נגיף הקורונה

דרופבוקס הכריזה על מעבר מלא לעבודה מרחוק

החברה תציע לעובדים מענק שיסייע להם להקים משרד ביתי עם האבזור הדרוש ובהמשך תקים מרחבים פיזיים לעבודת צוות נקודתית

חדשות ספונסר 15/10/2020 14:32

א+א- 1

חברת דרופבוקס, ספקית טכנולוגיות ענן  ופלטפורמת תוכן שיתופית עם למעלה מ -600 מיליון משתמשים ברחבי העולם, הכריזה על אסטרטגיית העבודה הגלובלית החדשה שלה לטווח הארוך- Virtual First ובכך הופכת את העבודה מהבית לברירת מחדל.

 

בהתאם לכך, דרופבוקס תציע אפשרויות נוספות לניידות העובדים, שיסייעו להם להסתגל לצורת העבודה החדשה. בין היתר: מענק שיסייע להם להקים את המשרד הביתי שלהם עם האבזור הדרוש או מענק לשכירת שטח עבודה פיזי (לדוגמא בחלל עבודה משותף).

 

בהמשך דרופבוקס תקים את "דרופבוקס סטודיוס" שיהוו מרחבים פיזיים גמישים על פי דרישה, עבור עבודת צוות נקודתית לעידוד יצירתיות, בניית קהילה ושמירה על התרבות הארגונית. אולם מרחבים אלה לא יהיו מיועדים יותר לעבודה פרטנית יומיומית - כל העבודות המבוצעות לבד ורוב הפגישות יתקיימו בסביבה מבוזרת.

 

העבודה מרחוק רשמה גידול איטי בשנים האחרונות, אולם מגיפת הקורונה היוותה זרז למגמה ההולכת וצומחת של מעבר לעבודה מבוזרת. על פי Idi.org, 30% מהשכירים וכ-60% מהעצמאים בישראל עבדו במשרה מלאה מהבית במהלך המשבר. מחקר של Colliers International שהתבסס על 3000 אנשים שנסקרו ב- 25 מדינות, העלה כי 82% מהם היו מעדיפים להמשיך לעבוד מרחוק גם לאחר המשבר, ו -77% מאמינים כי התפוקה שלהם נותרה בעינה, או אפילו גדלה במסגרת עבודה מהבית.

 

מחקר שערך ה- EIU (The Economist Intelligence Unit) עבור דרופבוקס העולמית מגלה שהעובדים חושבים שיתרונות העבודה מרחוק עולים על החסרונות. מרבית העובדים (90%) טענו שהם מסוגלים להיות פרודוקטיביים בבית והדגישו כי הם לא רוצים לחזור לשבוע עבודה נוקשה בן חמישה ימים. בנוסף נמצא כי עבודה מרחוק פותחת אפשרויות תעסוקה למגזרים חדשים, משפרת אטרקטיביות של ארגון בעת גיוס עובדים ושימורם, תורמת לאיכות הסביבה ולקיימות, משפרת פריון עבודה ועוד. הגידול בעבודה מבוזרת מבשר על הזדמנות חסרת תקדים לקידום רווחתם האישית, החברתית והכלכלית של עובדי תעשיית הידע בעתיד.

 

אסטרטגיית העבודה החדשה של דרופבוקס שונה מאוד מהגישות ההיברידיות שחברות רבות תכננו לאמץ. כחברה שמוצריה נועדו להאיץ עבודה שיתופית מקוונת בתוכן של המשתמשים, ומשמשים כיום למעלה מ -500,000 צוותים מקצועיים, דרופבוקס רואה בשינוי מהותי זה הזדמנות לעצב מחדש את שיטת וחווית העבודה.

 

יונתן סרוסי, מנהל מרכז הפיתוח של דרופבוקס בישראל: "בניגוד לשאר החברות בעולם דרופבוקס לא בחרה בגישה ההיברידית (במסגרתה העובדים בוחרים אם להגיע למשרד או לא) שכן גישה זו עלולה להנציח חוויות שונות לעובדים ולגרום לחסמי הכללה ואי שוויון ביחס לביצועים או מסלול קריירה.

 

אסטרטגיית ה Virtual First היא אפשרות לעצב דרך עבודה נאורה וחדשנית תוך כדי תמיכה לעובדים שיהפכו את העבודה מרחוק לקלה. נעשה זאת תוך שמירה על חמישה יעדים: תמיכה במשימות החברה, חופש וגמישות לעובדים, שימור הקשר האנושי ותרבות החברה, שימור בריאות העובדים וחשיבה יצירתית ומלמדת. אין ספק שטכנולוגיות הענן וכלי העבודה מרחוק שלנו תומכים גם כן באסטרטגיה זו".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אין על עבודה מהבית

    נקווה שישאר ככה גם אצלי , בלי חפירות , בלי פקקים , אם בא שנ"צ אז יש שנ"צ . התפוקה רק עלתה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    oren1000 15/10/2020 14:40