הכשרת הישוב גייסה כ-260 מיליון ש”ח בהרחבת שתי סדרות אג”ח

החברה זכתה לביקושים בסך כ-400 מיליון שקל בשלב המוסדי; הריבית המשוקללת נקבעה על כ-1.9%; השלב הציבורי יתקיים בימים הקרובים

חדשות ספונסר 08/04/2021 10:03

א+א-

הכשרת הישוב, בניהולו של עופר נמרודי, זכתה אמש להצלחה בשלב המוסדי של גיוס אגרות חוב, בדרך של הרחבת שתי סדרות אג"ח (סדרה 22 וסדרה 23). במסגרת המכרז המוסדי, זכתה החברה לביקושים בהיקף כולל של כ-400 מיליון שקל, ובחרה לגייס סך של כ-260 מיליון שקל. השלב הציבורי צפוי להתקיים בימים הקרובים.

 

אגרות החוב מסדרות 22 ו-23 מדורגות בדירוג ’ilA-’ ע"י מעלות S&P, צמודות מדד עם מח"מ של 3.1 ו-5 בהתאמה, ללא בטוחות, ובריבית של 1.16% ו-2.28% בהתאמה. הריבית הממוצעת המשוקללת של שתי הסדרות בגיוס שבוצע הינו של כ-1.9%.

 

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב: "אנו מודים לציבור המשקיעים על ההיענות היפה בשלב המוסדי, המבטאת שוב את הבעת האמון של שוק ההון בהנהלת החברה, בפעילותה, בחוסנה הפיננסי ובמהלכיה העסקיים. אנו ממשיכים לפעול לקידום מוצלח של פרויקטי הנדל"ן שבייזום, בהתאם לאסטרטגיה עסקית ברורה ובמקביל להמשך חיזוק הקשר עם שוק ההון".

 

עודד סתר, סמנכ"ל מימון, השקעות ופיתוח עסקי של הכשרת הישוב: "במהלך שנת 2020 ביצעה החברה גיוסי אג"ח בהיקף כולל של כ-750 מיליון שקל, לצד גיוס הון של כ-90 מיליון שקל, בהמשך לגיוס הון נוסף בהיקף של כ-160 מיליון שקל שבוצע בדצמבר 2019.

 

כמו-כן, ביצענו re-finance במערכת הבנקאית, וחתמנו על הסכמי מימון לליווי הקמת פרויקטים בהיקף של כ-750 מיליון שקל נוספים. מהלכים אלו הביאו להוזלה מהותית בעלויות המימון של החברה בשנת 2020 לעומת שנים קודמות.

 

ההנפקה הנוכחית - בריבית משוקללת של כ-1.9% ובמח"מ של כ-4.4 שנים - ממשיכה את המהלך לחיזוק הנזילות של החברה, תוך הארכת מח"מ החוב ובמקביל להוזלה מהותית נוספת בעלויות המימון".

 

את ההנפקה הובילה פועלים אי.בי.אי, לצד קונסורציום של חתמים הכולל את איפקס הנפקות, ברק קפיטל חיתום, מנורה חיתום ואפסילון חיתום.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה