נגיף הקורונה

אליסיו, חברת הבת של כלל ביוטכנולוגיה מפתחת חיסון לקורונה

החברה פרסמה תוצאות מניסויים פרה קליניים בהם התפתחו רמות גבוהות של נוגדנים מנטרלי וירוס; החברה מתכוונת להתחיל ניסויים בבני אדם ברבעון הרביעי

חדשות ספונסר 19/08/2020 14:58

א+א-

כלל תעשיות ביוטכנולוגיה מדווחת כי Elicio, בה מחזיקה החברה כ-20%, פרסמה תוצאות מניסויים פרה-קליניים שערכה ב-ELI-005, חיסון המפותח על ידה כנגד הנגיף הגורם לקורונה.

 

החיסון מורכב מחלק של חלבון ויראלי ההכרחי לחדירת הנגיף לתאים, בשילוב עם חומר ממריץ תגובה חיסונית ייחודי שפיתחה Elicio. בניסויים הפרה-קליניים התפתחו רמות גבוהות של נוגדנים מנטרלי וירוס וכן תגובה תאית (T-cell response) חזקה במיוחד.

 

הטכנולוגיה המפותחת על ידי Elicio מיועדת להכווין את ממריץ התגובה החיסונית לבלוטות הלימפה, ובהתאם להשרות תגובה חיסונית מוגברת בגוף. עיקרי תוצאות הניסויים הפרה-קליניים שערכה Elicio בחיסון מראים כי נמצאו רמות נוגדנים מנטרלים (neutralizing antibodies) שהיו גבוהות פי 265 מהרמות בדמם של חולים שהחלימו מ-COVID-19.

 

בנוסף, התפתחה תגובה תאית (T-cell response) בעוצמה של עד פי 25 בהשוואה לתוצאות שפורסמו מניסויים פרה-קליניים דומים בחיסוני COVID-19 של חברות אחרות. לתאי T חשיבות מרכזית ביצירת זיכרון חיסוני ארוך טווח.

 

עוד נמצא כי בניסוי התפתחו רמות גבוהות במיוחד של תאי T מסוג CD8, תאים שלהם תפקיד מרכזי בחיסול תאים שנדבקו בוירוס. ונמצאו תאי T ברמות גבוהות ברקמת הריאה ובנוזלי הריאה (הריאה היא מוקד מחלה עיקרי ב-COVID-19).

 

בכוונת Elicio להתחיל בניסויים בחיסון בבני אדם כבר ברבעון הרביעי של 2020. לשם כך, החלה Elicio לבחון שיתופי פעולה אפשריים עם חברות פארמה ועם מוסדות ממשלתיים בארה"ב.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה