משרד התקשורת אישר את עסקת המיזוג בין סלקום וגולן טלקום

שר התקשורת יועז הנדל אישר היום סופית את עסקת המיזוג בין שתי המפעילות; סלקום תהפוך למפעילה הגדולה בישראל

חדשות ספונסר 13/08/2020 14:42

א+א-

לאחר בחינה יסודית ומעמיקה של הבקשה למיזוג החברות, ולאחר שהדרג המקצועי במשרד מסר את המלצתו לשר, החליט היום שר התקשורת, חבר הכנסת יועז הנדל, לאשר את עסקת המיזוג בין חברת סלקום לחברת גולן.

 

במסגרת התנאים לאישור המיזוג פעל המשרד להבטיח, בין היתר, כי תנאי השירות הסלולארי ללקוחות גולן ישמרו. המשרד סבור כי המהלך לא יפגע ברמת התחרותיות בשוק התקשורת וימשיך לפעול על מנת לשמור על "מגרש משחקים" מאוזן המאפשר תחרות הוגנת בין השחקניות השונות בשוק.

 

כזכור, במסגרת המיזוג תרכוש סלקום את גולן טלקום בסכום של יותר מ-700 מיליון שקלים בעסקה שנסגרה בחודש פברואר. כעת יוותרו בשוק התקשורת חמש חברות סלולר ועוד שתי מפעילות וירטואליות

 

בתחילת יוני אישרו אגף התקציבים באוצר והממונה על התחרות מיכל הלפרין את המיזוג. באוצר ציינו כי לא מצאו שהמיזוג עשוי לייצר פגיעה ברמת התחרות, רמת המחירים והיקף ההשקעה בשוק ועל כן לא ראו סיבה להתנגד לו.

 

גם הממונה על התחרות ציינה בנימוקיה כי "העובדה שבשנת 2020 ניתן לאשר מיזוג בין שתי חברות סלולר, מיזוג אותו חסמה רשות התחרות בשנת 2016 היא תוצאה של השינויים לטובה שחלו בשוק והטמעת דפוסי התנהגות תחרותית בו. מבנה השוק ורפורמות תחרותיות מוצלחות שקידם משרד התקשורת יצרו לצרכן הישראלי שוק תחרותי המציע לו מגוון הצעות במחירים שווים לכל נפש"

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה