אנלייבקס מדווחת על מתן תרופה לחולה הראשון בניסוי בחולי קורונה

הניסוי נועד להעריך את התרופה של אנלייבקס מול הטיפול המקובל בחולי קורונה עם כשל בתפקוד הריאות

חדשות ספונסר 10/08/2020 16:14

א+א-

אנלייבקס תרפיוטיקס הדואלית, חברת אימונותרפיה בשלב הניסויים הקליניים, הודיעה היום על מתן תרופה לחולה הראשון בניסוי קליני רב מרכזי ב-Allocetra לטיפול בחולי קורונה עם מחלה קשה וכשל נשימתי.

 

הניסוי הקליני נועד להעריך את Allocetra מול הטיפול המקובל בחולי קורונה עם כשל בתפקוד הריאות. פרמטרים של בטיחות, סבילות, פרופיל ציטוקיני ויעילות ייבחנו, ושינוי ביחס -  aO2/FiO2 (תפקודי ריאות ורמות חמצון בדם) ואפיון של תופעות לוואי כלשהן ישמשו כיעדים ראשיים בניסוי.

 

הניסוי בחולים עם קורונה צפוי להיערך ללא קשר לניסוי המתוכנן של אנלייבקס שלב IIb בספסיס, ניסוי מבוקר ורנדומלי, אשר צפוי להתחיל עד הרבעון הרביעי של 2020.

 

Allocetra, התרופה שמפתחת אנלייבקס מיועדת במקור לטיפול בספסיס, מצב רפואי הנגרם כתוצאה מזיהום חמור ומוביל לקריסת מערכות ולמוות. בסופו של דבר, מרבית חולי הקורונה נפטרים בשל קריסת מערכות כזו ולכן מנסים באנלייבקס לבדוק את התרופה שלהם כאפשרות לטיפול בשלב זה.

 

בחודש מאי השנה החלה החברה ניסוי שלב 2 בתרופה, בבית חולים הדסה. פרופ’ דרור מבורך, המנהל הרפואי של אנלייבקס, הסביר עם תחילת הניסוי כי "ניסוי חדש זה מייצג הזדמנות ייחודית לאנלייבקס לתרום למאמצים המוכוונים להילחם במגפת הקורונה העולמית. אנו מעוניינים ללמוד אם התוצאות הראשוניות והחיוביות שנצפו בחולי ספסיס שטופלו ב-Allocetra יתורגמו לחולי 19-COVID עם תופעות פתולוגיות דומות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה