לאומי פרטנרס על דוחות שטראוס: ”תקופה מאתגרת עבור חלק מפעילויות שטראוס, אך אחרות מושפעות לחיוב”

הרווח התפעולי של החברה ירד מעט, 924 מיליון ש"ח ב - 2020 מול 933 מיליון ש"ח בשנה קודמת

מערכת ספונסר 22/03/2021 12:12

א+א-

מעיין בק-מרום, אנליסטית לאומי פרטנרס, מגיבה לתוצאות דוחות שטראוס שפורסמו הבוקר, מותירה את ההמלצה למניה על "החזק" ומעדכנת את מחיר היעד ל98.1 ₪ למניה, מחיר המשקף אפסייד של 4%:

"כהמשך של מגמות השנה האחרונה, התקופה היא מאתגרת עבור חלק מהפעילויות בשטראוס אך פעילויות אחרות מושפעות בצורה חיובית. בשורה העליונה גידול שנתי בנטרול השפעת מט"ח של 4.6% בהכנסות, אך לאור השפעות מט"ח שליליות קיטון של 2.1% בהכנסות לעומת שנה קודמת, עקב היחלשות משמעותית של הריאל הברזילאי מתחילת משבר הקורונה שהחריף את המצב הכלכלי בברזיל.

הרווח התפעולי ירד מעט, 924 מיליון ש"ח ב-2020 מול 933 מיליון ש"ח בשנה קודמת. בנוסף לחולשה בפעילות הקפה הבינלאומית, פעילות סברה בארה"ב סובלת בתקופה זו ממגמת ביקושים מדשדשים לקטגוריית המוצרים שנאכלים מחוץ לבית וסבלה מפגיעה בשרשרת האספקה עקב הקורונה. המגזרים החזקים ששיפרו את התוצאות הם פעילות שטראוס ישראל שנהנית מגידול חזק בצריכת המזון הביתית שהביאה לשיפור במכירות וברווחיות ומגזר המים בישראל וגם בסין שהתאוששו שתיהן יפה מהשפעות תחילת המשבר כבסין חלק החברה ברווחי המיזם עולה.

בשורה התחתונה, שטראוס מציגה יציבות על אף התקופה המאתגרת שהיא תוצאת המציאות החדשה."

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה