פנטזי נטוורק: קנאדורף השלימה סדרת ניסויים לייצור חומרים פעילים של קנאביס בשיטת הביו-ריאקטור

"תוצאות אלה מהוות הוכחת היתכנות ראשונית של הטכנולוגיה אותה מפתחת קנאדורף לגידול תרביות קנאביס לצורך הפקת חומרים פעילים בצורה אחידה"

מערכת ספונסר 12/08/2020 16:57

א+א-

 פנטזי נטוורק מודיעה כי קנאדורף, אשר החברה מחזיקה בה ב - 24%, הודיעה היום כי צוות המדענים של קנאדורף ושל האוניברסיטה העברית בירושלים, הצליחו לבסס פרוטוקול לגידול תרביות קנאביס סטריליות באב טיפוס של ביו-ריאקטור, אשר מייצרות טריכומות (האיבר שמייצר חומרים פעילים בצמחי הקנאביס). בבדיקות ביוכימיות ובדיקות HPLC נמצא שהטריכומות מייצרות קנבינואידים (החומרים הפעילים בצמחי הקנאביס).

במספר ניסויים בלתי תלויים אחד בשני, בזנים שונים של צמח הקנאביס, צוות המדענים של החברה הוכיחו יכולת לייצר חומרים פעילים של צמח הקנאביס בשיטת הביו -ריאקטור. תוצאות אלה מהוות הוכחת היתכנות ראשונית של הטכנולוגיה אותה מפתחת קנאדורף לגידול תרביות קנאביס לצורך הפקת חומרים פעילים בצורה אחידה, חזרתית ונקיה, ללא גידול צמחים בפועל, ללא חומרי הדברה כלל, וללא מזיקים, אלא בהליך מעבדתי מבוקר ויעיל. התרביות בביו -ריאקטור גדלות בצורה סטרילית ובתנאי סביבה קבועים ומבוקרים. לא פחות חשובה העובדה כי בטכנולוגיה זאת ניתן לייצר חומרים פעילים עם שונות מינימאלית השואפת לאפס, וזאת בניגוד לכל השיטות האחרות, כולל גידול Indoor, בהן השונות בין האצוות גבוהה ונמדדת במספרים דו-ספרתיים.

קנאדורף מתכננת, בכפוף להשלמת הפיתוח, להקים מתקן ייצור בתקן GMP לייצור חומרים פעילים ברמת API ולשווק את החומרים, וכן בוחנת אופציות לשיתוף פעולה עם חברות אחרות, חלקן בארצות הברית, בפיתוח תרופות מבוססות קנאביס, כאשר את החומרים הפעילים תספק קנאדורף. החברה מעריכה שעלות הייצור של החומרים הפעילים בשיטת הביו -ריאקטור, תהיה נמוכה בעשרות אחוזים מאשר עלות הייצור בשיטות המוכרות, יתרון מהותי בנוסף לשאר היתרונות של השיטה.

לדעת מומחים בתחום הפארמה, שיטה זו הינה היחידה שמתאימה לייצור מוצרים רפואיים אמיתיים מבוססי קנאביס, בעיקר בגלל היכולת לייצר אצוות זהות, עם הרכב חומרים פעילים נשלט, ידוע ומבוקר, ולאורך זמן.


על פי חברת המחקר Partners1 Prohibition שוק הקנאביס העולמי לצרכי פנאי ולצרכים רפואיים צפוי לעמוד בשנת 2024 על כ - 103.9 מיליארד דולר. השוק באירופה צפוי לעמוד בשנה זו על כ- 39.1 מיליארד דולר והשוק בצפון אמריקה וקנדה על כ- 37.9 מיליארד דולר. קנאדורף מאמינה שעם הטכנולוגיה הייחודית שלה, על בסיסה תוכל להציע חומרי גלם באיכות הרבה יותר גבוהה ממה שמקובל היום בשוק, ניתן יהיה לכבוש חלק משמעותי משוק הקנאביס בעולם, במיוחד לצרכים הרפואיים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה