עופר גרינברגר, מנכל אפלייד מטיריאלס ישראל קרדיט: אפלייד מטיריאלס

אפלייד מטיריאלס ישראל תסייע בהאצת ייצור שבבים

זאת באמצעות מערכת אופטית ברזולוציה גבוהה המשלבת ביג דאטה וטכנולוגיית בינה מלאכותית

מערכת ספונסר 18/03/2021 12:12

א+א- 4

אפלייד מטיריאלס דיווחה היום על חידוש המאפשר ליצרני שבבים להאיץ את פיתוח הדור הבא של מוליכים למחצה ולקצר את משך הזמן עד ליציאת המוצר לשוק.

החידוש מתבסס על מערכת אופטית ברזולוציה גבוהה המשלבת ביג דאטה וטכנולוגיית בינה מלאכותית חדשנית. המערכת כבר מותקנת אצל יצרני שבבים מובילים.

לאור העובדה שטכנולוגיית ייצור השבבים הופכת יותר ויותר מורכבת ויקרה, קיצור זמן הפיתוח הוא אתגר משמעותי העומד בפני היצרנים השונים. ההצלחה תלויה ביכולת לאתר פגמים בזמן אמת במהלך תהליך הייצור, פעולה שנעשית מאתגרת ככל שמימדיי הרכיבים קטנים, כמות השלבים בתהליך היצור גדלה וואריאציות זעירות בתהליך עלולות לגרום לפגיעה באיכות השבבים.

הפיתוח החדש, שנמשך כ- 5 שנים באפלייד מטיריאלס ישראל, כולל שלושה מרכיבים הפועלים יחדיו בזמן אמת כדי לזהות ולברור פגמים טוב יותר ומהר יותר מאשר הגישות המסורתיות:

מערכת Enlight - מערכת אופטית לסריקת פרוסות סיליקון המשלבת מהירות סריקה המובילה בתעשייה עם רזולוציה גבוהה וטכנולוגיה מתקדמת לאיסוף דאטה אופטי קריטי. הארכיטקטורה החדשה משפרת את הכדאיות הכלכלית של הבדיקות ולצמצום של פי שלושה בעלות זיהוי הפגמים בהשוואה לגישות מתחרות.

טכנולוגיית ExtractAI - טכנולוגיה חדשה שפותחה על ידי מדעני ה AI וביג דאטה של אפלייד, פותרת את הבעיה המאתגרת ביותר בבדיקת איכות של פרוסות סיליקון: היכולת להבחין במדוייק ובמהירות בין ווריאציות הפוגעות בשבב לבין ווריאציות חסרות משמעות, תוך שהיא משפרת בהתמדה את ביצועיה ככל שהיא מכסה יותר פרוסות.

מערכת SEMVision – מערכת בדיקת eBeam המאמנת את מערכת ה- Enlight וטכנולוגיית ה- ExtractAI, לסווג פגמים הפוגעים בשבב ולהפריד בינהם לבין ווריאציות אחרות חסרות משמעות. למערכת ה- SEMVision יותר מ-1,500 מערכות המותקנות אצל יצרני שבבים ברחבי העולם.

הפעילות של אפלייד מטיריאלס בישראל, נעשית כחטיבה עסקית עצמאית והיא כוללת את כל הפעילויות הנוגעות למערכות הבדיקה והבקרה המתקדמות של החברה, מתכנון ופיתוח דרך ייצור, שיווק ומכירות, תמיכה בלקוחות ועוד.

 

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  זקוק בדחיפות לכסף כדי לצאת מהחובות?

  ניסית להשיג הלוואות מבנקים ללא הצלחה? זקוק בדחיפות לכסף כדי לצאת מהחובות? זקוק לכסף להרחבה או להקמת עסק משלך? אנו מציעים כל מיני הלוואות בריבית נמוכה של 3%. אתה רשאי ללוות לאורך כל תקופה בין שנה ל -25 שנים וללוות כל סכום מ -2,000 ליש"ט ל -50,000,000.00 ליש"ט לכל מטרה. אתה יכול להגיש בקשה באמצעות whatsapp: +447451283532 או דוא"ל: larryfox2017@hotmail.com

  Larry 24/05/2021 15:01

 2. 2
  דווקא בגלל שלמדת פיסיקה

  המכונות שלהם הם לא אופטיות, הם משתמשים במיקרוסקופ אלקטרונים. אורך גל של אלקטרון הוא באיזור של אנגסטרם כתלות במהירות, שזה קטן בסדר גודל מהטרניזסטורים הכי קטנים שיש היום, באיזור החמש ננו, ובגלל זה אפשר ל''ראות'' בלי לשנות.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  brainfuck 18/03/2021 18:27

 3. 3
  חברה מדהימה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  oshc 18/03/2021 18:14

 4. 4
  לא מבין איך עובדת התעשייה הזו

  דווקא בגלל שלמדתי תורת הקוונטים ופיסיקה, אני לא מבין איך כל המכונות הללו עובדות. איך מכונה אופטית יכולה לראות משהו בגודל מאית אורך גל. ובכלל איך אפשר לבדוק משהו כל כך קטן בלי לשנות אותו. עולם מופלא ומטורף.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 18/03/2021 17:52