דר שי מרצקי, מנכל בונוס ביוגרופ קרדיט: יח"צ

נגיף הקורונה

בונוס ביוגרופ מתחילה ניסוי קליני בחולי קורונה

החברה קיבלה את כל האישורים הנדרשים לעריכת הניסוי לבחינת טיפול במצוקה נשימתית מסכנת חיים באמצעות התרופה MesenCure; המניה מזנקת

פולי טל 19/01/2021 12:12

א+א- 1

חברת בונוס ביוגרופ מדווחת היום כי לאחר הצלחת פיתוח גרסה מתקדמת של התרופה מזנקיור המפותחת על ידי החברה לטיפול במצוקה נשימתית חריפה ומסכנת חיים בחולי קורונה ודלקת ריאות, ולאור הצלחה בניסויים פרה קליניים נוספים, החברה קיבלה ממשרד הבריאות ומהקריה לבריאות האדם בחיפה את כל האישורים הנדרשים לעריכת ניסוי קליני שלב 2 לבחינת בטיחות ויעילות הטיפול בקורונה באמצעות התרופה.

 

הניסוי לטיפול במצוקה נשימתית יערך בקריה הרפואית לבריאות האדם רמב"ם בחיפה, ויכלול עד 60 חולים בקבוצת הניסוי. במהלך הניסוי ייבדקו הבטיחות והיעילות של הטיפול בחולי קורונה בעזרת התרופה מזנקיור, בהשוואה לקבוצת ביקורת.

 

במהלך הניסוי תינתן התרופה במתן תוך וורידי בשלוש מנות לקבוצת הניסוי. הפרמטרים שייבחנו כוללים תפקודי נשימה, מדדי דלקת המצביעים השקטת סערת הציטוקינים המאפיינת את המחלה, מדדים כלליים המצביעים על מהלך המחלה, קיצור זמן האשפוז ועלייה בשרידות החולים.

 

מתווה הניסוי נסמך בין היתר על הדגבמת הצלחה בניסוי פרק קליני לבחינת יכולתה של מזנקיור להציל ממוות במודל של דלקת ריאות קטלנית שו כבר לאחר מתן המנה השנייה מתוך שלוש מנות של התרופה, נצפתה התאוששות של כל החיות שטופלו בתרופה, שהשתקפה בשיפור בכל המדדים הקלינים שנבדקו.

 

בנוסף, בניסוי פרה קליני הודגמה בטיחות הטיפול באמצעות מתן של מזנקיור בשלוש מנות, במינון הגבוה פי כ-30 מזה המתוכנן להינתן לקבוצת הניסוי בניסוי הנוכחי, על ידיד ביצוע מבחני רעילות שנערכו במעבדה עצמאית בעלת הסמכה לעמידה בסטנדרטים רגולטוריים מחמירים.

 

יעילותה של התרופה נובעת משפעול מכוון של תאים מזנכימליים המרכיבים אותה, באמצעות שילוב ייחודי של תנאי גידול ביולוגיים ופיסיקליים, תוך הפחתת משך גידולם של התאים ושיפור בטיחותם.

 

לאור התעצמותו של גל התחלואה השלישי בקורונה ולאור החשש לכישלונן של מערכות הבריאות במספר רב של מדינות מפותחות להתמודד עם כמות גדולה של חולי קורונה ודלקת ריאות, עשויה התרופה מזנקיור להפחית משמעותית את מספר החולים הקשים והמונשמים וכתוצאה מכך להקל על התמודדותן של מערכות הבריאות עם התחלואה תוך הפחתת הצורך בהטלת סגרים על האוכלוסיה.

 

להערכת החברה המענה הרפואי לחולי קורונה יהיה בנוי משילוב של שכבות הגנה שונות שיכללו חיסונים, טיפולים תרופתייםם ומכשור רפואי תומך.

 

התרופה שמפתחת בונוס ביוגרופ מיועדת לטיפול בדלקות במערכת הנשימה בין אם מקור הדלקת בנגיף קורונה או בכל וירוס אחר, ובין אם מקורה בחיידק או בחשיפה למזהמים אחרים. החברה מעריכה שהתרופה מזנקיור תוכל לשמש לטיפול במגוון רחב של אינדיקציות כולל דלקת בדרכי הנשימה התחתונות, אסטמה ומחלת ריאות חסימתית, אשר מייצגות שוק עולמי המוערך עד שנת 2026 בכ-43 מיליארד דולר בשנה, אף מבלי לכלול את השפעתו הצפויה של נגיף הקורונה.  

 

מאז הקמתה, עוסקת בונוס ביוגרופ ברפואה תאית ובהנדסת רקמות לשם השגת התחדשות רקמת עצם. אבן הבניין המרכזית המשמשת לייצור שתל חי של עצם, הינה תאים מזנכימליים, המופקים מרקמת שומן של המטופל.

 

עם פרוץ המגפה העולמית של תחלואה בנגיף קורונה, החלה החברה לערוך ניסויים באותם תאים מזנכימליים, המופקים, במקרה זה, מרקמת שומן של תורמים בריאים, ושפעולם לשם העצמת יכולתם להפחית תהליכים דלקתיים, ובכלל זה, דלקות במערכת הנשימה, ואת סערת הציטוקינים הנלווית לתהליך הדלקתי בחולי קורונה ואחרים.

 

לבונוס ביוגרופ ארבעה עשר פטנטים מאושרים ושמונה עשרה בקשות פטנט במדינות רבות ברחבי העולם.

 

 1. מניות בכתבה
 2. בונוס ביוגרופ

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  בונוס - חברה עם מוצר ופטנט מדהים

  הבלתי נתפס ... !!! חברה זו לדעתי תרקיע שחקים בלשון המעטה ... אני צופה לה שווי של מיליארדי שקלים בשנים הקרובות מאד ... חברות שאין בהם כלום ושום דבר או חברות שמוכרות חלומות ותקווה לפוטנציאל כביר נסחרות בשווי של מיליארדי דולרים ... גם החברות שהם בחוד החנית בטכנולוגיית העל עם מוצר מוכח ונסחרות בשווי עצום עדיין רחוקות מבונוס בכל ההיבטים ...! דעתי ...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ינטוV 19/01/2021 16:45