נגיף הקורונה

המשבר הכלכלי: ירידה של 4.6% ברכישות בכרטיסי אשראי בספטמבר לעומת החודש הקודם

בהשוואה לחודש ספטמבר אשתקד, חלה עלייה של 6.7% בסך כל הרכישות בכרטיסי אשראי; בשלושת החודשים יולי-ספטמבר נרשמה עלייה של 12.8% ברכישת מזון ומשקאות

חדשות ספונסר 29/10/2020 13:43

א+א-

הסגר השני שהוכרז בישראל בעקבות הגל השני של התפרצות הקורונה בחודש ספטמבר, הביא לירידה ברכישות בכרטיסי האשראי של צרכנים פרטיים בשיעור של 4.6% לעומת נתוני חודש אוגוסט, כך עולה מניתוח שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

למרות הנתון השלילי, בהשוואה לרכישות בחודש ספטמבר 2019, חלה דווקא עליה של 6.7% בסך הרכישות בכרטיסי אשראי, כאשר עליות חדות נרשמו ברכישות מוצרים ושירותים (עליה של 15.6%) וכן בתחום רכישת המזון, שם חלה עליה של 13.3%.

 

בתחום רכישת השירותים חלה ירידה חדה של 8.6% בחודש ספטמבר, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, וכאן ניתן לראות את השפעות הקורונה כמובן שכן רבים מנותני השירותים במשק לא פעלו במהלך תקופת הסגר.

 

הנתונים על רכישות של צרכנים פרטיים בכרטיסי אשראי מתקבלים מכל חברות כרטיסי האשראי הפועלות בישראל, ומחולקים לפי ארבע קבוצות רכישה ראשיות ולפי ענפי משנה, בהתאם לסיווג בתי העסק על ידי חברות האשראי. הרכישות בכרטיסי אשראי מדווחות לפי סכום הרכישה הכולל של הצרכנים בבתי העסק, ומתייחסות לרכישות של ישראלים בארץ בלבד.

 

בחודשים יולי-ספטמבר 2020 חלה עליה של 12.8% ברכישת מזון ומשקאות, כולל שירותי אוכל. בתחום המחשבים והתוכנה נרשמה עליה של 41.7% בשלושת החודשים, לאחר עליה של 55.3% בשלושת החודשים אפריל-יוני. גם כאן ניתן לייחס את העליה להשפעות הקורונה ובהן המעבר של עסקים רבים לעבודה מרחוק ושל תלמידי ישראל ללמידה מרחוק, שחייבה הצטיידות במחשבים ומצלמות רשת.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה