מילניום פוד-טק משקיעה 1.8 מיליון דולר ב- Phytolon

החברה עוסקת במחקר ופיתוח של צבעי מאכל טבעיים לתעשיית המזון; החברה העניקה לשותפות זכות להמרת סכום ההשקעה למניות של החברה

חדשות ספונסר 16/09/2020 10:17

א+א-

חברת ההשקעות מילניום פוד טק הודיעה היום כי השקיעה 1.8 מיליון דולר בחברת Phytolon. החברה העניקה לשותפות את הזכות להמרת סכום ההשקעה למניות של החברה.

 

Phytolon, שהוקמה בקיץ 2018 במסגרת שיתוף פעולה בין "מכון ויצמן למדע" לחממת טרנדליינס (נמנית על תוכנית החממות של הרשות לחדשנות) הספיקה לגייס לפני סבב A 1 מיליון דולר מהמדען הראשי וממשקיעים פרטיים.

 

המשקיעים החדשים שהשתתפו בסבב הגיוס הנוכחי כוללים את מילניום פודטק, קרן CBG העולמית, EIT-Food (גוף של האיחוד האירופי האמון על פיתוח יוזמות חדשניות וריאליות) ויוסי אקרמן (מנכ״ל אלביט מערכות לשעבר). הפיתוח של Phytolon מוגן בפטנט ששייך לחברת "ידע", חברת המסחור של "מכון ויצמן למדע" והוא ניתן ברישיון בלעדי לחברה.

 

פיתולון, מפתחת טכנולוגיה חדשנית לייצור צבעי מאכל טבעיים, איכותיים וזולים והיא נשענת על תהליכי תסיסה של שמרים. שוק צבעי המאכל מתחלק ל-2: צבעים סינתטיים (תוצרי זיקוק נפט) וצבעים טבעיים, כאשר הטבעיים מהווים 70% מהשוק - מגמה שמתחזקת על רקע דרישת הצרכן למזון ללא תוספים מלאכותיים המזיקים לבריאות, והן על רקע הגברת הלחץ הרגולטורי על שימוש במרכיבים סינתטיים במזון.

 

כיום, לא קיים צבע מאכל טבעי העונה באופן מלא על דרישות השוק והצרכן גם יחד הכוללות: תמחיר תחרותי, נוסחה מותאמת לסוג מזון, גישה לקשת רחבה של צבעים, חיי מדף ארוכים ואיכות ייצור גבוהה. על הצורך הזה מנסה פיתולון לענות: החברה פיתחה טכנולוגיה לייצור צבעי מאכל טבעיים בספקטרום נרחב (גווני צהוב, כתום, אדום, ורוד וסגול) שנשענת על תהליכי תסיסה של שמרים, וכן מולקולות טבעיות מסוג בטאלאינים שהם פיגמנטים המיוצרים במקור על ידי צמחים, וכמו כן יש להם יתרונות בריאותיים.

 

בשלב הראשון, החברה תתמקד בייצור צבעי מאכל עבור תעשיית מוצרי החלב המותססים, משקאות חלב, מוצרי סויה משקאות ממותקים, גלידות על בסיס חלב או מים, סוכריות, מאפים ותחליפי בשר צמחיים. בעתיד, שוקלת החברה להיכנס לשווקים רלוונטיים אחרים, דוגמת קוסמטיקה וטקסטיל.

 

שוק צבעי המאכל לתעשיית המזון מגלגל 2.85 מיליארד דולר מדי שנה, כאשר 69% ממנו הוא צבעי מאכל טבעיים.

 

חנן שניידר, מנכ״ל מילניום פוד-טק: ״אנו רואים בפיתוחים העוסקים בלהפוך את המזון ליותר טבעי ויותר בריא כפיתוחים המשנים את עולם המזון והמשקאות. צרכנים מחפשים מוצרים עם רכיבים יותר טבעיים ויותר בריאים ואף מוכנים לשלם פרמיה בעבורם. מבחינתנו פיתולון מביאה פתרון, מבוסס פטנט, מושלם לתחום צבעי המאכל ואנו רואים את ההתעניינות הרבה בטכנולוגיה ובמוצרים״.

 

״אנו שמחים על השלמת השקעה מרתקת נוספת לפרוטפוליו חברות שלנו המתהווה בימים אלו. אנחנו ממשיכים להפגש עם מספר רב של חברות מרתקות עם טכנלוגיות מהפכניות משני תודעה ואורחות חיים בתחום המזון, המשקאות והתזונה. למילניום יש את ההנהלה והיכולות לאתר את החברות המבטיחות ביותר ולתמוך בהן בדרך לבגרות ולאקזיט״.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה