אלקטרה צריכה: הושלמה העסקה למכירת גולן טלקום

אלקטרה מוצרי צריכה רושמת רווח מצטבר בסך של כחצי מיליארד שקל על אחזקתה בגולן טלקום מרכישתה ועד מכירתה, תשואה של מעל 800% בכ-3 וחצי שנים

חדשות ספונסר 26/08/2020 14:43

א+א-

חברת אלקטרה מוצרי צריכה, מקבוצת אלקו מעדכנת היום על השלמתה של העסקה למכירת גולן טלקום לחברת סלקום, וזאת בתמורה שנקבעה על כ-648 מיליון שקל. בהתאם לשיעור אחזקתה בגולן (90.01%) ובניכוי אופציות לעובדים בגולן, חלקה של אלקטרה צריכה בתמורה עומד על כ-574 מיליון שקל והיא צפויה לרשום ברבעון השלישי לשנת 2020 רווח הון לפני מס בגין השלמת העסקה בסך של כ-220-230 מיליון שקל. 

 

בסך הכל, מאז רכישת גולן טלקום באפריל 2017, רשמה אלקטרה מוצרי צריכה רווחים מצטברים – כולל חלקה ברווחי גולן ורווח ההון האמור - בהיקף של כחצי מיליארד שקל בגין גולן טלקום.

 

למעשה, סך ההון המושקע של אלקטרה מוצרי צריכה בגולן טלקום הסתכם בכ-60 מיליון שקל, כשלצד סכום זה שולמו בעת הרכישות כ-140 מיליון שקל שנלקחו כהלוואה בנקאית (שכבר נפרעה), וכ-130 מיליון שקל שנלקחו כהלוואה מסלקום, ושגולן עצמה פורעת אותה עתה מול סלקום, שרוכשת את החברה.

 

בסך הכל, רווח ההון יחד עם הרווחים הנצברים האמורים, מבטאים תשואה של למעלה מפי 9 (למעלה מ-800%) לאלקטרה מוצרי צריכה בתקופה של פחות מ-3 וחצי שנים על השקעתה בגולן, וכן תשואת IRR של כ-90%.

 

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה: "אנו שמחים לעדכן היום על השלמת העסקה למכירת גולן טלקום. מאז רכישתה על ידינו ועד מכירתה עתה, שמרה גולן טלקום על רווחיות גבוהה ועל יציבות במספר המנויים שלה, ושימרה את מעמדה בשוק הסלולר הישראלי, גם על רקע התחרות הקשה, הרגולציה המחמירה ולמרות משבר הקורונה.

 

מאז רכישת גולן, פעלה הנהלת אלקטרה מוצרי צריכה, לצד מנכ"ל גולן, גיל שרון, להשבחת החברה ולחיזוק מיצובה מול הלקוחות. עתה, לאור השינויים בשוק התקשורת ולאור העובדה שנוצרו הזדמנויות עסקיות שונות התואמות את האסטרטגיה של אלקטרה מוצרי צריכה, הגיעה העת לממש את אחזקותינו בגולן.

 

עתה, בכוונתנו להתמקד ביישום תכניתה האסטרטגית של החברה לביסוס מעמדה כאחת מחברות מוצרי הצריכה הגדולות בישראל, ואנו פועלים במלוא המרץ כדי להשיג את היעדים אותם הצבנו לעצמנו".

 

גולן טלקום העוסקת במתן שירותי תקשורת סלולרית ושירותי שיחות בינלאומיות נחשבת לחמישית בגודלה מבין ששת המפעילים הסלולריים הפועלים כיום בישראל. בשונה ממתחרותיה, גולן אינה עוסקת במכירה ותחזוקה של ציוד קצה והיא מתמקדת במתן שרותי תקשורת סלולרית.

 

גולן סיימה את המחצית הראשונה של 2020 עם הכנסות בסך של כ-267 מיליון שקל ועם רווח תפעולי בסך של כ-51 מיליון שקל.

 

אלקטרה מוצרי צריכה עצמה סיימה את המחצית הראשונה של 2020 עם שיפור ניכר ברווחיותה. הכנסות החברה במחצית שנת 2020 עלו לכ-4.3% לכ-1.39 מיליארד שקל, והרווח הנקי עלה בכ-48% לכ-61.9 מיליון שקל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה