (API) של "פריגו". כמו כן, כיהנה ורד במשך 17 שנה בתפקידי ניהול בכירים ב"אינטל", ביניהם מנהלת התפעול והתשתיות של מפעלי החברה בישראל. לורד יש תואר ראשון בהנדסה כימית מהטכניון.

 

ארז מלצר, יו"ר סמארט אגרו, מסר: "לדגנית ורד יש שילוב יוצא דופן של יכולות וניסיון מוכח בהשקעות באגרו-טק ועמדות ניהול בכירות בחברות מובילות במשק. אני משוכנע כי סמארט אגרו, תחת ניהולה של דגנית, תוכל לממש את החזון שהצבנו לה: להיות גורם משמעותי בפעילות האגרו-טק בישראל."

 

סמארט אגרו מתמקדת בחברות אגרו-טק מהשוק הישראלי שנחשב לחדשני כשמדובר בטכנולוגיות לתעשיית החקלאות, בין היתר בזכות הרקע החקלאי הרחב, מוסדות אגרונומיים ברמה בינלאומי (הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, הטכניון ומכון וולקני), מיקום גיאוגרפי ייחודי ומבנה טופוגרפי המאפשר במרחק קצר מאוד סביבות גידול שונות. בישראל יש כיום כמעט 440 חברות אגרו-טק, לפי מאגר המידע של Startup Nation Central.

 

סמארט אגרו הונפקה לראשונה בבורסה בתל אביב בנובמבר 2020 וגייסה 26.2 מיליון שקל. השותפות השקיעה עד כה בחברה אחת: CanBreed שהוקמה בתחילת 2017 ופיתחה טכנולוגיה לשיפור זרעי קנאביס וקנבוס. המוצר הראשון של החברה, זרעי קנאביס יציבים, יהיה מוכן לשיווק בישראל במהלך הרבעון הבא של השנה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה