31 נשים שיצאו ממעגל התעסוקה בעקבות משבר הקורונה השתתפו בתוכנית "חוזרות" לסיוע בהשתלבותן בתפקידים משמעותיים בהייטק ובמשק. הפרויקט הוא יוזמה של עמותת בוגרי 8200 ותוכנית Woman2Woman בשיתוף פעולה עם קרנות הביטוח הלאומי.

 

סדרת מפגשי התוכנית עסקה בבניית תוכנית עסקית אישית ליצירת הזדמנויות, הכנת קורות חיים ועמוד לינקדין, חיפוש מקומות עבודה איכותיים, זיהוי חסמים אישיים ומקצועיים, התבלטות מעל מועמדים אחרים ועוד. בנוסף, נערכו מפגשים עם מגייסי עובדים בחברות הייטק ועזרה בבניית נטוורקינג וזאת בשילוב עם שותפי התוכנית וביניהם מיקרוסופט, סיילספורס, דל, ג’נרל מוטורס, BCG, משרד עו"ד גורניצקי, בנק דיסקונט ונוספים.

 

קרן הרשקוביץ, ממייסדות W2W: "עם פתיחת ההרשמה נדהמנו מכך שקיבלנו 400 פניות של נשים, שמעיד על המספר הרב של נשים רבות שנמצאות כשנה ויותר מכך מחוץ למעגל התעסוקה. נאלצנו לעבור תהליך קשה של בחירת המתאימות ביותר, עם העדפה לאימהות יחידניות שמתמודדות עם המצב כמפרנסות יחידות. הכורח לקיים את המפגשים באופן וירטואלי שיחק לטובתנו כי יכולנו לשלב מספר רב של נשים מהפריפריה הרחוקה כולל אילת והצפון שהיו מתקשות להתפנות לנסיעות רחוקות".

 

מיכל קרימולובסקי, מנהלת התכנית: "משתתפות התוכנית הגיעו מרקע מגוון. חלקן יצאו לחל"ת ולאחר מכן לא התאפשר להן לחזור לעבודתן וגם לא מצאו משרה אחרת, חלקן התפטרו לפני תקופה ארוכה בלי לצפות את המשבר הכלכלי הקשה, אחרות חזרו במפתיע לארץ מרילוקיישן או לימודים בחו"ל ומצאו את עצמן מחוץ למעגל התעסוקה ויש שנאלצו לרדת לאחוזי משרה מאוד נמוכים ברמה שאינה מאפשרת להן קיום כלכלי סביר. לשמחתנו, במהלך התוכנית מרבית המשתתפות כבר התמקמו במשרות חדשות."

 

ניר למפרט, יו"ר עמותת בוגרי 8200, התארח במפגש הסיום ואמר שבעקבות משבר הקורונה התגייסה העמותה והרחיבה את פעילותה לסיוע בעולמות התעסוקה, יזמות, וחינוך בפריפריה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש