קרדיט: depositphotos

מגמה שלילית בתל אביב, מדד הנפט נופל 1.3%

תל אביב 125 נחלש 0.7%; אזורים צונחת 5.5%; אלביט מערכות מטפסת 4% על רקע זכיה במכרז של חיל האוויר היווני; מגמה מעורבת באירופה; עליות של עד 0.2% בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 05/01/2021 12:12

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת היום בירידות שערים, על רקע עליה בנתוני התחלואה בקורונה והידוק מסתמן של הסגר, כאשר במקביל נודע על כוונה לייבא חיסונים של מודרנה כבר במהלך ינואר. תל אביב 35 יורד 0.4%, תל אביב 125 נחלש 0.75%, מדד הבנקים מאבד 0.87%, מדד הנפט צונח 1.5%, ומדד הנדל"ן יורד 1.75%.

 

את מחזורי המסחר הגדולים מרכזות בשעה זו מניות אלביט מערכות שמזנקת 4% אחרי שהחברה הודיעה כי  נבחרה להקים ולהפעיל את מרכז אימון הטיסה הבינלאומי של חיל האוויר היווני, במודל בית הספר לטיסה של חיל האוויר הישראלי בתמורה לסכום עתק של 1.7 מיליארד דולר לתקופה של 20 שנה. טבע עולה 2.8% וסוגרת את פער הארביטראז’, לאומי יורד 1.06% במחזור ער. מחזור המסחר במניות מסתכם כעת ב-490 מיליון ש"ח בלבד, מחזור דליל ולא אופייני לאמצע השבוע, ומחזור המסחר באג"ח מסתכם ב-1.09 מיליארד ש"ח

 

בנק ישראל הותיר שוב את הריבית ברמה של 0.1%. הקצב המהיר של ההתחסנות בישראל מגביר את האופטימיות לחזרה מהירה לתוואי של צמיחה בשנה הקרובה. עם זאת, הפגיעה בשוק העבודה צפויה להיות ממושכת.

 מדיגוס השלימה רכישת שליטה בשתי חברות המפעילות מכירות באמזון. מדובר בחברות למסחר אלקטרוני מבוססות דאטה. מדיגוס מחזיקה כעת בכ - 50.01% מהמניות של כל אחת מהחברות.

מגל מדווחת על השלמת הרכישה של E.S.C. BAZ, יצרנית מערכות גילוי ועקיבה באמצעות וידאו: "הרכישה תגוון את היצע הפתרונות שלנו, באמצעות פתרונות וידאו חכמים מבוססי הדמיה תרמית, אשר מחזקים ומרחיבים את פורטפוליו מערכות ההגנה ההיקפית שלנו".

נכסי תעשיית קרנות הנאמנות הצטמקו בשנת 2020 בכ-21.7 מיליארד ₪. הקרנות האקטיביות המסורתיות פדו כ - 21% מנכסיהן בתחילת השנה, קרנות הסל פדו 3.6 מיליארד ₪. נקודת האור היחידה הייתה הקרנות המחקות שגייסו סכום של 8 מיליארד ₪.

שיעור האבטלה הרחב ירד במחצית הראשונה של דצמבר ל - 12.7%. לפני שהחל הסגר השלישי, מספר המובטלים ירד בכ - 80 אלף. השכר הממוצע באוקטובר עלה ב - 11% לעומת אוקטובר 2019, בעיקר בשל יציאה לחל"ת ופיטורים של בעלי משכורות נמוכות.

 פועלים שוקי הון תשקיע כ - 115 מיליון ₪ בחברת ”אקו סיטי” העוסקת בהתחדשות עירונית. העסקה משלבת חוב הניתן להמרה לאקוויטי. בנוסף, רוכשת פועלים שוקי הון במועד העסקה 5% ממניות החברה ותהיה זכאית להמיר חלק ממסגרת האשראי לעוד 15%.

הסכם אזור סחר חופשי בין ישראל ואוקראינה נכנס לתוקף. ההסכם כולל הפחתות מכסים הן על יצוא ישראלי לאוקראינה והן על יבוא מוצרים לישראל, וישפר את הגישה ההדדית בתחום הסחורות של שתי המדינות.

מפעל חדש לייצור מוצרי קנאביס יוקם באזור התעשייה ירוחם. מפעל הקנאביס "מרכז קנוביישן" ישקיע בהקמה כ-30 מיליון ש"ח וצפוי לקלוט כ-50 עובדים חדשים; משרד הכלכלה והתעשייה ישקיע בפיתוח שטח המפעל והתשתיות הנלוות כמיליון שקלים.

IBI חיוביים לגבי סקטור האנרגיה המתחדשת בישראל ומעדיפים את אנלייט: "חשיפה לסקטור האנרגיה בחו"ל צריכה להיבחן ברמת החברה הספציפית וזאת לאור העלייה החדה שרשמו חלק מהחברות".

קרן קיסטון רכשה 25% בפרויקט סיבים שיחבר את ישראל לאירופה והודו. עלותו של פרויקט רשת הסיבים האופטיים מוערכת בכ - 900 מיליון דולר. הפעלתו המסחרית מתוכננת למחצית השנייה של שנת 2023.

בבנק לאומי מעריכים שמחיר הנפט יעלה בשנת 2021 לכ - 55 דולר לחבית; "ההתפתחויות במחיר בטווח הבינוני תלויות גם בהחלטות של OPEC+ לגבי הקלה במכסות הייצור ברבעון הראשון של השנה".

 אליום מדיקל מעריכה מכירות שיא בחציון השני של 2020. בהתאם להערכות מקדמיות לא מבוקרות שמפרסמת החברה, המכירות של קו הסטנטים הסתכמו ב - 5.4 מיליון ₪.

בנק ישראל ומזרחי טפחות חתמו על הסכם המאפשר למזרחי לשעבד תיקי משכנתאות כנגד אשראי מוזל מהבנק המרכזי שיופנה לעסקים קטנים.

 איסתא זכתה במכרז של רמ”י להקמת 255 דירות ברמת גן. עבור הקרקע תשלם חברת סלע-איסתא נדל"ן סכום של כ - 272.5 מיליון ₪; תקופת ההקמה המוערכת של הפרויקט היא 25 חודשים ממועד מסירת הקרקע.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה