גיוס הון

מילניום פוד-טק תגייס 16 מיליון שקל בהנפקה שנייה תוך פחות מחודש

ההנפקה בהובלת בית ההשקעות מור שישקיע כ-2.5 מיליון ₪ דרך קופת הגמל שלו ולאומי פרטנרס בהשקעה בסכום דומה

חדשות ספונסר 16/08/2020 12:23

א+א-

מילניום פוד-טק מתכננת לצאת לגיוס הון נוסף, רק 3 שבועות לאחר שהונפקה לראשונה בבורסה בתל אביב, וזאת בהובלה של גופים פיננסיים ומשקיעים מתחום המזון. מילניום פרסמה זימון לקראת אסיפה כללית המיועדת לבעלי יחידות ההשתתפות, ולפיו בכוונתה לבצע הנפקה פרטית של יחידות השתתפות וכתבי אופציה בלתי סחירים במסגרתה תגייס 16 מיליון שקל.

 

יחידות ההשתתפות יונפקו לפי מחיר של 1.41 שקל ליחידה, והאופציות תהיינה ניתנות למימוש לפי מחיר מימוש של 1.65 שקל לאופציה. מילניום, כאמור, הונפקה לראשונה בבורסה בתל אביב לפני 3 שבועות וגייסה במסגרת ההנפקה הראשונית 26 מיליון שקל לפי מחיר של 1.05 שקל ליחידת השתתפות. יחידת ההשתתפות של מילניום נסחרת כרגע לפי מחיר של 1.41 שקל, מחיר המשקף שווי בורסאי של 35 מיליון שקל לשותפות ועלייה של למעלה מ-30% מההנפקה.

 

את ההנפקה לציבור ואת ההנפקה הפרטית הובילה לאומי פרטנרס חתמים. ההנפקה לוותה על ידי עורכי הדין איתי ברפמן ועדי רון ממשרד ד"ר זאב הולנדר. ההנפקה מבוצעת בהובלת בית ההשקעות מור שישקיע כ-2.5 מיליון ₪ דרך קופת הגמל שלו ולאומי פרטנרס בהשקעה בסכום דומה.

 

שותפות מו"פ דוגמת מילניום היא שותפות מוגבלת שמוחזקת על ידי השותף המוגבל מילניום פוד-טק נאמנויות. ציבור המשקיעים מחזיק ביחידות השתתפות המקנות זכות השתתפות בזכויות השותף המוגבל בשותפות ובכתבי האופציה הניתנים למימוש ליחידות השתתפות.

 

השנה החלו לצאת לדרך הנפקות של שותפויות מו"פ, וזאת בכפוף לתיקון תקנון הבורסה מפברואר אשתקד לפיו ניתן להנפיק שותפויות מוגבלות שעוסקות במחקר ופיתוח. עד לתיקון זה, אפשרה הבורסה להנפיק רק שותפויות הפועלות בתחומי חיפושי הנפט והגז ובתחום הפקת סרטים. מילניום היא השותפות הראשונה והיחידה מסוג זה שהונפקה עד כה.

 

מילניום מנוהלת על ידי חנן שניידר, המשמש כמנכ"ל. שניידר הקים וניהל עד לאחרונה את חממת הפודטק בקרית שמונה שבה היו שותפים בין היתר טמפו, תנובה ופלטפורמת גיוס ההמונים OurCrowd. לשניידר ניסיון רב בעולמות ההון סיכון וההייטק: בין היתר, ייסד את חברת אינדמד, ושימש שותף-מנהל בקרן ההון סיכון Agate. בתפקיד היו"ר משמש גיא רוזן, סגן יו"ר תנובה ונציג הקיבוצים בתנובה שהיא תאגיד המזון הגדול בישראל.

 

הפודטק מוגדרת כמהפכת המזון השנייה בהיסטוריה האנושית והיא צפויה להגיע לשיאה תוך 15 שנה, כשהאנושות תצרוך יותר חלבון ותחליפי מזון מעשה ידי אדם מאשר מהחי - כך לפי חברת המחקר RethinkX - וכך ענפי הבשר והחלב מהחי בארה"ב, לצורך הדוגמה, יצטמצמו בעשרות רבות של אחוזים.

הביקוש הרב לפתרונות פודטק בא לידי ביטוי בגידול בהשקעות שבוצעו בתעשייה זו לאורך העשור האחרון: בשנת 2013 מדובר היה על 2.2 מיליארד דולר ואילו אשתקד (2019) מדובר היה על 19.8 מיליארד דולר.

 

מילניום השקיעה בסמוך להנפקתה, 1.75 מיליון דולר בחברת SavorEat לפי שווי של 7 מיליון דולר "לפני הכסף". שבועיים לאחר הגיוס מקרן מילניום, גייסה SavorEat 3 מיליון דולר מבתי ההשקעות מור ומיטב דש בשתי פעימות. הפעימה הראשונה נעשית לפי שווי של 13 מיליון דולר "לפני הכסף" והשנייה - שתלויה בעמידה באבני דרך - תתבצע לפי שווי של 35 מיליון דולר "לפני הכסף". SavorEat פיתחה טכנולוגיה ייחודית לייצור של תחליפי בשר המשלבת חומרים בפורמולציה חדשנית ממקורות צמחיים, רובוט המשלב הדפסה בתלת ממד ושיטות בישול מתקדמות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה