אלביט טכנולוגיה: גמידה סל החלה בניסוי קליני להנגשת omidubicel בארה”ב

הניסוי פתוח לגיוס חולים ב-3 מרכזים רפואיים בארה"ב, ובכוונת החברה לפתוח מרכזים נוספים בחודשים הבאים; החברה נערכת להגשת בקשה לרישום ה-omidubicel בארה"ב

חדשות ספונסר 12/08/2020 12:36

א+א-

כלל תעשיות ביוטכנולוגיה מודיעה כי גמידה סל, המוחזקת על ידי החברה בשיעור של כ-4.8%, הודיעה כי החלה בניסוי קליני חד-זרועי שייעודו להנגיש את omidubicel לחולים בממאירויות המטולוגיות בסיכון גבוה הזקוקים להשתלת מח עצם העונים על דרישות פרוטוקול הניסוי.

 

הניסוי יכלול עד 60 חולים. מטרת הניסוי הראשית היא שיעור קליטת הנויטרופילים עד יום 42 מהשתלת omidubicel. כמו כן, ייאסף מידע על מטרות בטיחות ויעילות נוספות. נכון למועד זה הניסוי פתוח לגיוס חולים ב-3 מרכזים רפואיים בארה"ב, ובכוונת גמידה סל לפתוח מרכזים נוספים בחודשים הבאים.

 

גמידה סל  עוסקת בפיתוח מוצרים לריפוי של סרטן ושל מחלות נדירות של מח העצם. המוצר המוביל שלה, omidubicel, הוא טיפול מבוסס תאי גזע מדם חבל הטבור שהועשרו בטכנולוגיית NAM שפיתחה גמידה סל.

 

החברה סיימה ניסוי Phase III בחולים במחלות דם ממאירות הזקוקים להשתלת מח עצם ודיווחה על תוצאות סופיות ראשוניות (top line results) חיוביות. גמידה סל נערכת להגשת בקשה לרישום ה-omidubicel בארה"ב.

 

בנוסף להתווייתו בחולים במחלות דם ממאירות הדורשים השתלת מח עצם,omidubicel נבדק כעת גם בניסוי קליני בחולי אנמיה אפלסטית חמורה. בנוסף, מפתחת גמידה סל את 201-GDA, מוצר המבוסס על תאי Natural Killer שעברו העשרה בטכנולוגיית NAM. 201-GDA נמצא בניסוי קליני Phase I בחולים בלימפומה מסוג non-Hodgkin ובמיאלומה נפוצה.

 

יובהר, כי נכון למועד זה, טרם הסתיים שלב הפיתוח והרישום של מוצריה של גמידה סל ואין כל ודאות כי המוצרים יגיעו לשיווק על בסיס מסחרי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה