משרד הבינוי והשיכון מקדם הליך פלילי נגד אלדד פרי

המדינה הגישה תלונה למשטרה על הפרת חוק המכר והבטחת השקעות; באוגוסט קבע הממונה כי החברה הפרה את החוק, ונקבע מולה מתווה לתיקון ליקויים לגבי תשע קבוצות אותן אירגנה

חדשות ספונסר 03/11/2020 15:41

א+א-

לראשונה, משרד הבינוי והשיכון יוזם הליך פלילי בגין עבירות חוק מכר. חוק המכר מטיל אחריות פלילית על נושאי משרה בחברה אשר גבתה כספים מרוכשי דירות מבלי להבטיח את הכספים בהתאם לחוק. משרד הבינוי נכון לסייע לחקירת המשטרה ככל שיידרש ומסמכים רלוונטיים הועברו בעת הגשת התלונה.

 

בהליך הפלילי, מרגע הגשת התלונה על ידי משרד הבינוי והשיכון, הנושא יועבר לטיפול משטרת ישראל ויוחלט האם יש לפנות לפרקליטות המדינה להגשת כתב אישום כנגד מנהלי החברה.

 

בפברואר 2020 פתח ממונה חוק המכר בהליך מינהלי מול חברת פרי נדל"ן בחשד לביצוע עבירות חוק מכר. החשד נגע להיותה של החברה יזמית במסווה של מארגנת קבוצות רכישה. באוגוסט האחרון קבע הממונה כי החברה הפרה את החוק, ונקבע מולה מתווה לתיקון ליקויים לגבי תשע קבוצות אותן היא ארגנה. כמו כן, נקבע עיצום כספי בסך של 800,000 ש"ח.

 

בנוסף, במכתב אשר שלח הממונה לגופי המימון בפרויקטים השונים ציין הממונה את אחריותם בהתאם לחוק המכר, במטרה לגרום לכל הגופים הרלוונטיים לעבוד יחדיו למען הגנה על הרוכשים בפרויקטים של חברת פרי נדל"ן.

 

במקביל, יסייע משרד הבינוי והשיכון ברישום הקרקעות על שם חברי הקבוצות, והדבר נקבע כיעד אסטרטגי בדרך להגנה על כספי הרוכשים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה