אחרי הדוחות: IBI מעלים את מחיר היעד של פרטנר

"בטווח הארוך אנו סבורים כי נתח השוק של פרטנר בסיבים בשילוב עם המגמה להעלאת מחירים לקראת הדור ה-5 בסלולר יתמכו בשיפור משמעותי בתוצאות"

חדשות ספונסר 25/03/2021 16:09

א+א-

לירן לובלין, מנהל מחלקת המחקר בבית ההשקעות IBI מתייחס לדוחות של פרטנר שהתפרסמו היום, ואומר שהדו"ח הצביע המשך עליה בהיקף המנויים וירידה קלה ב- ARPU שנובעת מהיעדר הכנסות משירותי נדידה. במקביל נרשמה צמיחה בפעילות פרטנר TV ופרישת הסיבים.

 

ההכנסה הממוצעת למשתמש (ARPU) עמדה על 49 ₪, ירידה של שני שקלים מהרבעון השלישי. גם ברבעון הזה ההכנסה הממוצעת למשתמש מושפעת מהיעדר הכנסות בגין שירותי נדידה נוכח הקיפאון בענף התיירות.

 

מספר מנויי הפוסט פייד עלה ברבעון ב- 58,000 מנויים ומתחילת השנה עלה מניין מנויי הפוסט פייד ב-179,000 מנויים. שיעורי הנטישה המשיכו להיות נמוכים ועמדו על 7.2%. ההכנסות משירותי סלולר עמדו על 416 מיליון ₪, עליה של מיליון ₪ ביחס לרבעון קודם וירידה של 29 מיליון ₪ ביחס למקביל.

 

ההכנסות ממכירות ציוד עלו ברבעון ועמדו על 176 מיליון ש"ח ושיעורי הרווחיות עמדו על כ-22.5%.  ההכנסות משירותים במגזר הנייח עמדו על 252 מיליון ₪ וה-EBITDA למגזר עמד על 65 מיליון ₪ אל מול 61 מיליון ₪ ברבעון המקביל. 

 

הרווח התפעולי עמד על 20 מיליון ₪ וה EBITDA לרבעון עמדה על 203 מיליון ₪ (171 מיליון בנטרול IFRS-16). היקף ההשקעות עלה ברבעון ועמד על 156 מיליון ₪. בשורת התחתונה רשמה החברה רווח של 5 מיליון ₪. תזרים המזומנים לפני ריבית היה שלילי ברבעון הסתכם לכ -3 מיליון ₪ ו +72 מיליון ברמה השנתית.

 

הסיבים של פרטנר מגיעים ל- 760 אלף משקי בית (לעומת 700 אלף ברבעון קודם) מהם מחוברים כ-139 אלף מנויים ברמת משקי הבית בבניינים המחוברים לפייבר, פרטנר מציגה מספר מרשים של 465 אלף. ולפרטנר TV יש כיום 234 אלף בתי אב מנויים.

 

החברה מציינת כי הקפאת הטיסות על ברבעון הראשון תמשיך להשפיע לרעה על תוצאות החברה במגזר הסלולר.

 

לסיכום, פרטנר מציגה דו"ח טוב שהציג המשך צמיחה במגזר הקווי וזאת במקביל לנתוני נטישה נמוכים מאוד ביחס לתחרות בסקטור. המספרים של פרטנר טובים ומציגים יציבות ביחס לתקופה המאתגרת. בראיה לשנה הבאה, חזרת הטיסות המיוחלת צפויה לשפר את התזרים ואת שיעורי הרווחיות של החברה.

 

בטווח הארוך יותר אנו סבורים כי נתח השוק של פרטנר בסיבים בשילוב עם המגמה להעלאת מחירים לקראת הדור ה-5 בסלולר יתמכו בשיפור משמעותי בתוצאות. אנו שומרים על המלצת תשואת יתר למניה ומעלים את מחיר היעד ל 21 ₪ למניה.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה