אלקטרה תבצע פרויקט בצומת הגבעה הצרפתית בכ-470 מיליון שקל

החברה תסלול ציר מרכזי ונתיב ראשי החוצה את ירושלים ממערב למזרח על כביש מספר 1 ומייצר רצף תחבורתי לכיוון הבקעה וים המלח; צבר הזמנות החברה עומד על כ-14.5 מיליארד ש"ח

חדשות ספונסר 10/08/2020 12:45

א+א-

קבוצת אלקטרה זכתה במכרז של ’מוריה- החברה לפיתוח ירושלים’ לביצוע עבודות תשתית בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים, בהיקף כספי של כ-470 מיליון שקל.

 

אלקטרה תשתיות, חברת הבת של אלקטרה בע"מ, תבצע את הפרויקט שכולל עבודות תשתית, סלילה ומינהור, ומהווה חלק משמעותי מהתפתחות העירונית והתחבורתית של עיריית ירושלים. הפרויקט מהווה ציר מרכזי ונתיב תחבורתי ראשי החוצה את העיר ממערב למזרח על כביש מספר 1 ומייצר רצף תחבורתי לכיוון הבקעה וים המלח ולהיפך.

 

הפרויקט מהווה אתגר הנדסי מורכב, היות והמנהרות עוברות וחוצות אחת את השנייה במפלסים שונים ומבוצעות במגוון רחב של סוגי קרקעות המצריכות שיטות תימוך מורכבות. כמו כן, התוואי עובר באזור אורבני וסמוך מאוד למבנים הנדסיים שונים המצרכים ניטור והקפדה יתרה על אופן הביצוע. תקופת הביצוע של הפרויקט הינה כ-36 חודשים.

 

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ: "אנו שמחים על זכייתנו בפרויקט נוסף של ’החברה לפיתוח ירושלים’ - זכיה הממחישה את יכולותיה של אלקטרה תשתיות לספק פתרונות כוללים לפרוייקטים מורכבים במסגרת התכניות ארוכות הטווח של ממשלת ישראל להרחבת תשתיות התחבורה ברחבי המדינה".

 

פרויקט זה מתווסף לפרויקטים נוספים בהם זכתה אלקטרה בשנה וחצי האחרונות, באמצעות אלקטרה תשתיות ואלקטרה בניה, ביניהם הקמת חניון תת קרקעי בכניסה לירושלים בכ-320 מיליון שקל, עבודות תשתית למסילת 431 עבור רכבת ישראל בכ-385 מיליון שקל), הרחבת מתקן הטיפול הביולוגי בשפד"ן תמורת כ-605 מיליון שקל, הוספת נתיב בכביש 20 במסגרת פרויקט הנתיבים המהירים (כ-430 מיליון שקל), בניית קמפוס אמדוקס ברעננה בכ-330 מיליון שקל ועוד.

 

אלקטרה סיכמה את הרבעון הראשון לשנת 2020 עם עלייה של כ-13.8% בהכנסות לכ-1.88 מיליארד שקל ועם רווח נקי של כ-40.5 מיליון שקל. צבר העבודות של הקבוצה, נכון ל-31 במרץ 2020, עלה לכ-14.5 מיליארד שקל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה