אס.אר. אקורד וארנו קפיטל ישתפו פעולה בתחום מימון הנדל”ן בישראל

במסגרת ההסכם, חברת האשראי החוץ-בנקאי וקרן מימון מיזמי הנדל"ן יעמידו מעטפת אשראי מקיפה ליזמים וקבלנים בישראל תחת קורת גג אחת

חדשות ספונסר 12/01/2021 10:18

א+א-

קבוצת ארנו קפיטל, בשליטתה של דנה סנדר וחברת האשראי החוץ בנקאי אס.אר אקורד, בשליטת איש העסקים עדי צים, חתמו על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו יספקו פתרון מקיף לכל צרכי המימון בסקטור הנדל"ן, החל מהעמדת מסגרות ליווי אשראי וערבויות הנדרשות לפרויקטים והיזמים ועד מתן אשראי חוץ-בנקאי ושירות ניכיון שיקים לקבלנים ונותני השירות בפרויקטים.

 

שיתוף הפעולה יספק מעטפת פיננסית מקצה לקצה עבור יזמי וקבלני נדל"ן שתכלול, בין היתר, מסגרות אשראי לבנייה, הכוללות השלמות הון עצמי וכל יתר שירותי המימון הנדרשים במסגרת ליווי תהליכי בנייה.

 

בעקבות המהלך, קבוצת ארנו ואס.אר אקורד מיישרים קו עם המערכת הבנקאית ומציעים תחליף לליווי הבנקאי. הצפי כי שיתוף הפעולה יביא להעמדת מסגרות אשראי במעל 250 מיליון ₪ במהלך השנה הנוכחית ובהתאם יגדיל משמעותית את פעילותן העסקית של החברות בסקטור הנדל"ן בישראל.

 

ההסכם עם אס.אר אקורד מגיע בהמשך לדיווח של ארנו לפני כשנה כי התקשרה עם חברת איילון ביטוח במטרה לספק ליזמים פוליסות ביטוח ותנאי אשראי השווים לאלה המקובלים כיום בפרויקטי נדל"ן עתירי מסגרות.

 

קרן ארנו נדל"ן מקבוצת ארנו קפיטל נמצאת בעיצומו של סבב גיוס עשירי באמצעות תשקיף לציבור, זאת לאחר שסיימה בהצלחה תשעה סבבי גיוס בהיקף מצטבר של מעל ל-300 מיליון ₪. נכון לסוף 2020, מרבית הכספים שגויסו הוקצו לפרויקטים המפוזרים באזורי ביקוש בישראל.

 

עדי צים, בעל השליטה באס.אר אקורד מסר: "הסכם שיתוף הפעולה הוא הבעת אמון נוספת ביכולותיה של אס.אר. אקורד בתחום האשראי, ועדות לאמינות הגבוהה של החברה. בתקופה המאתגרת הנוכחית יש צורך אמיתי במתן פתרון פיננסי מקיף ליזמים ולקבלנים בסקטור הנדל"ן, ובפרט בתחום ההתחדשות העירונית, ואנו סמוכים ובטוחים ששיתוף הפעולה בינינו לבין קבוצת ארנו יסייע להם רבות.

 

אני מאמין כי יחדיו נהפוך בתוך זמן קצר להיות גורם דומיננטי בתחום. ההסכם הינו נדבך חשוב נוסף בפיתוח העסקי המואץ של החברה אשר יוביל להזדמנויות חדשות עבורנו, והכל תוך ניהול סיכונים מבוקר".

 

דנה סנדר, מנכ"לית ארנו קפיטל התייחסה לשיתוף הפעולה ואמרה "ההסכם עם אס.אר אקורד מציב אותנו בשורה אחת עם המערכת הבנקאית ומהווה צעד נוסף בהמשך מגמת הצמיחה וההתבססות של ארנו כשחקן מוביל בענף מימון הנדל"ן בישראל. שיתוף הפעולה מרחיב משמעותית את יריעת המימון והאשראי שנציע כפתרון הוליסטי לביקוש הגובר בסקטור היזמות והקבלנות בישראל, תוך המשך שמירה הדוקה על טיוב תיק האשראי ואיכות הלווים".

 

אס.אר אקורד פועלת בתחום המימון והאשראי החוץ בנקאי, בעיקר באמצעות מסחר בממסרים דחויים, מסחר בממסרים דחויים של צדדי ג’ או ממסרים עצמאיים. מניות החברה נסחרות בבורסה בת"א בשווי של כ-800 מיליון שקל, זאת לאחר זינוק של מעל ל-290% במהלך 3 השנים האחרונות.

 

ארנו קפיטל מעניקה שירותי מימון חוץ בנקאי למיזמי נדל"ן באזורי ביקוש בישראל, ובכלל זאת הלוואות ליזמות "רגילה", מחיר למשתכן, אובליגו, תמ"א 38 וכו’ כנגד שעבוד של נכסי הפרויקט. בינואר 2019 השלימה קרן ארנו נדל"ן מקבוצת ארנו הנפקה ראשונה לציבור של יחידות השתתפות מכוח תשקיף והפכה לשותפות מוגבלת ציבורית ולקרן הראשונה שמגייסת כספים מהציבור לצורך העמדת מימון למיזמי נדל"ן בישראל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה