מורי ארקין קרדיט: יח"צ

גיוס הון

מורי ארקין מצטרף לסבב ההשקעה של מילניום פודטק וישקיע בפיטולון חצי מיליון דולר

פיתולון מפתחת טכנולוגיה לייצור צבעי מאכל טבעיים המבוססים על תהליכי תסיסת שמרים; לפני כחודש השלימה החברה סבב גיוס של 4.1 מיליון דולר

חדשות ספונסר 20/10/2020 12:12

א+א- 1

מיליניום פוד טק מודיעה כי קבוצת ארקין, שבשליטת איש העסקים מורי ארקין, הודיעה הבוקר על הצטרפותה לסבב ההשקעה שבצעה השותפות בחודש שעבר והשקיעה בחברת Phytolon, חצי מיליון דולר.

 

Phytolon, שהוקמה בקיץ 2018 במסגרת שיתוף פעולה בין "מכון ויצמן למדע" לחממת טרנדליינס (נמנית על תוכנית החממות של הרשות לחדשנות) הספיקה לגייס לפני סבב A מיליון דולר מהמדען הראשי וממשקיעים פרטיים.

 

המשקיעים החדשים שהשתתפו בסבב הגיוס הנוכחי כוללים את מילניום פודטק, קרן CBG העולמית, אגריליין, של וינסנט צ’נגוויז,EIT-Food  (גוף של האיחוד האירופי האמון על פיתוח יוזמות חדשניות וריאליות) ויוסי אקרמן (מנכ״ל אלביט מערכות לשעבר). הפיתוח של Phytolon מוגן בפטנט ששייך לחברת "ידע", חברת המסחור של "מכון ויצמן למדע" והוא ניתן ברישיון בלעדי לחברה.

 

פיתולון מפתחת טכנולוגיה לייצור צבעי מאכל טבעיים והיא נשענת על תהליכי תסיסה של שמרים. שוק צבעי המאכל מתחלק ל-2: צבעים סינתטיים (תוצרי זיקוק נפט) וצבעים טבעיים, כאשר הטבעיים מהווים 70% מהשוק - מגמה שמתחזקת על רקע דרישת הצרכן למזון ללא תוספים מלאכותיים המזיקים לבריאות, והן על רקע הגברת הלחץ הרגולטורי על שימוש במרכיבים סינתטיים במזון.

 

כיום, לא קיים צבע מאכל טבעי העונה באופן מלא על דרישות השוק והצרכן גם יחד הכוללות מחיר תחרותי, נוסחה מותאמת לסוג מזון, גישה לקשת רחבה של צבעים, חיי מדף ארוכים ואיכות ייצור גבוהה. על הצורך הזה מנסה פיתולון לענות. החברה פיתחה טכנולוגיה לייצור צבעי מאכל טבעיים בספקטרום נרחב (גווני צהוב, כתום, אדום, ורוד וסגול) שנשענת על תהליכי תסיסה של שמרים, וכן מולקולות טבעיות מסוג בטאלאינים שהם פיגמנטים המיוצרים במקור על ידי צמחים, וכמו כן יש להם יתרונות בריאותיים.

 

בשלב ראשון, החברה מתמקדת בייצור צבעי מאכל עבור תעשיית מוצרי החלב המותססים, משקאות חלב, מוצרי סויה משקאות ממותקים, גלידות על בסיס חלב או מים, סוכריות, מאפים ותחליפי בשר צמחיים. בעתיד היותר רחוק שוקלת החברה להיכנס לשווקים רלוונטיים אחרים, דוגמת קוסמטיקה וטקסטיל. שוק צבעי המאכל לתעשיית המזון מגלגל 2.85 מיליארד דולר מדי שנה, כאשר 69% ממנו הוא צבעי מאכל טבעיים.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מילניום - מנפיקים את סיבורייט!

    או מה שמה.. מור השקעות ושות'! כתבתי לפני כמה זמן על מילניום ועתידה המזהיר
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    סוקרטס888 20/10/2020 11:36