ד"ר רות בן יקר, מנכ"לית ביוסייט קרדיט: יח"צ

ביוסייט: נתוני ביניים חדשים מניסוי קליני של החברה הבוחן את אספציטרבין (BST-236)

התוצאות מעידות על פרופיל יעילות ובטיחות חיובי כטיפול קו ראשון בחולי לוקמיה מילואידית חריפה, שאינם מתאימים לטיפול הכימותרפי הקיים

מערכת ספונסר 07/12/2020 12:12

א+א- 1

ביוסייט המפתחת טיפולים למחלות המטו-אונקולוגיות (סרטן הדם), הודיעה היום על הצגת נתוני ביניים חדשים מניסוי קליני, שלב 2b של החברה, הבוחן את אספציטרבין (BST-236) כטיפול קו ראשון בלוקמיה מיאלודית חריפה במטופלים שאינם מתאימים לקבלת כימותרפיה סטנדרטית. הנתונים הוצגו בכנס השנתי ה-62 של האגודה האמריקאית להמטולוגיה (ASH).

התוצאות מעידות על פרופיל יעילות ובטיחות חיובי כטיפול קו ראשון בחולי לוקמיה מילואידית חריפה, שאינם מתאימים לטיפול הכימותרפי הקיים, כולל נסיגה מלאה של המחלה, משך התגובה והישרדות כוללת.

"נתונים מרשימים אלה מספקים תמיכה נוספת בפוטנציאל של אספציטרבין לחולל מהפך בטיפול בחולי AML", אמרה פרופ’ ג’סיקה ק. אלטמן מבית הספר לרפואה באוניברסיטת נורת’ווסטרן, והחוקרת הראשית במחקר.

פרופ’ אלטמן הוסיפה: "התוצאות החדשות, המחזקות את התוצאות הקודמות, הנן ראויות לציון במיוחד לנוכח אוכלוסיית החולים הקשה המטופלת בניסוי זה. מדובר בשיעור יוצא דופן של נסיגה מלאה באוכלוסייה זאת וחשוב מכך, כל המטופלים שהגיבו לטיפול השיגו נסיגה מלאה של המחלה. בנוסף, למרות שמדובר בשלב מוקדם של המעקב אחרי חולים אלו, אנו רואים משך תגובה ארוך המלווה במשך הישרדות חציוני של מעל 24 חודשים עד כה. תוצאות אלו מרשימות במיוחד משום שהושגו במשטר טיפולי של תרופה יחידה עם משך טיפול מוגבל של עד ארבעה סבבי טיפול".

ד"ר רות בן יקר, מנכ"לית ביוסייט: "אנו נרגשים מאוד מהנתונים הנוספים התומכים בפוטנציאל של אספציטרבין כתרופה חדשנית ל-AML העונה על צורך רפואי משמעותי, במיוחד בחולים מבוגרים אשר אינם יכולים לשאת את הטיפולים הקיימים עקב הרעילות הקשה המתלווה אליהם. אנו מצפים להמשיך ולהתקדם עם הניסוי ולהשלים את גיוס המטופלים בתחילת השנה הבאה. במקביל, אנו מרחיבים את הפיתוח הקליני של אספציטרבין במחקרי שלב 2 נוספים, לרבות כטיפול קו שני בתסמונת מיאלודיספלסטית (MDS) וב- AML, בחולים חוזרים או שאינם מגיבים לטיפול קו ראשון".

בנוסף להצגה בכנס ה- ASH, נבחרו התוצאות להצגה נוספת בדיון וירטואלי שבו ישתתפו מובילי דעה מהתחום ביום חמישי הקרוב.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ישר כוח כל הכבוד.

    אלדד 28/01/2021 20:14