מילניום פוד טק ביצעה את הפעימה השניה בהסכם ההשקעה בסבוריט

שווי סבוריט עלה ל-35 מיליון דולר לפני הכסף, לאחר שמור ומיטב השקיעו בחברה עוד 2.05 מיליון דולר; השווי עלה בעקבות אבן דרך בו עמדה החברה – התקדמות בפיתוח הליך ייצור המוצר

חדשות ספונסר 21/09/2020 12:17

א+א-

שותפות ההשקעות הציבורית מילניום פוד טק ביצעה את הפעימה השנייה בחברת סבוריט, בהתאם להסכם ההשקעה במסגרתו קבוצת המשקיעים הכוללת את מור ומיטב השקיעו בסבוריט סכום נוסף של 2.05 מיליון דולר לפי שווי חברה של 35 מיליון דולר. התנאי המתלה היה אבן דרך בהתקדמות פיתוח הליך ייצור המוצר של סבוריט.

 

SavorEat פיתחה טכנולוגיה ייחודית לייצור של תחליפי בשר, המשלבת חומרים בפורמולציה ממקורות צמחיים, רובוט המשלב הדפסה בתלת מימד ושיטות בישול מתקדמות. SavorEat מייצרת מוצרים המתחקים אחר הטעם והמרקם הייחודי של בשר (כולל שומן, שריר ורקמות) עם אופק יצרני למזונות נוספים.

 

חומר הגלם הייחודי מגיע ממקור צמחי ומוגן בפטנט המאפשר ייעול של שרשרת האספקה. יצור כל מנה נעשה בתוך ״שף רובוטי״, המשלב שיטות יצור אוטומטי ואוטונומי עם הדפסה בתלת מימד ושיטת חימום, המאפשרת בישול מלא של המנות. הרובוט מאפשר פרסונליזציה של המנה במימדים רבים, ללא מגע יד אדם.

 

תעשיית הפודטק, מתמודדת עם מספר אתגרים מרכזיים בדרכה לייצר תחליפי בשר איכותיים. בין האתגרים: יצירת מרקמים תואמי בשר לחוויית צריכת בשר אמיתי, הארכת חיי המדף ללא תוספת חומרים סינתטיים ומשמרים, ללא אלרגניים כמו גלוטן ועוד.

 

הטכנולוגיה החדשה של SavorEat מתמודדת בהצלחה עם אתגרי תעשיית המזון ופרט תעשיית הבשר. פיתוחי החברה יאפשרו יצירת מנעד של מרקמים המדמים את ייחודיות הבשר בדיוק גבוה, תאפשר יכולת התאמה אישית של הרכב המנה להעדפות האישיות והבריאותיות של הלקוח, זמן חיי מדף ארוכים יותר ויצירת מוצרים שאינם מכילים גלוטן/ GMO/ חומרים משמרים.

 

מילניום הוקמה בתקופה בה קיימת הזדמנות ייחודית בשוק המזון העולמי, וזאת מכיוון שמצד אחד הביקוש העולמי לפתרונות פודטק הולך וגדל, ומנגד אין מספיק הון למימון פעילותן של חברות פוד-טק ישראליות צעירות. הפוד-טק מוגדר כ’מהפכת המזון’ השנייה בהיסטוריה האנושית, כשהאנושות תצרוך יותר חלבון ותחליפי מזון מעשה ידי אדם מאשר מהחי - כך לפי חברת המחקר RethinkX - וכך ענפי הבשר והחלב מהחי בארה"ב, לצורך הדוגמה, יצטמצמו בעשרות רבות של אחוזים.

 

הביקוש הרב לפתרונות פוד-טק בא לידי ביטוי בגידול בהשקעות שבוצעו בתעשייה זו לאורך העשור האחרון בעולם: בשנת 2013 מדובר היה על 2.2 מיליארד דולר ואילו אשתקד (2019) מדובר היה על 19.8 מיליארד דולר. שתי דוגמאות מצליחות בתעשייה זו הן חברת Impossible Foods הפרטית שגייסה עד כה 1.2 מיליארד דולר וחברת Beyond Meat שנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 9 מיליארד דולר לאחר שהכפילה את שוויה פי 6 מההנפקה הראשונית שבוצעה רק לפני שנה.

 

בישראל, במקביל לעולם, חלה עלייה משמעותית בהיקף ההשקעות בתעשיית הפוד-טק: מ-52 מיליון דולר ב-2013 ל-135 מיליון דולר ב-2019, כשלפי נתוני רשות החדשנות יש בישראל כ-250 חברות פעילות בתעשייה זו. מנגד, מקורות המימון לא גדלים באותו הקצב, ונכון להיום פועלות בישראל רק שתי חממות ייעודיות לפוד-טק ובהתאם בולטים בחסרונם גופי השקעה מקומיים הממוקדים בתעשייה זו.

 

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה