חנן שניידר, מנכל מילניום פוד-טק קרדיט: שלומי הראל

דוחות כספיים

מילניום פודטק הרוויחה מאז ההנפקה 28 מיליון ₪

החברה גייסה עד היום קרוב ל-100 מיליון ש"ח, ביצעה 3 השקעות ומתכננת לבצע מספר השקעות משמעותיות נוספות בחודשים הקרובים

חדשות ספונסר 09/03/2021 12:12

א+א- 1

שותפות המו"פ מילניום פודטק מפרסמת דוחות ראשונים אחרי ההנפקה. הדוח השנתי הראשון מספק הצצה נרחבת לפורטפוליו ההשקעות שלה ולרווח שרשמה. מדו"חות 2020 עולה כי בתקופה של שבעה חודשים מאז ההנפקה, מילניום פודטק רשמה רווח של 28 מיליון ₪, המהווה 0.58 ₪ רווח ליה"ש. כזכור, מילניום פודטק גייסה עד כה 94 מיליון ₪.

 

מהדו"ח השנתי עולה כי 3 ההשקעות שביצעה עד כה החברה משוערכים על ידה לפי שווי הוגן כולל נכון לדצמבר 2020 של 58.5 מיליון שקל, ואילו בקופתה נותר מזומן בשווי של 58.9 מיליון שקל - שיכול לאפשר לה לעמוד ביעד ההשקעות שהציבה לעצמה לטווח הקצר-בינוני.

 

חנן שניידר, מנכ"ל מילניום פודטק, מסר: "אחרי פחות משנה מאז הנפקנו את מילניום פודטק, אני יכול לומר בסיפוק, כי שלוש ההשקעות שביצענו עד כה מצביעות על כך שהמתודולוגיה אותה הגדרנו לביצוע ההשקעות מוכיחה את עצמה. יש לנו היום בקופה כ 57 מיליון ש"ח ואני משוכנע כי גם ב-2021 נשכיל לבצע מספר לא מבוטל של השקעות חדשות בחברות מבטיחות ופורצות דרך".

 

גיא רוזן, יו"ר מילניום פודטק, הוסיף: "המוניטין והקרדיט אותם צברה מילניום פודטק באקוסיסטם של הפודטק הישראלי, מאפשר לנו להשתתף ולהוביל סבבי השקעה בחברות המבטיחות ביותר ואני סמוך ובטוח שכבר בעתיד הקרוב יוכלו המשקיעים שלנו להנות מפירות ההשקעות החדשות".

 

ההשקעה הראשונה של השותפות הייתה בחברת סבוריט שפיתחה מערכת לייצור תחליפי בשר מבוססי רכיבים צמחוניים. עלות ההשקעה של מילניום בסבוריט הייתה 8.6 מיליון שקל, בעוד השווי ההוגן של ההשקעה היה בסוף 2020 כ 40 מיליון ש"ח, כמעט פי 5 והמשיכה לעלות מאז. לשותפות יש החזקה של 15.9%, שהם 14.3% בדילול מלא בסבוריט. 

 

ההשקעה השנייה הייתה בחברת פיתולון שעוסקת במחקר ופיתוח של צבעי מאכל טבעיים עבור תעשיית המזון. עלות ההשקעה בפיתולון היא 6.2 מיליון שקל במנגנון של SAFE המייצר דיסקאונט ממחיר הסיבוב הבא, עם הגנת שווי מקסימום. 

 

פיתולון הצליחה ליצור באופן יעיל צבע סגול וצבע צהוב בשמרים, והציגה הוכחת היתכנות ליצור בהיקף גדול ולהטמעת הצבעים במוצרי מזון שונים. כמו כן, החברה מבצעת פיילוטים מוצלחים עם חברות המזון הגדולות בעולם, בקטגוריות חטיפים, גלידות, מאפים ועוד, כשמטרת הפיילוטים היא החלפת צבעי המאכל הסינתטיים באותם מוצרים.

 

ההשקעה השלישית נעשתה בחברת טיפה (Tipa), בה הובילה השותפות סיבוב השקעה של 10 מיליון דולר שנסגר בחודש שעבר, אליו הצטרפו משקיעים בינלאומיים מעולמות הפודטק, כצעד מקדים לגיוס משמעותי שהחברה מתכננת במהלך שנת 2021. עלות ההשקעה בטיפה היא 13.1 מיליון שקל (4 מיליון דולר). השותפות ביצעה בה את ההשקעה לפי מנגנון SAFE - בדומה להשקעה בפיתולון.

 

טיפה עוסקת בפיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של פתרונות אריזה מתכלים המיועדים לשוק האריזות הגמישות, ובמסגרת פעילות זו מעדכנת השותפות כי במקביל לפיילוטים אותם מבצעת החברה עם ענקיות מזון בינלאומיות ושיתופי פעולה עם חברות אופנה, החברה השיקה בחודש שעבר שיתוף פעולה שמעורר עניין רב, בינה לבין חברת Perfotec ההולנדית, שפיתחה טכנולוגיה מתוחכמת וייחודית להארכת חיי מדף של תוצרת טרייה.

 

שילוב היריעות המתכלות של טיפה עם הטכנולוגיה של Perfotec מאפשר הארכת חיי מדף עד פי שניים לטובת אריזות של ירקות ופירות טריים ובכך מצמצם בזבוז מזון.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מילניום - התחילה לזוז למעלה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    Barel0143 09/03/2021 15:48