נגיף הקורונה

פורום חדרי הכושר: לא נסכים לשום אפשרות בה שוב נפתח אחרונים

על פי המתווה המסתמן ליציאה מהסגר, בשלב הראשון יפתחו שוב בתי הספר והחנויות ואילו חדרי הכושר יחזרו לפעילות רק בשלב השלישי יחד עם מסעדות ובתי מלון

חדשות ספונסר 14/01/2021 13:12

א+א-

בדיוני אסטרטגיית היציאה מהסגר שמנהלים בימים אלה אנשי משרד הבריאות והאוצר עם ראש הממשלה, עלתה הצעה למתווה פתיחה בו בשלב הראשון יחזרו תלמידי הכיתות הנמוכות לבתי הספר, יחד עם תלמידי יא’-יב’, יפתחו  חנויות הרחוב ומרכזי הקניות, תבוטל מגבלת התנועה ויתחדשו הטיסות.

 

בשלב השני המותנה באישור הדרכון הירוק, תפתח מערכת החינוך במלואה וכן תתאפשר חזרתם של מוזיאונים, אירועי תרבות וספורט מצומצמים. על פי המתווה המסתמן בשלב זה, רק בפעימה השלישית, שהתאריך שלה טרם נקבע או דובר, ייפתחו מסעדות, חדרי כושר, בתי מלון, בריכות שחיה וגני אירועים. 

 

פורום חדרי הכושר הגיב לתוכנית החדשה בכעס, לאחר שבדיונים קודמים דובר על כך שחדרי הכושר יהיו הראשונים שיחזרו לפעילות עם תום הסגר. "למרות הפרסומים, אנו נמצאים בקשר רציף עם שרים בכירים בממשלה ועם גורמים בכירים במשרד הבריאות, והם עומדים מאחורי הבטחותיהם שחדרי הכושר יפתחו ראשונים מכלל המשק, למעט החינוך. הם מבינים שהיו בעבר קשוחים מידי עם הענף, ושאין לכך כל הצדקה" – לשון הודעת התגובה.

 

עוד מוסיפים בפורום חדרי הכושר: " לא נקבל ולא נסכים לשום אפשרות בה שוב נפתח אחרונים במידה ולא יעמדו בהבטחותיהם, בהתאם להחלטת הקבינט נשקול צעדים בהמשך. כמו כן, אנו מתנגדים נחרצות לדרכון ירוק כתנאי לכניסה לחדרי כושר, כי מדובר במכה כלכלית קשה לענף. אין שום היגיון בהתניה מכיוון שמרבית המתאמנים בחדרי כושר הינם צעירים שהמדינה לא מאפשרת להם כרגע להתחסן".

 

בימים הקרובים נפעל להעלאת המודעות לחשיבותו של ענף הכושר לבריאות הציבור וזאת באמצעות אימוני ראווה שיתקיימו מול משרד הבריאות. אנו מזמינים את כלל הציבור להצטרף אלינו.

 

אנו מקווים שהדעה הקדומה שהייתה רווחת במשרד הבריאות לגבי בטיחותו של ענף הכושר נותרה מאחור, וכיום הם יודעים בוודאות שהענף בטוח והינו אמצעי לטיפול בבריאות הציבור ולא מקור להדבקה בקורונה."

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה