נקסטייג’ מתחילה לפתח תרופות פסיכדליות

החברה גייסה 1.2 מיליון ש"ח לפעילות ראשונה בישראל בתחום סמי ההזיה; תקים חברת בת שתעסוק בתחום המוערך במיליארדי דולרים

חדשות ספונסר 08/04/2021 11:42

א+א-

חברת המחקר והפיתוח נקסטייג’ הנסחרת בבורסת ת"א מדווחת הבוקר על גיוס הון לצורך התנעת פעילות והתחלת פיתוח של חומרים לשוק הפסיכודלי (סמי הזיה) המשמשים כבסיס לתרופות עבור תעשיית בריאות הנפש.

 

לצורך הרחבת הפעילות, החברה גייסה הון ראשוני בהיקף של 1.2 מיליון ש"ח ממספר משקיעים, ביניהם משקיעים מצפון אמריקה שהם בעלי ניסיון בתחום התרופות הפסיכדליות, באמצעות הלוואה המירה למניות החברה או למניות חברת בת שתוקם על ידי החברה ותעסוק בתחום. כמו כן, החברה קיבלה זכות שימוש בלעדי בקניין הרוחני של חברת האם נקסטר כמפארמה סולושנס לתרופות פסיכודליות.

 

בשלב ראשון החברה תחל לפתח מוצר תרופתי, באמצעות חברת הבת, תוך התמקדות בתחום הכאב הכרוני, על בסיס טכנולוגיית דרך מתן להעברה מכוונת ושירה של מולקולות דרך מחסום הדם-מוח. השוק הפסיכודלי אליו נכנסת חברת נקסטייג’, מוערך במיליארדי דולרים ונחשב לאחד הטרנדים החמים בתעשיית הפארמה בכל העולם.

 

מדובר במהלך חלוצי משום שעד היום בישראל לא נעשתה השקעה ופעילות בתחום זה. בשנה האחרונה חברות המתעסקות בפסיכודליים גייסו מאות מיליוני דולרים ומדובר בתחום בצמיחה משמעותית.

 

במקביל פועלת החברה ליצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות הפועלות בתחום החומרים הפסיכדליים לפיתוח משותף של תרופות ו/או מוצרים רפואיים בהתבסס על הטכנולוגיה. לאחרונה החברה הודיעה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם ענקית הקאנביס טילריי (Tilray) ועל אישור שקיבלה ממשרד הבריאות הקנדי לשיווק מוצרים מבוססי קנאביס בקנדה.

 

נקסטייג’ נסחרת בבורסת ת"א לפי שווי של כ-120 מיליון ש״ח ונוסדה ע"י חברת פיתוח התרופות נקסטר אשר בבעלות ד"ר אורנה דריזין. כיום החברה מנוהלת ע"י בעל השליטה אברהם דריזין, והיו"ר ישראל מקוב, לשעבר נשיא ומנכ"ל טבע. נקסטייג’ מתמחה במחקר ופיתוח מוצרים רפואיים משולבי קנאביס.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה