המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות של רוב השערים המרכזיים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.12% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.09%

מערכת ספונסר 10/08/2020 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.12%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.09% ומדד ת"א SME60 עלה 0.28%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשטיפס 1.49%. מדד הבנקים ירד 0.70%, ת"א טכנולוגיה ירד 0.58%, מדד התקשורת ירד 0.47%, מדד הנדל"ן עלה 0.41%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, נייס, פועלים ודיסקונט, בירידה. מניות פתאל החזקות, קבוצת דלק, רציו יהש וטבע ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית פתאל החזקות שעלתה 14.67%, ואחריה עלו מניות רציו יהש, בזן, נייר חדרה, יוחננוף, קבוצת דלק, מליסרון ומגדלי תיכון.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אופקו הלת’ שירדה כ – 4.5%, ואחריה ירדו מניות אינרום, איידיאיי ביטוח, ערד, אודיוקודס, אמות, דלתא ופורמולה מערכות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.23 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר במגמה מעורבת, ובאירופה נטייה לעליות.

 גילת זכתה בחוזה לחמש שנים לאספקת שירותי תמסורת סלולרית 4G בדרום אמריקה. החוזה כולל כיסוי סלולרי לחצי מיליון בני אדם באזורים מרוחקים, עם פוטנציאל הרחבה משמעותי המוערך בעשרות מיליוני דולרים נוספים בהמשך.

 פלוריסטם קיבלה אישור להתחיל ניסוי קליני שלב 2 בגרמניה בחולי קורונה. המחקר יכלול 40 חולי קורונה במצב קשה ועם תסמונת מצוקה נשימתית חריפה. זאת במקביל לניסוי הקליני שלב 2 בחולי קורונה שכבר החל בארה"ב וצפוי לכלול 140 חולים.

אנלייבקס מדווחת על מתן תרופה לחולה הראשון בניסוי בחולי קורונה. הניסוי נועד להעריך את התרופה של אנלייבקס מול הטיפול המקובל בחולי קורונה עם כשל בתפקוד הריאות.

 לאומי פרטנרס: אפסייד של 11% למניית אמות, מעדכנים את מחיר היעד לכ-17.9 ₪ למניה ומותירים את ההמלצה בתשואת שוק; "בתחום המשרדים מורגשת יציבות וחידושי החוזים אינם מצביעים על ירידה בשכר הדירה".

 קמהדע גייסה חולה ראשון למחקר בישראל לטיפול פוטנציאלי בקורונה. במחקר ישתתפו חולי קורונה מאושפזים עם דלקת ריאות שאינם מונשמים שיטופלו במוצר הנוגדנים מבוסס הפלסמה שפיתחה החברה.

הציבור פסימי: מדד אמון הצרכנים ירד ביולי 2020 ל-30%. במאי חל שיפור בערכו של המדד והוא עלה ל-14%, אולם בחודשיים האחרונים חלה שוב החמרה המצביעה על כך שהציבור פסימי יותר בנוגע למצב הכלכלי של משקי הבית ושל המדינה.

 אלקטרה תבצע פרויקט בצומת הגבעה הצרפתית בכ - 470 מיליון ₪. החברה תסלול ציר מרכזי ונתיב ראשי החוצה את ירושלים ממערב למזרח על כביש מספר 1 ומייצר רצף תחבורתי לכיוון הבקעה וים המלח. צבר הזמנות החברה עומד על כ-14.5 מיליארד ₪.

קבוצת פז רוכשת את רשת ”סופר יודה”. המנכ"ל ניר שטרן: "מטרתנו היא להכפיל את מספר הסניפים של הרשת בתוך שלוש שנים מהרכישה". סכום הרכישה מוערך בכ - 130 מיליון ₪.

הראל פיננסים: "סקטורים בצמיחה בתקופת הקורונה, הם לא רק טכנולוגיה. ביצועי המניות והדו"חות מלמדים ששווה להיחשף גם למגזרים כמו ציוד רפואי. עדכון מדדי המניות בישראל ועונת הדו"חות עשויים לשפר את ביצועי המניות".

רציו חתמה על הסכם מימון מחדש לחוב על פיתוח לוויתן. המימון בהלוואה דולרית ל -7 שנים שמסגרתה תעמוד על 650 מיליון דולר. ההלוואה תועמד על ידי קונסורציום של 8 בנקים בינלאומיים וישראלים.

הקורונה שחקה את הרווחיות של אמות, החברה מורידה תחזיות להמשך השנה. ההקלות לשוכרי המרכזים המסחריים הביאו לירידה ב -NOI . הפחתת שווי הוגן של 108 מיליון ₪ הביאה לצניחה של 94% ברווח הנקי. החברה תחלק דיבידנד של 25 אג’ למניה.

משרדי האוצר והכלכלה גיבשו תכנית לעידוד השקעות בתעשייה בהיקף של 1.1 מיליארד ₪. התכנית כוללת תקציבים לעידוד השקעות, מו"פ וחדשנות, תקציב פיתוח אזורי תעשייה ותקציב לעידוד קליטת עובדים בשיתוף פעולה עם מעסיקים ותקציב להכשרות בדגש על השמה בשכר גבוה.

בחודשים מרץ - מאי הציבור והגופים המוסדיים פדו אג”ח ממשלתי ב – 60 מיליארד ₪. עיקר המכירות של ניירות ערך בזמן שיא המשבר בוצעו על ידי משקיעים מהציבור הרחב. בתקופת ההתאוששות באפריל - מאי הציבור חזר לרכוש ניירות ערך מהגופים המוסדיים.

גידול של 10.6% נרשם ברווח הנקי של מטריקס בזכות ירידה בהוצאות ועבודה מרחוק. הכנסות החברה, הרווח הגולמי, הרווח התפעולי, הרווח הנקי וה - EBITDA בשיא כל הזמנים לששת החודשים הראשונים של השנה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה