סומוטו נכנסת לתחום האנרגיה החלופית

החברה מתמזגת עם נוסטרומו, חברת אגירה וניהול ביקושי אנרגיה; בוחנת פיצול הפעילות הקיימת לחברה ציבורית נוספת

חדשות ספונסר 12/08/2020 10:43

א+א- 5

חברת סומוטו חתמה על מזכר הבנות למיזוג עם חברת נוסטרומו, העוסקת באגירה וניהול ביקושי אנרגיה. במקביל, כפי שדיווחה בעבר, בוחנת סומוטו לפצל את פעילותה הקיימת בתחום האודיו והוידאו, ההסכם למכירת מגזר ההפצה ויתרת מזומנים לחברה ציבורית נוספת.

 

קופת המזומנים של סומוטו, בהיקף של כ- 25 מיליון דולר, תחולק בין שתי הפעילויות, באופן שכ- 10 מיליון דולר יוקצו לפעילות האנרגיה ויתר ה- 15 מיליון דולר לחברה החדשה (שתחזיק בפעילויות הקיימות של סומוטו) וזאת ככל שסומוטו לא תחליט על חלוקת דיבידנד.

 

תחום אגירה וניהול ביקושי אנרגיה הוא אחד התחומים המדוברים כיום בעולם בין היתר, על רקע שינוי אקלים וצורך במקורות אנרגיה נקיים ומתחדשים. אתמול הכריז שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, על עצירת קידומן של ארבע תחנות כוח גדולות בישראל ומעבר לפתרונות אנרגיה מתחדשת על רקע הצהרת משרד האנרגיה על השקעות בהגדלת כושר אגירת האנרגיה של משק החשמל בישראל.

 

נוסטרומו עוסקת בפיתוח טכנולוגיות נקיות ומתקדמות לאגירה וניהול ביקושי אנרגיה הנובעים מדרישות קירור ומיזוג במבנים מסחריים, בתי חולים, מרכזי קניות ובמפעלים, שוק זה מהווה חלק משמעותי מצריכת האנרגיה העולמית.

 

נוסטרומו פיתחה מערכת אגירת אנרגיה המבוססת על שינוי פאזה במים ומפעילה למעלה משנה מערכת שהותקנה אצל לקוח. טכנולוגיית נוסטרומו הוכחה כנקייה וללא כל השפעות שליליות על הסביבה. לחברה מספר פטנטים בתהליכי רישום (PCT )בארצות הברית, אירופה, סין וישראל.

 

מנכ"ל נוסטרומו הוא ירון בן נון ועל בעלי המניות שלה נמנים משפחת בן נון, קבוצת תעבורה, יהודית וקובי ריכטר, רמי אונגר ומנורה מבטחים אנרגיה.

 

השלמת העסקה כפופה לקבלת כל האישורים הנדרשים לרבות אישורים מרשויות רלוונטיות.

 

במסגרת מזכר ההבנות עם נוסטרומו, תרכוש סומוטו את הון המניות של נוסטרומו בדילול מלא, בתמורה להקצאת כ- 73.5% מהון מניות סומוטו לבעלי מניות נוסטרומו. כך שבהשלמת העסקה, כ- 25% מהון מניות סומוטו (שתחזיק בנוסטרומו) יוחזק בידי בעלי מניות סומוטו הקיימים ערב העסקה. שאר ההחזקות, כ- 1.5%, יוקצו לבנקאי השקעות.

 

שוויה של נוסטרומו, במסגרת העסקה, יעמוד על 37.5 מיליון דולר, וכולל קופת מזומנים בסך של 2.5 מיליון דולר, ושוויה של סומוטו (ללא פעילותה הקיימת וללא 15 מיליון דולר מקופת המזומנים) יעמוד על כ- 12.8 מיליון דולר ארה"ב, וכולל קופת מזומנים של כ- 10.3 מיליון דולר.

 

על רקע דיווחי החברה בעניין בחינת פיצול פעילותה הקיימת של סומוטו, סומוטו בוחנת העברת פעילות האודיו והוידאו שלה, יחד עם קופת מזומנים בהיקף של כ-15 מיליון דולר, מתוך קופת המזומנים הקיימת, (בהינתן אי חלוקת דיבידנד נוספת, ככל ותוכרז) ויחד עם זכויותיה מעסקת מכירת תחום הפצת האפליקציות שדווחה לפני מספר חודשים. בעלי המניות בחברה החדשה, ככל שזו תוקם, שתרכז פעילות זו יהיו 100% מבעלי המניות הקיימים בסומוטו כיום.

 

שוקי אברמוביץ, יו"ר דירקטוריון סומוטו: "במהלך החודשים האחרונים ביצענו תהליך בחינה סדור ומפורט לעסקה אסטרטגית של סומוטו עם חברות ופעילויות רבות, במגוון רחב של סקטורים, זאת במטרה לייצר ערך רב ככל האפשר לבעלי המניות של סומוטו. החלטנו להתקדם במזכר הבנות עם נוסטרומו לאור הטכנולוגיה, הקניין הרוחני העשיר, צוות הניהול, היזמים ובעלי המניות המנוסים של נוסטרומו וכן לאור פוטנציאל השוק של אגירה וניהול ביקושי אנרגיה שעבור נוסטרומו הוא כמעט אינסופי.

 

במקביל לעסקה זו, אנו בוחנים הצפת ערך נוספת לבעלי המניות שלנו באמצעות פיצול פעילותה הקיימת של סומוטו לחברה נפרדת וחלוקה של קופת המזומנים בין שתי החברות, דבר המאפשר לשתיהן להאיץ את פעילותן במקביל באופן מיידי. בימים אלו אנו ממשיכים לבחון חברות נוספות להשקעה. אנו מאמינים כי השלמת העסקת תוביל ליצירת ערך לבעלי המניות של סומוטו".

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אם היית מחזיק היית מבין.|31|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אברש 12/08/2020 10:59

 2. 2
  לחברה יהיו מספר תחומי פעילות

  לא רק כניסה לתחום האנרגיה המתחדשת - אגירת אנרגיה אלא יש לה פעילות מוצלחת בתחום האפליקציות והאודיו ובנוסף מזומן בהיקף גבוה. לכן לחברה יהיו מספר תחומי פעילות ולא רק רכישת נוסטרומו.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דני777 12/08/2020 10:58

 3. 3
  אתה לא היחיד

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  techBoy 12/08/2020 10:56

 4. 4
  זה הקנאביס של השנה הקרובה, הרבה

  חברות שעד היום לא מצאו את עצמם ינסו להכנס לתחום
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mazeRunner 12/08/2020 10:53

 5. 5
  אני היחיד שלא מבין ממה ההתלהבות

  מכניסה לתחום שאין להם מושג בו? חשבו חשבו מה לעשות עם הכסף והשכיבו אותו איפשהו
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  miro32 12/08/2020 10:49