נגיף הקורונה

אנלייבקס: תוצאות ביניים חיוביות בניסוי לטיפול בחולי קורונה במצב קשה וקריטי

כל החולים שטופלו החלימו ושוחררו מבית החולים לאחר 4.7 ימים בממוצע ממועד קבלת הטיפול; לא דווח על תופעות לוואי חמורות כתוצאה מהטיפול ב-Allocetra, והטיפול הוגדר כסביל

חדשות ספונסר 03/12/2020 15:28

א+א- 1

אנלייבקס תרפיוטיקס הדואלית, חברת אימונותרפיה בשלב הניסויים הקליניים, מדווחת היום על תוצאות ביניים חיוביות בניסוי קליני שלב 2 לטיפול ב-Allocetra בחולי קורונה במצב קשה וקריטי.

 

תוצאות הביניים מהניסוי שלב 2 כוללות 8 חולי קורונה, אשר גויסו לניסוי זה עד כה, 6 מהם במצב קשה ועוד 2 במצב קריטי.  על פי נתוני מפתח ומסקנות הן מניסוי שלב 2 המתנהל והן מניסוי שלב Ib שתוצאותיו כבר פורסמו, 7 מ-7 (100%) מהחולים אשר טופלו עד ה-26 בנובמבר 2020 החלימו לחלוטין ממצבם הקריטי/קשה ושוחררו מבית החולים לאחר 4.7 ימים בממוצע ממועד קבלת הטיפול.

 

ביחד עם החולים אשר טופלו בניסוי הקודם, 12 מתוך 12 מהחולים עד ה-26 בנובמבר החלימו לחלוטין ממצבם הקריטי/קשה ושוחררו מבית החולים לאחר 5.5 ימים בממוצע ממועד קבלת הטיפול.

 

החולה השמיני שטופל בניסוי שלב 2 (החולה ה- 13 בסך הכל שטופל), אשר גויס לניסוי במצב קריטי ב-27 בנובמבר, חווה שיפור קליני בעקבות טיפול ב-Allocetra ומצבו מסווג בינוני-קשה במועד פרסום הודעה זו. החולה כרגע עדיין מאושפז 6 ימים לאחר הטיפול (תוצאות מהחולים בניסוי Ib הראו שחרור ממוצע של חולים קריטיים מבית החולים לאחר 9 ימים).

 

כמו כן, לא דווח על תופעות לוואי חמורות כתוצאה מהטיפול ב-Allocetra, והטיפול הוגדר כסביל.

 

פרופ’ ורנון ואן הארדן (Vernon van Heerden), מנהל יחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים הדסה בישראל והחוקר הראשי בניסויים שלב Ib ו-II בקורונה, ציין כי "13 חולי קורונה טופלו עד היום ב-Allocetra. חולי שלב 2 אשר שוחררו מבית החולים מוגדרים כעת כבריאים. אנו מאמינים כי תוצאות מקדמיות משכנעות אלו מציגות בטיחות ואינדיקציה לאפקטיביות של Allocetra בחולים עם סיבוכים אלה, ומדגישות את הפוטנציאל למוצר זה של אנלייבקס לעזור לחולי קורונה במצב קריטי או קשה, ופוטנציאל להיטיב עם חולים אחרים אשר סובלים מ’סערות ציטוקיניות’ וקריסת מערכות במגוון של אינדיקציות קליניות".

 

פרופ’ דרור מבורך, המנהל הרפואי של אנלייבקס, הוסיף: "אנו מאמינים כי תוצאות הטיפול ב-Allocetra בחולי קורונה במצב קשה וקריטי משקפות הזדמנות ייחודית לאנלייבקס בקרב אוכלוסיית חולי הקורונה, אך בנוסף עשויה לייצג הסתברות גבוהה יותר לכך בטיפול ב-Allocetra יכול להיות בטוח ויעיל בפתרון מצבים של קריסת מערכות במגוון אינדיקציות מסכנות חיים ובעלות שיעורי תמותה גבוהים, להן אין כיום טיפולים אפקטיביים".

 

ד"ר אורן הרשקוביץ’, מנכ"ל החברה, ציין: "אנו מרוצים מתוצאות הביניים בניסוי קליני שלב 2 בקורונה. אנו מאמינים כי Allocetra, אם תאושר, עשויה פוטנציאלית לכסות על הריק הקיים כיום בטיפול בחולים במצב קריטי וקשה. האישורים הרגולטוריים הקרבים של חיסוני קורונה הם ’גיים צ’יינג’ר’ במאבק המגפה, אך עם מגוון סקרים מדגימים כי 33% מאוכלוסיית ארה"ב אינם מוכנים להתחסן, וכן תוצאות ניסויים המראות כי החיסונים אינם יעילים ב-100%, המודל המסחרי שלנו מעריך המשך ביקושים לטיפול בחולי קורונה במצב קריטי וקשה במשך שנים קדימה".

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מדהים , מכירים מישהוא בהדסה |31| ?

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    oren1000 03/12/2020 15:36