המלצות אנליסטים

לידר בהמלצת קניה למגוריט: ”דרך מצוינת להיחשף לשוק הדיור, תמחור ההון אטרקטיבי”

משיקים סיקור למניה במחיר יעד של 9 ש"ח, אפסייד של 57% על מחיר המניה כיום; החברה צפויה להציג צמיחה משמעותית בתוצאות התפעוליות ולהכיר ברווחי הון בהיקף של מאות מיליוני ₪

חדשות ספונסר 11/03/2021 12:12

א+א- 4

לידר שוקי הון מפרסמת המלצת קניה למניית קרן הריט מגוריט במחיר יעד של 9 ש"ח, גבוה ב-57% ממחיר המניה בבורסה. בין הנימוקים להמלצה מציינים בלידר כי מאז הקמתה בשנת 2016 ביצעה החברה 24 עסקאות בשוק החופשי לרכישת 974 יח"ד. אסטרטגיית הקרן הינה להתמקד באזורי ביקוש חזקים בהם קיים ביקוש חזק ויציב לדירות.

 

הדבר בא לידי ביטוי בכך שהרוב המכריע של הדירות שבבעלות הקרן ממוקמות בערים חזקות ברחבי גוש דן לצד מספר ערים חזקות נוספות, לרבות ירושלים ואשדוד. אינדיקציה נוספת לעוצמת הפורטפוליו של הקרן היא שיעור התפוסה הגבוה בפרויקטים המניבים, אשר מתקרב לכ-100% במרבית הזמן. 

 

ניצול מצב השוק והיתרון לגודל. השנתיים האחרונות התאפיינו בעצירה מסוימת בהיקף העסקאות בשוק הנדל"ן למגורים בישראל, על רקע חוסר הוודאות הפוליטית והצפי להמשך או הפסקת תוכנית "מחיר למשתכן". הנהלת הקרן ניצלה את התקופה הנ"ל לביצוע מספר משמעותי של עסקאות במחירים אטרקטיביים.

 

בנוסף, באופן קבוע כחלק מאסטרטגיית הפעילות של הקרן, העסקאות שהיא מבצעת הן בהיקף משמעותי של דירות, דבר אשר מסייע במשא ומתן מול היזמים בקבלת הנחה על מחירי השוק.

 

מניתוח העסקאות שביצעה החברה בנוגע לנכסיה המניבים נכון ל-30.09.2020, עולה כי בשמונה העסקאות לרכישת 376 יח"ד נרשם אפסייד מרשים בהיקף של כ-86 מיליון ₪. שמונה העסקאות שביצעה הקרן נעשו בהיקף השקעה כולל של כ-796 מיליון ₪, בעוד ששווין נכון ל-30.09.2020 מסתכם בכ-882 מיליון ₪, משקף אפסייד בשיעור של כ-11% בתקופה קצרה יחסית.

 

חשוב לזכור, כי כאשר הקרן מבצעת עסקה לרכישת יח"ד, בתקופה שהדירות נמצאות בתהליך הקמה והחזקה עדיין לא הועברה לקרן הן לא נרשמות ומשוערכות בספרי החברה. נכון ל-30.09.2020 קיימות 542 יח"ד בתהליכי הקמה אשר נרכשו בהיקף השקעה כולל של כ-1.3 מיליארד ₪ אשר טרם באו לידי ביטוי בדוחותיה הכספיים.

 

הנחת הכמות שהקרן בדרך כלל מקבלת בשיעור של כ-10% על מחירי השוק והסביבה העסקית התומכת בחודשים האחרונים, מחזקים את הבטחון שלנו ביחס לאפסייד המשמעותי הגלום בעסקאות ההיסטוריות שביצעה החברה ואשר יבואו לידי ביטוי בעתיד עם סיום ההקמה של יח"ד.

 

בהסתכלות לעתיד, אומרים בלידר, אנו מעריכים כי שוק הדיור להשכרה צפוי להמשיך ולצמוח, כאשר אנו מניחים שהחברה תמשיך לפעול לזיהוי הזדמנויות ולביצוע עסקאות נוספות שיתמכו במגמת הצמיחה שלה. בנוסף, הגידול הצפוי בפורטפוליו יח"ד המניבות יאפשר לחברה לייצר הצפת ערך נוספת בדרך של התייעלות תפעולית. היתרון לגודל צפוי להעניק לחברה פוטנציאל לחסכון בעלויות בדרך של העסקת גורמי מקצוע באופן ישיר, דבר אשר ייעל את ניהול הנכסים וישפר את הרווחיות.

 

שיעור הילודה בישראל הינו מהגבוהים ביותר במדינות ה-OECD. אוכלוסיית ישראל צומחת בקצב שנתי של כ-2%, בעוד שמדינות רבות ברחבי העולם מציגות שיעורי צמיחה נמוכים בהרבה או אף התכווצות של האוכלוסייה. צמיחה זו של האוכלוסייה צפויה להמשיך ולייצר ביקוש חזק ויציב למגורים בישראל גם בשנים הבאות.

 

מחקרים רבים מצביעים על כך, כי המחסור הנוכחי בדירות בישראל מסתכם בכ-100 אלף יח"ד. בנוסף, בשנים האחרונות חלה האטה בקצב התחלות הבנייה וכן, מגמה דומה נרשמה גם בקצב שיווק קרקעות למגורים על ידי המדינה, גורמים אלו צפויים להעמיק בשנים הקרובות את המחסור בהיצע דירות. מחסור זה לצד הביקוש החזק וצמיחת האוכלוסייה צפויים להמשיך ולתדלק את שוק הדיור בישראל, לרבות את הביקוש להשכרת דירות באזורי ביקוש חזקים.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אי אפשר אי אפשר אי אפשר

  אי אפשר אי אפשר אי אפשר.מה כן אפשר?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 11/03/2021 13:29

 2. 2
  דמי ניהול

  במגוריט יש דמי ניהול שאוכלים לך מהתשואה שגם ככה נמוכה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  עמי 01 11/03/2021 13:14

 3. 3
  אי אפשר להשוות בין גרמניה לישראל

  מחירי הנכס והתשואות לא דומים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  yossi_a 11/03/2021 13:03

 4. 4
  וואלה הגעתם בזמן למגוריט 1600 דירו

  נסחרת ב 627 מיליון ..................לבראק אן וי 12000 דירות נסחרת ב 2.2 ולא בביצה שלנו כלומר הבן אדם לוקח דירות בגרמניה בהנחה של 40% .
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 11/03/2021 12:18