ברקע לפתיחת המסחר בת”א: שוב אופטימיות מהוססת בשווקי העולם

על רקע התקדמות נוספת במציאת חיסון לקורונה: יום המסחר בניו יורק ובאירופה ננעל בירוק, באסיה עליות של רוב השערים המרכזיים

מערכת ספונסר 17/11/2020 08:53

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע התקדמות נוספת בפיתוח חיסון לקורונה, לאחר שחברת מודרנה דיווחה כי המוצר שלה מציג כ – 95% יעילות. בניו יורק ננעל יום המסחר במגמה חיובית אך החוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על נטייה לפתיחה שלילית. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירוק והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת ונטייה לעליות. בורסת תל אביב רשמה אתמול עליות שערים; מדד ת"א 35 עלה 0.46%, מדד ת"א 125 עלה 0.66%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי על מדד ת"א 35 וכן בפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטת היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 2.36%. מניית טאואר חוזרת בפער חיובי של 2.19%, מניית לייבפרסון מערכות בפער שלילי של 0.06%.

הכלכלנית הראשית במשרד האוצר שירה גרינברג קיימה דיון עם הנציבות האירופית בנושא העמקת שיתוף הפעולה הכלכלי. בין היתר נדון מיזם "מסילות לשלום אזורי" לחיבור רכבתי של הים התיכון ומדינות המפרץ דרך ישראל כגשר יבשתי וירדן כ -hub תחבורתי אזורי.

ברנמילר דיווחה על התקשרות במזכר הבנות לא מחייב להתקנה של מערכת אגירה תרמית במרכז הרפואי גליל בנהריה. משך 90 ימים תתבצע בדיקת היתכנות, כאשר אם בסופה המרכז הרפואי והחברה יגיעו להסכמות מסחריות ומשפטיות על נוסח הסכם מחייב, יחתם ההסכם.

קנדוק קיבלה היתר לייצוא מסחרי ראשון כחלק משיתוף הפעולה עם Tilray. קנדוק תייצא את מוצריה ותשווקם באמצעות מערך ההפצה והמכירות של Tilary.

וי.בי.אל הודיעה על הפסד נקי של 5.8 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת הפסד נקי של 4.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ודיווח כי "נמשכת ההתקדמות החיובית בניסוי OVAL שלב 3 בחולות סרטן השחלות, עם שיעור תגובה של יותר מ - 50% בקרב כלל החולות בניסוי".

מגל: ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו ב - 18.3 מיליון דולר, בהשוואה ל - 22.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב - 0.6 מיליון דולר ברבעון השלישי, בהשוואה ל - 1.3 מיליון דולר ברבעון השלישי בשנת 2019.

משרד האנרגיה מציג תוכנית לאומית מעודכנת להתמודדות עם משבר האקלים, במסגרתה: יעד לאומי חדש להתייעלות באנרגיה, הפחתת 7.5% מסך הפלטות בשנת 2030 והתאוששות של המשק בעקבות משבר הקורונה.

משרד האוצר מציג חבילת סיוע נוספת לרשויות המקומיות. התכנית תתמרץ באופן ישיר את הרשויות המקומיות לבצע כמה שיותר בדיקות קורונה, תאפשר את שדרוג מערך המתשאלים ותתגבר את הפיקוח.

מסקירת IBI: "סקטור התקשורת היציב השנה, צפוי לצאת מחוזק מהמשבר. בטווח הקצר ההתייעלות והשוק הקווי ירכזו את הפוקוס ובטווח הארוך עם חזרתו של מגזר התיירות לפעילות צפוי גם "בונוס" בדמות הכנסות משירתי נדידה".

ברבעון השלישי נרשמה צמיחה של 37.9% במשק. אחרי ירידה חדה ברבעון השני בשל משבר הקורונה והסגר הכללי, חזר המשק לפעילות במהלך רוב הרבעון השלישי. בהשוואה לרבעון המקביל נרשמה ירידה של 1.4%.

אלשטיין מבקש לזמן את היועמ”ש לדיון במכירת דסק”ש למגה אור. אלשטיין הגיש את התנגדותו להצעת מגה אור בשל היותה "נגועה כולה באי-חוקיות", ולאשר תחתיה את הצעתו שלו. בנוסף הוא מבקש שהיועמ"ש ימסור את עמדתו בנוגע לחוקיות אישור הצעת מגה אור.

דוחות קופיקס מצביעים על ירידה חדה בהכנסות בתי הקפה ועליה בהכנסות המרכולים: ההכנסות בתחום המרכולים טיפסו ברבעון בכ-29%; הכנסות בתי הקפה נחתכו ב-54% והסתכמו ב-7.1 מיליון ש"ח; שיעור הרווח הגולמי ברבעון עלה לכ-30.8%.

הקורונה חתכה את רווחי מליסרון ברבעון השלישי ב - 40%. ההכנסות הסתכמו ב - 330 מיליון ₪ לעומת 387 מיליון ברבעון המקביל. למרות הסגר השני, שיעור התפוסה במרכזים המסחריים נשאר על כ - 98% ובתפוסת המשרדים נרשמה עליה של כ - 2%.

מג’יק מדווחת על שיא הכנסות של 95 מיליון דולר ברבעון השלישי. הרווח התפעולי על בסיס Non-GAAP עלה בכ - 21% בהשוואה לרבעון המקביל לכ - 14.2 מיליון דולר. החברה מעלה תחזית לשנת 2020 וצופה הכנסות שנתיות בטווח 358 – 365 מיליון דולר.

 ברנד תעשיות מתמזגת עם חברת מרגל מערכות ונכנסת לתחום האנרגיה. מרגל מערכות נשלטת על ידי משפחת גלעדי ותהפוך לבעלת השליטה בחברה, לצידה של קרן קדמה (KCPS) שתמשיך להחזיק במניות ברנד. ירון סילש ימונה למנכ"ל הקבוצה החדשה.

 חילן דיווחה על גידול של 10.7% ברווח הנקי ברבעון השלישי. ההכנסות ברבעון הסתכמו בכ - 390 מיליון ₪, בדומה לאשתקד. היו"ר אבי באום: "פועלים להשגת יעדי הרבעון הרביעי חרף אתגרי התקופה".

קבוצת מבנה מעוניינת להשתלט על סלע נדל”ן. מבנה הפכה לבעלת עניין בסלע והגישה הצעת רכש למלוא מניות החברה במחיר של 6.7, או בתמורה ל - 0.92 מניות של מבנה.

 אינטר תעשיות מוכרת פעילות חברה נכדה בתמורה לכ - 22 מיליון ₪. החברה מוכרת את שטייניץ-לירד, המתמחה במתן פתרונות תאורה לפרויקטים; עם השלמת ההסכם, החברה צפויה לרשום תזרים העולה על 22 מיליון ₪ ורווח בהיקף של כ - 4 מיליון ₪.

 אלקטרה נדל”ן מסכמת רבעון: הרווח הנקי עלה בכ - 27.3%, ההכנסות עלו בכ - 24% לכ - 47.3 מיליון שקל. לראשונה מאז 2008 החברה חזרה לחלק דיבידנד; הדירקטוריון החברה אישר חלוקה של 7.8 מיליון שקל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה