נגיף הקורונה

מודרנה מתחילה מחקר בחיסון לווריאנטים החדשים של הקורונה

החברה בוחנת מספר אסטרטגיות להתמודדות עם המוטציה הדרום אפריקאית; בנוסף משקיעה מודרנה בהגברת יכולת הייצור ושואפת לייצר 700 מיליון מנות במהלך 2021

חדשות ספונסר 25/02/2021 13:07

א+א-

חברת מודרנה מדווחת היום כי שלחה את מנות החיסון שלה לווריאנט הדרום אפריקאי למכונים הלאומיים לבריאות (NIH) לטובת מחקר קליני ומציגה שתי אסטרטגיות לטיפול בווריאנטים המדאיגים.

 

באסטרטגיה הראשונה, החברה בוחנת חיזוק של מנות החיסון על מנת להגביר את יכולת אפקט הנוגדנים המנטרל של החיסון. מודרנה בוחנת שלוש גישות להגברת החיסוניות: האחת באמצעות מנת חיסון ספציפית עבור הווריאנט אשר זוהה לראשונה בדרום אפריקה; השניה היא מנת חיסון מורכבת המשלבת את החיסון המאושר של מודרנה נגד זני המקור ואת החיסון לווריאנט הדרום אפריקאי בחיסון אחד; והשלישית היא מנת חיסון נוספת במינון של 50 מ"ג כחיזוק.

 

באסטרטגיית הטיפול השנייה, החברה מתכננת לבחון את שני החיסונים כסדרות חיסונים עיקריות עבור אלה אשר טרם התחסנו.

 

"אנו מצפים להתחיל את המחקר הקליני של הגברת החיסוניות נגד הווריאנטים ואנו מודים למכונים הלאומיים לבריאות על שיתוף הפעולה המתמשך בלחימה במגיפה הזאת," מסר סטפן בנסל, מנכ"ל מודרנה.

 

"אנו ממנפים את גמישות פלטפורמת ה-mRNA, ומתקדמים במהירות במחקר לבחינת עדכונים למנות החיסון אשר נועדו לתת מענה כנגד הווריאנטים החדשים של הווירוס. מודרנה מחויבת לעדכן את הגרסאות לחיסון ככל שיידרש עד אשר נשתלט על המגיפה. אנו מקווים להראות שחיזוק החיסוניות, אם יידרש, יכול להיעשות גם במנות קטנות יותר, מה שיאפשר לנו לספק הרבה יותר מנות לקהילה הגלובלית בשלהי 2021 וב-2022 אם יהיה צורך בכך."

 

בנוסף, הודיעה החברה על השקעות נוספות לטובת הגברת יכולת הייצור הגלובלית של החיסון ל- COVID-19 ל-1.4 מיליארד מנות חיסון במינון של 100 מ"ג. ההשקעות החדשות יאפשרו יכולת ייצור נוספת של החיסון הנוכחי של מודרנה ל- COVID-19 ויאפשרו גמישות בייצור במידה ויהיה צורך בחיסוניות גבוהה יותר כנגד הווריאנטים.

 

התוכנית המקורית של מודרנה לשנת 2021 גדלה לייצור כמות של 700 מיליון מנות חיסון והחברה עובדת בכדי לספק עד ל-1 מיליארד מנות חיסון ב-2021.

 

כמו כן החברה קיבלה משוב חיובי מה-FDA להצעתה להוסיף מנות חיסון נוספות בכל בקבוקון חיסון, והיא עובדת על תוכנית שתאפשר שימוש בעד 15 מנות חיסון בכל בקבוקון. מודרנה תעבוד עם סוכנויות רגולטוריות נוספות באם תידרש.

 

"אנו משקיעים בהגברת יכולת הייצור על מנת לעזור לנו להגדיל את הייצור ולאפשר לנו את הגמישות בייצור חיסוני חיזוק פוטנציאליים, בכדי לתת מענה לווריאנטים החדשים של הווירוס," מסר סטפן בנסל, מנכ"ל מודרנה. "אנו מצפים כי ההשקעות הנוספות יעלו את התפוקה שלנו ל-1.4 מיליארד מנות חיסון ב-2022 בהנחה וכל מנה תכיל 100 מ"ג. אם חיסוני החיזוק לווריאנטים ידרשו מנה קטנה יותר, לדוגמא 50 מ"ג, נוכל לייצר יותר מ-2 מיליארד מנות חיסון ב-2022."

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה