עסקת המיזוג של אינפימר עם סטדי סטייט בוטלה

סטדי סטייט נדרשה לבצע ריקול לנוזל חיטוי הידיים שלה, להחזיר כספים ללקוחותיה ולהשמיד מלאי, מה שפגע ברזרבות המזומנים שלה וצמצם משמעותית את פוטנציאל ההכנסות

חדשות ספונסר 23/08/2020 15:28

א+א-

חברת אינפימר דיווחה לפני כחודש על התקדמות בתהליך מול סטדי סטייט, הפועלת בין היתר בתחום הקנאביס, גילוי קנבינואידים ושיווק מוצרי CBD. מניות החברה זינקו בעקבות ההודעה בכ-150%, והמשקיעים פינטזו על חברת הקנאביס הגדולה בשוק הישראלי.

 

אלא שהיום מדווחת החברה כי מזכר העקרונות עם סטדי סטייט לא הוארך לאחר שב-21.8 הסתיימה התקופה לניהול משא ומתן בין הצדדים לצורך חתימה על הסכמים מפורטים מחייבים, שכאמור לא נחתמו.

 

על פי הדיווח שפירסמה החברה, הסיבות להחלטת דירקטוריון סטדי סטייט שלא לאשר את הארכת תקופת המו"מ היו כתוצאה מהמלצה של ה-FDA האמריקאי מתחילת אוגוסט לבצע איחזור recall)) של מוצר משמעותי של סטדי סטייט – נוזל לחיטוי ידיים, וכתוצאה מכך, סטדי סטייט נדרשה להחזיר כספים ללקוחותיה ולהשמיד מלאי, עניין שפגע ברזרבות המזומנים שלה וצמצם משמעותית את פוטנציאל ההכנסות שלה.

 

סיבה נוספת היא סיום ההסכם לרכישת ביטלבאנג פארמה מבלי שהעסקה הושלמה ואי-הגעה בשלב זה להסכם מסחרי חלופי לרכישת או הפצת מוצרי ביטלבאנג פארמה על ידי סטדי סטייט. לנוכח שתי ההתפתחויות האחרונות, דירקטוריון סטדי סטייט קבע שמצבה העסקי ורזרבות המזומנים שלה לא יאפשרו לה להשלים את העסקה עם החברה בתנאים שצוינו במזכר העקרונות בין הצדדים.

 

אינפימר רומזת בהודעתה לבורסה כי יתכן שמצבה החדש של סטדי סטייט יאפשר לבצע עסקה בתנאים טובים יותר, ואומרת כי "בכוונת החברה להמשיך לקיים מגעים ושיחות עם סטדי סטייט, לרבות ביחס לאפשרות לביצוע עסקה חלופית בתוך זמן קצר".

 

מניות החברה צונחות לאחר פרסום ההודעה בשיעור של למעלה מ-20% והיא נסחרת לפי שווי של כ-20 מיליון ש"ח במדד היתר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה